Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Šodien

Ceļā uz mediķu krīzes risinājumu © DIENA

Kavēšanās ar jaunās valdības izveidi risinājumu par ārstniecības personu algu fonda palielināšanu par 20% no nākamā gada likusi steidzami meklēt vēl šā brīža Ministru kabinetam. Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība šonedēļ atbalstīja Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām, kas nepieciešami, lai par 20% no nākamā gada 1. janvāra palielinātu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu. Tikmēr jautājums par mediķu atalgojuma palielināšanu turpmākajos gados joprojām paliek uz vēl neizveidotās valdības pleciem.

Šķeļošā apvienošanās © DIENA

Iepriekšējās nedēļas nogalē Ukrainā svinīgā atmosfērā notika gandrīz visu kanonisko pareizticīgo baznīcu par šķeltnieciskām uzskatītu divu Ukrainas pareizticīgo baznīcu apvienošanās sinode, kuras rezultātā tika paziņots par Ukrainas autokefālās (patstāvīgās) pareizticīgās baznīcas izveidošanu.

Cīņa par konkurenci ne vienmēr dod cerēto © DIENA

Valstij un pašvaldībām nevajadzētu nodarboties ar uzņēmējdarbību – šīs frāzes dzirdamas jau gadu desmitiem, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī citur Eiropā. Tomēr nav mazsvarīgi atšķetināt, vai, visu nododot privātās rokās, gala rezultāts tiešām ir sabiedrības interesēs. Man kā ierindas iedzīvotājam būtu svarīgi, lai konkrētais pakalpojums būtu kvalitatīvs un iespējami lēts neatkarīgi no tā, kas to realizē – valsts vai privātās struktūras. Diemžēl cīņa par lielāku konkurenci jau pašā privātajā sektorā ne vienmēr noved pie gaidītā iznākuma, un šeit uzskatāms piemērs ir taksometru pakalpojumi lidostā Rīga. Tur vēlme iedibināt lielāku konkurenci novedusi ne tikai pie taksistu kautiņiem, bet, kas ir vēl sliktāk, arī pakalpojuma ievērojamas sadārdzināšanās.

Sāls vai smiltis? © DIENA

Iestājoties ziemas sezonai, iedzīvotāji sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv atsākuši vākt parakstus par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā.

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6