Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Šodien

Lauru koks – smaržo un uzzied © DIENA

LU Botāniskais dārzs ziņo, ka Acāliju mājā bagātīgi zied dižais laurs, kura lapas ir visiem labi zināma garšviela un smaržviela. Lauru kociņus iespējams izaudzēt ne tikai to dzimtajā Vidusjūras reģionā vai botāniskajos dārzos, bet arī mājas apstākļos. Pie stādiņiem var tikt gan augu tirdzniecības vietās, gan arī pārtikas veikalu garšaugu stendos sameklēt mazus lauru kokus podiņos.

Ar Covid-19 kopumā inficējusies puse no visiem pansionātu iemītniekiem; 379 miruši(4)

Jau gadu esam pārkārtojuši savu dzīvi ar vienu mērķi - lai novērstu to, ka ar Covid-19 saslimst seniori. Visapdraudētākie ir pansionātos dzīvojošie vecie ļaudis, jo tur distancēties un izolēties ir grūti. Daudzos gadījumos, ja saslimst viens, tad inficējas simts. Pansionātos dzīvo tikai ap 0,5% Latvijas iedzīvotāju, bet viņi veido piekto daļa no visiem Covid-19 upuriem, vēsta raidījums Nekā personīga.

Nogāzt ievainoto milzi © DIENA

Daudzi jo daudzi prominenti uzņēmēji ir tiražējuši klišeju, ka biznesa pasaule ir nežēlīga. Atliek mazliet paklupt, līdz galam neizrēķināt kāda lēmuma sekas, un tas maksās dārgi. Konkurenti nekautrēsies pat nelielu ievainojumu izplēst pamatīgā brūcē un ar ļaunu smīnu noskatīties uz sāncenša noasiņošanu.

Pa sūru taku pie salda augļa © DIENA

Laukos dzīvojošos, arī Eglonu Brūnu, pandēmija gandrīz neskar, viņš pastāsta: "Ceļos pirms pulksten sešiem, pavingroju un kopā ar Radio 2 atskaņoto nodziedu valsts himnu. Tad izstaigāju riņķi pa dārzu, apskatos, kā zaķi lēkājuši ap ābelītēm. Manējās tikai paosta, jo pamatā ir plūmjlapu ābeles, kas garaušiem negaršo."

EP aicinās pasludināt ES par "LGBTI brīvības zonu"(27)

Paredzams, ka 10.marta debatēs un 11.marta balsojumā Eiropas Parlaments (EP), atbildot uz Polijas "no lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) brīvajām zonām", aicinās Eiropas Savienību (ES) kļūt par "LGBTI brīvības zonu".

Kā izaudzēt vienradzi © DIENA(6)

1. martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāka kampaņu Izaudzē savu vienradzi!, kurā informēs par pēdējo lielo uzņemšanu biznesa inkubatoru programmās šajā pavasarī. Līdz pat 22. martam interesenti var pieteikties LIAA pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām savu biznesa ideju un jau esošas uzņēmējdarbības attīstīšanai lielākajā kopstrādes un jauno uzņēmumu kopienā Latvijā.

Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 1321 cilvēkam; Lietuvā - 390

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1321 cilvēkam, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši deviņi cilvēki, svētdien paziņojis Veselības departaments. Savukārt Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās apstiprināta vēl 390 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši seši cilvēki, svētdien paziņojis Statistikas departaments.

Sestdien pret Covid-19 vakcinēti 713 cilvēki

Sestdien Latvijā pret Covid-19 vakcinēti 713 cilvēki, tajā skaitā pirmo poti saņēmuši 710 cilvēki, bet otro - trīs, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Negaidīt, ka kāds pateiks priekšā © DIENA

"Iesākumā nemaz nebiju domājusi, ka iešu uz šo profesiju. Visiem teicu, ka būšu baņķiere, jo man patīk nauda, patīk matemātika," tagad smejas Monta Moroza. Tomēr ceļu būvniecība viņai nebija gluži sveša joma, jo tajā jau strādājis kāds no radiniekiem, bija sanācis arī iemest aci objektos.

Aizmirsa pati sevi sagatavot © DIENA(21)

Politologs Filips Rajevskis par trim modinātājzvaniem Latvijai, par to, cik Kariņam maksās 500 eiro, un par dilemmu starp individuālo brīvību un kopējo labumu.

Kalendārs

Marts, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11