Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Šodien

Ģimenes ārsts varēs nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, no trešdienas, 8. aprīļa, arī ģimenes ārsti varēs nosūtīt pacientus pēc konkrētiem kritērijiem uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Vajadzīgs gan radošums, gan drosme eksperimentēt © DIENA

Šopavasar, Covid-19 globālās pandēmijas apstākļos, kad par normu kļuvusi distancēšanās, e-komercija piedzīvo ļoti strauju uzplaukumu. Šķiet, garšvielas nu reiz ir tā prece, ko gribas pasmaržot un pagaršot, nevis pirkt internetā, tomēr uzņēmuma Manas garšas komanda pierāda – neskatoties uz to, ka internets vēl nespēj pārraidīt smaržu, pircēji uzticas piedāvājumam un ir arī paši gatavi eksperimentēt.

RSU sāk pētījumus par Covid-19

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki uzsākuši pētījumus par slimību Covid-19. Pētnieku mērķis ir noskaidrot, kā tieši cilvēka organisms cīnās pret koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību Covid-19, portālam Diena.lv pavēstīja RSU pārstāvji.

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(3)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Reklāmraksts

Drošākie auto pasaulē

Lai gan ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits pēdējā laikā ir samazinājies, Latvija šajā statistikā joprojām ir viena no ES līderēm. Galvenokārt negadījumu cēlonis ir riskanta transportlīdzekļa vadīšana, piemēram, ātruma pārsniegšana, neuzmanība, utt. Tomēr auto ražotāji vairāku gadu garumā izstrādājuši veidus, kā projektēt drošākus auto – uzlaboti drošības spilveni, attīstītas modernās vadības ekstras. Tāpat ražošanas eksperti noteikuši stingrākus standartus. Lūk, apkopoti daži no drošākajiem auto pasaulē.

Atkārtoti uzsver iedzīvotāju pašu atbildību veiksmīgā cīņā ar Covid-19 © DIENA

Latvijā saslimušo skaits ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 joprojām aug mērenā tempā. Valstī strauji nekāpj arī mirušo iedzīvotāju skaits, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19. Tomēr speciālisti uzsver – lai arī skaitļos Latvija izskatās samērā labi, tas nenozīmē, ka uzreiz būtu jāatceļ visi pašlaik ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi.

ASV diennakts laikā no Covid-19 miruši 1939 cilvēki(2)

ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti 1939 jauni nāves gadījumi ar Covid-19, kas ir pasaulē lielākais jauno upuru skaits vienā diennaktī kopš jaunā koronavīrusa globālās pandēmijas sākuma, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes otrdienas vakarā apkopoti dati.

Tramps kritizē PVO un draud apturēt finansējumu(9)

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien paziņoja, ka viņš apsver ASV finansējuma apturēšanu Pasaules Veselības organizācijai (PVO), apsūdzot šo ANO aģentūru Ķīnai labvēlīgā neobjektivitātē jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā.

Uhaņā atceļ pasažieru transporta blokādi © DIENA

Pēc 76 dienas ilgušās blokādes un izolācijas jaunā koronavīrusa izplatības ierobežojumu dēļ Ķīnas Hubei provinces galvaspilsētas Uhaņas iedzīvotājiem no šodienas atkal tiek ļauts izbraukt no pilsētas. Tiek arī atcelti daudzi citi pārvietošanās un saimnieciskās darbības ierobežojumi Uhaņā, no kurienes pagājušā gada nogalē koronavīruss sāka pandēmisko izplatību pasaulē.

Lēti un pie durvīm. Vai nodzersimies? © DIENA(18)

Dīkstāve, piespiedu distancēšanās, izolācija, darbs no mājām, bezdarbs, stress, neziņa – tie visi ir riska faktori, kas veicina alkohola patēriņu, Dienai norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna un Slimību profilakses un kontroles centra Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne.

Distancētā balsošana © DIENA(1)

Nedēļas sākumā Polijas Seims (parlamenta apakšpalāta) atbalstīja likumprojektu, kas paredz noteikt balsošanu pa pastu jeb distancēto balsošanu par vienīgo balsošanas veidu 10. maijā ieplānotajās valsts prezidenta vēlēšanās. Šis likumprojekts gan vēl jāatbalsta arī Senātā (parlamenta augšpalātā), kur gaidāmas asas diskusijas.

Ne tikai dalīt parādu naudu, bet arī taupīt © DIENA(1)

Cīņas pret vīrusa izplatīšanos kontekstā ar pulcēšanās liegumiem, savstarpējas distances ievērošanu, pašizolāciju, attālināto darbu un mācībām, ekonomiskās aktivitātes kritumu, bezdarbnieku un pabalstu saņēmēju skaita pieaugumu, kā arī to pavadošo neskaidrību par nākotni ļoti zīmīgs iepirkums nupat bija izsludināts un pēc Saeimas opozīcijas protesta it kā apturēts. Runa ir par Saeimas administrācijas tieši tagad izsludināto iepirkumu par ziedu kompozīciju piegādi ar paredzamo līgumcenu 19 999 eiro.

Neaizskaramais valsts sektors © DIENA(1)

Politiķi gan katru dienu apliecina gatavību palīdzēt krīzē grūtībās nonākušajiem, taču noklusē, ka tas ir uz valsts parāda pieauguma rēķina, jo taupīt budžeta līdzekļus, samazinot valsts pārvaldes izdevumus, negrasās.

Zirnis joko - 08.04.2020. © DIENA(1)

Vai tev ir pazīstama tā sajūta, kad šausmu filmas varonis iet pa tumšu koridoru un tu jūti, ka tūlīt kaut kas tiks reklamēts?

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10