Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +29 °C
Skaidrs
Piektdiena, 1. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars

Šodien

Kristīnes Martinovas pirmā personālizstāde Es gribu visu

No 4. jūlija galerijā Istaba notiks jaunās ilustratores Kristīnes Martinovas pirmā personālizstāde Es gribu visu. Personālizstāde ataino prāta nemieru un domu kņadu, kas rodas brīdī, kad mākslinieks zīmē. Izstādē māksliniece uzdod jautājumu – kā tiekties pēc visa un iet plašumā, nezaudējot konkrētu fokusu? Cik daudz prāts ikdienā uzņemto informāciju patur un cik daudz laiž projām?

Latvijā samazinās kontrabandas preču pieejamība

Pētījumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāju iecietība pret kontrabandas preču iegādi pēdējā gada laikā nav būtiski mainījusies – turpat katrs trešais, jeb 30 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju neuzskata kontrabandas preču iegādi par nosodāmu.

Jaunieši iestudējuši komponista Kārļa Lāča mūziklu Pūt, vējiņi!

Četru skolu jaunieši radījuši mūsdienīgu komponista Kārļa Lāča mūzikla Pūt, vējiņi! jauniestudējumu, Raiņa klasiskajam stāstam par mīlu un traģēdiju piešķirot jaunatnīgu skatījumu. Izrādes notiks 7., 8., 9. jūlijā plkst. 19.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē.

Izstāžu cikla Rīga, kuras nav. Kartes un plāni septītā, noslēdzošā izstāde No Lielrīgas līdz Pierīgai

No 2021. gada 4. jūlija līdz 2. septembrim Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāžu cikla „Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” septītā, noslēdzošā izstāde No Lielrīgas LĪDZ Pierīgai, kurā varēs iepazīties ar Rīgai piegulošo teritoriju attīstību 20. gadsimta gaitā. Izstādē eksponēti oriģināli Rīgas plāni un kartes, aerofotogrāfijas un vēsturiski attēli, kurus paskaidro izstādes kuratora Jāņa Lejnieka komentāri.

FOTO: Zviedru māksliniece Tīna Eskilsone Bulduru Izstāžu namā

5. jūlijā Bulduru Izstāžu namā atklāj zviedru mākslinieces Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) izstādi Migla, kuras nosaukums atvasināts no ūdens un miglas motīviem viņas gaisīgajās gleznās. Māksliniece strādā dažādos medijos un arī Bulduru izstādē sev tuvo vides aizsardzības tēmu risina ar skaņas, gaismas, grafisko un glezniecības elementu palīdzību.

Lielā tīrīšana © DIENA

Katram no mums ir vārdu savienojumi, kas liek sastingt vai aktivizē trauksmes pogas galvā. Man šāds jēdziens ir "vēsturiskais taisnīgums"

Izveidota Eiropas Pilsētu un reģionu alianse Ukrainas atjaunošanai

Izveidota Eiropas Pilsētu un reģionu alianse Ukrainas atjaunošanai, kuras nolūks ir palīdzēt Ukrainas vietējām un reģionālajām pašvaldībām atjaunot Krievijas iebrukuma laikā sagrautās ēkas un infrastruktūru, aģentūru LETA informēja Eiropas Reģionu komitejā.

Topošajā Īles koncertzālē uzstāsies jauniešu koris Balsis

Turpinās Īles luterāņu baznīcas atdzimšana. Pēdējo mēnešu laikā tajā ieguldīts milzīgs darbs, un 2. jūlijā, uz brīdi verot dievnama durvis, būs iespēja atklāt atjaunošanas darbu pirmajā posmā līdz šim paveikto un piedzīvot Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes Dievs, Tava zeme deg atskaņojumu. Koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, baritons Rihards Mačanovskis, tenors Viesturs Jansons, Jauniešu koris Balsis, Ints Teterovskis, Kamila Siliņa.

Atteikties no ērtības domāšanā © DIENA

Kamēr karš nav noslēdzies, katrs pieņem savu lēmumu par to, kā vēlas ar to tikt galā, norāda ukraiņu režisors un scenārists Maksims Nakonečnijs. "(..) mēs darām visu, lai ātrāk izkāptu no upura lomas. Tas, ka šeit krīt raķetes, nenozīmē, ka tā ir cita pasaule. Tā ir tā pati, kurai piederi tu un tava valsts. Vēlos, lai mēs visi kopā varētu ieņemt kopīgu pozīciju," viņš saka.

Banki: Beidzot ir vakars, kuru atcerēties

Latvijas vīriešu basketbola izlases uzvara pār Serbiju būs mačs, ko atcerēties, ceturtdien pēc panākuma preses konferencē teica Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki.

Piespriež cietumsodus par islāmistu terora uzbrukumiem Parīzē © DIENA

Tiesa Francijā piespriedusi mūža ieslodzījumu džihādistam, kas piedalījās islāmistu terora uzbrukumos Parīzē 2015. gadā, kuros dzīvību zaudēja 130 cilvēku. Vēl 19 par teroristu grupas atbalstīšanu apsūdzētajiem piespriesti sodi – no nosacīta cietumsoda līdz vairāku gadu cietumsodam, vēsta France24.com.

Turpmāk bez Džonija Vokera © DIENA

Britu kompānija Diageo, kurai pieder tādi zīmoli kā Smirnoff, Black Label, Johnnie Walker, Guinness, Baileys, Captain Morgan un citi, pamet Krievijas tirgu.

Ankaras īpašā nostāja © DIENA

Par vienu no Ziemeļatlantijas alianses Madrides samita lielā mērā negaidītiem pavērsieniem kļuva Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana piekrišana atbalstīt uzaicinājumu Somijai un Zviedrijai pievienoties NATO

Aukstais karš 2.0 © DIENA

Realitāte, kas NATO Austrumu flanga dalībvalstīm bija kristālskaidra vismaz kopš šī gada 24. februāra, nu ir oficiāli atzīta NATO samitā Madridē.

Kalendārs

Jūlijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7