Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šodien

Vietām apledo autoceļi

Trešdienas rītā apledojuma veidošanās dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VAS Latvijas Valsts ceļi.

Trešdiena būs apmākusies

Trešdien Latvijā pārsvarā gaidāms apmācies laiks, vietām nedaudz snigs vai smidzinās, iespējama dūmaka, prognozē sinoptiķi.

Atkārtoti vēlēs jaunu vadītāju © DIENA(2)

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pilnsapulcē trešdien atkārtoti mēģinās ievēlēt jaunu prezidentu. Iepriekšējā sapulcē oktobra vidū tas neizdevās, jo kvoruma trūkuma dēļ vēlēšanas nenotika. Šajās vēlēšanās uz biedrības prezidenta amatu bija plānojušas startēt divas kandidātes – LĀB viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja un ģimenes ārste, Latvijas Zemnieku savienības biedre Līga Kozlovska. Neilgi pirms vēlēšanām L. Kozlovskas pieteikums tika noraidīts kā biedrības statūtiem neatbilstošs. Pati Kozlovska pārmetumus par pieteikuma neatbilstību gan noraida un LĀB vadībai pārmet, ka tā melojusi sabiedrībai.

Francijas valdība negrib piekāpties protestiem © DIENA

Ārkārtīgi nepopulārā Francijas prezidenta Emanuela Makrona ekonomiskajām reformām izaicinājuma cimdu ir metusi sociālajos tīklos dzimusi protestu kustība, kas nedēļas nogalē visā valstī uz autoceļiem pulcēja gandrīz 300 tūkstošus cilvēku un ko atbalsta vairākums sabiedrības. Tā dēvētās dzelteno vestu kustības galvenais neapmierinātības avots ir gaidāmā nodokļu celšana degvielai, kuras cenas jau pašlaik ir augstas, bet tajā pašā laikā protestētājus vieno nepatika pret prezidentu Makronu. Protesti mazākā apmērā turpinājās arī otrdien, bet valdība ir paziņojusi, ka neatteiksies no plānotā nodokļu pieauguma.

Pasaules ekonomikai uzglūn jaunas problēmas © DIENA

Kamēr Latvija savu simtgadi sagaidījusi uz ekonomiskā pacēluma viļņa, to pašu nevar attiecināt uz citām pasaules valstīm. Pagaidām gan runa nav par krīzi, taču zināmas pārdomas varētu raisīt tādu valstu kā Vācija, Japāna un Ķīna ekonomiskās izaugsmes dati.

Drošības vezums(2)

Nedēļas sākumā gandrīz nepamanīta izskanēja ziņa, ka Eiropas Savienības (ES) valstu aizsardzības ministri vienojušies par ES Vienotās izlūkošanas skolas (Joint EU Intelligence School, JEIS) izveidi. Tiesa, bez Lielbritānijas, Dānijas un Maltas līdzdalības.

Kalendārs

Novembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9