Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šodien

Kariņš: Koalīcijā nesaklausīju iebildumus pret LM izstrādāto rīcības plānu Covid-19 ierobežošanai pansionātos(1)

Koalīcijas partneri nav izteikuši iebildumus pret Labklājības ministrijas sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izstrādāto rīcības plānu Covid-19 ierobežošanai sociālās aprūpes centros, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sacītā pēc tikšanās ar valdības partneriem.

Brāļus Dukurus PK pēdējā posmā nomaina Netlaus un Veinbergs(1)

Pasaules kausa skeletonā pēdējā posmā Īglsas trasē Latviju vīru konkurencē pārstāvēs debitanti Krists Netlaus un Elvis Veinbergs, bet karjeras otrais starts tas būs Dārtai Zuntei, pirmdien sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas skeletona izlases treneris Gints Dzērve.

No Baha līdz Brāmsam: jau šonedēļ publiska meistarklase ar pasaulslaveno baritonu Bendžaminu Aplu un Latvijas vokālistiem

Trešdien, 27. janvārī, Rīga Jūrmala akadēmijas tiešsaistes meistarklasē, piedaloties vienam no mūsdienu spilgtākajiem jaunās paaudzes kamermūzikas dziedātājiem Bendžaminam Applam, pašmāju vokālisti, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi, apgūs meistarību dziedāšanā. Meistarklasēm varēs sekot plkst. 17 akadēmijas Facebook lapā, informēja festivāla rīkotāji.

Pirmdien traucēta E-klases darbība(1)

Pirmdien traucēta platformas E-klase darbība, aģentūrai LETA apliecināja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā Cert.lv kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis.

Izveidota virtuālā izstāde Barikādēm 30

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Sv. Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar Latvijas nacionālo arhīvu (LNA) ir izveidojusi digitālo izstādi veltītu 1991. gada barikāžu 30. gadskārtai.

Jūras spēki atrod Būtiņģes terminālī pazudušo cauruli(3)

Svētdien, 24. janvārī, Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no kuģa ANITA HAGEDORN par dreifējošu objektu Liepājas ostas reidā, kas varētu būt Būtiņģes termināļa pazudusī caurule.

Latvijas Muzeju biedrības forumā nozares profesionāļi aktualizēs digitalizācijas un tehnoloģiju ienākšanu muzejā

Trešdien, 27. janvārī, platformā Zoom notiks ikgadējais Latvijas Muzeju biedrības (LMB) forums, šogad tā vadmotīvs – reālā virtualitāte. Paredzams, ka forumā piedalīsies vairāk nekā 150 nozares profesionāļi no visas Latvijas, lai kopā diskutētu par Covid-19 pandēmijas ieviestajām pārmaiņām un izaicinājumiem digitālo tehnoloģiju kontekstā, informēja LMB pārstāvji.

Svētdien Latvijā atklāti 223 Covid-19 gadījumi(16)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 223 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par trīs ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Kopējais kurss nemainīsies © DIENA(1)

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress, kas bija paredzēts janvārī, plānots 13. martā un notiks attālināti. Publiski izskanējis, ka tajā uz partijas priekšsēdētāja amatu tiks izvirzīti vismaz trīs politiķi – esošais līderis Armands Krauze, Saeimas deputāts Viktors Valainis, kā arī LZS priekšsēdētāja vietnieks Ringolds Arnītis. Nav izslēgts, ka nodaļas izvirzīs vēl kādu, taču, kā Dienai norāda Krauze, iepriekš ir bijuši gadījumi, kad sākotnējais kandidātu skaits ir lielāks, bet līdz balsojumam kongresā tomēr nonāk tikai pāris. Pēdējā reģionālā konference plānota 24. februārī, tad arī būs skaidrs reālais kandidātu skaits.

Rīgai šogad būs krīzes budžets ar deficītu © DIENA

Šā gada Rīgas budžets būs ar deficītu, līdz ar to nevar runāt par kādām jaunām iniciatīvām, bet gan jostas savilkšanu, Dienai norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV). Iedzīvotājiem nesamazināsies ne līdzšinējās piemaksas (piemēram, pirmsskolas pedagogiem), ne pabalsti. Taču visstrīdīgākais jautājums ir par domes amatpersonu algu palielināšanu saistībā ar vidējās algas pieaugumu, kā to nosaka likums.

Viena kļūda dārgi maksā © DIENA

Kritiens lejup rezultātu ailē, un visi spēki tagad sakoncentrēti maksimāli labāka rezultāta sasniegšanai sezonas galvenajās sacensībās. Martins Dukurs Pasaules kausa (PK) 7. posma sacensībās Vācijas trasē Kēnigszē ieņēma 11. vietu. Vecākais brālis Tomass bija augstāk – 8. pozīcijā, bet otrajā posmā pēc kārtas nepārspēts palika vācietis Aleksandrs Gasners. Brāļi Martins un Tomass Dukuri PK pēdējā posmā Īglsas trasē Austrijā nestartēs, jo jau ir piestājuši nākamā pasaules čempionāta mājvietā Altenbergā.

Pirmdien būs maz nokrišņu

Pirmdien Latvijā debesis pārsvarā klās mākoņi, vietām gaidāms neliels lietus, sniegs un dūmaka, prognozē sinoptiķi.

Brexit būtiski mazina britu tirdzniecību ar ES © DIENA(12)

Pirmās nedēļas pēc Brexit pārejas perioda beigām gadumijā, kā jau prognozēts, atklājušas daudz problēmu, ko radījusi Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības vienotā tirgus. Preču, īpaši svaigo pārtikas produktu, eksportētāju un importētāju darbību apgrūtinājušas gan jau aizmirstās birokrātiskās procedūras, kas nepieciešamas, lai preces varētu šķērsot robežu, gan sarežģījumi loģistikā, gan jaunas nodevas, kas tagad jāmaksā par precēm, ko pircēji internetā pasūta robežas otrā pusē.

Bērnus Covid-19 skar tikpat smagi © DIENA(14)

Covid-19 ir infekcija, ar kuru slimo arī bērni. Pēdējie dati liecina, ka arvien vairāk gadījumos slimība nenorit tikai viegli, bet arī vidēji smagi un pat ļoti smagi. Kopš 2020. gada maija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti iesaistījās pētījumā par Covid-19 epidēmijas ietekmi uz sabiedrības veselību Latvijā, tostarp bērniem. Apkopotie dati iesniegti Veselības ministrijā, un tiek gatavotas starptautiskas publikācijas.

Svētki kompromisu valdībai © DIENA(6)

Nesen, 23. janvārī, apritēja divi gadi, kopš tika apstiprināta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība. 22. janvārī Valsts kancelejas Komunikācijas departaments izplatīja valdības darbu slavinošu preses relīzi, kas bija uzrakstīta tik patētiskā stilā, ka varētu sacenties ar produktus reklamējošām relīzēm, ko medijiem sūta sabiedrisko attiecību aģentūras. Turklāt preses relīzes par to, ka "Krišjāņa Kariņa valdībai aprit divi gadi", sadaļā Nodokļu politikas uzlabošana, atbalsts uzņēmējiem un vietējiem ražotājiem bija ignorēti nodokļu reformas diskutablie aspekti, uz kuriem norādījuši uzņēmēji, radošās inteliģences pārstāvji, kā arī ekonomikas eksperti.

Magoņa lietas iznākums jāizmeklē © DIENA(19)

Latvijas dzelzceļa bijušā prezidenta Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska korupcijas lietas iznākums, kurā pirmās instances tiesa abus ceturtdien attaisnoja, ir nepieņemams. Lieta, kurā milzīga valsts uzņēmuma prezidentu aiztur ar pusmiljonu eiro skaidras naudas auto bagāžniekā, atgriežoties no tikšanās ar šajā nozarē ieinteresētu uzņēmēju, nevar šādi beigties, ja vien kādā no tās etapiem nav notikusi atkārtota korupcija vai vismaz noziedzīga nekompetence.

Rīgas domnieki silda ekonomiku © DIENA(2)

Rīgas domē plāno algu palielināšanu domes priekšsēdētājam, priekšsēdētāja vietniekiem, komiteju vadītājiem un deputātiem, tās neiesaldējot kā atsevišķās citās pašvaldībās un valsts iestādēs.

Kalendārs

Janvāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7