Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

GORS

Rēzeknē diriģentes Jūlijas Hutoreckas vadībā skanēs VAK Latvija koncertprogramma Ziemassvētku gaisma

Viena no gada sākuma tradīcijām Latgales vēstniecībā Gors ir pareizticīgo mūzikas koncerts. Šogad 12. janvārī plkst. 16 Gors Lielajā zālē svētku programmā Ziemassvētku gaisma skanēs krievu pareizticīgo tradicionālie garīgie dziedājumi, kā arī Rahmaņinova, Česnakova, Balakirjeva un citu komponistu mūzika Valsts Akadēmiskā kora Latvija izpildījumā. Pie kora diriģenta pults stāsies viena no jaunākajām un perspektīvākajām pasaules koru un simfonisko orķestru diriģentēm – Jūlija Hutorecka (Sanktpēterburga), informēja koncertzāles pārstāvji.

Notiks ērģeļmūzikas koncertuzvedums Māras zemes ērģeļu gaisma

Atzīmējot Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases 25 gadu jubileju, Latgales vēstniecībā Gors 18. februārī plkst. 18 pirmatskaņojumu piedzīvos ērģeļmūzikas koncertuzvedums Māras zemes ērģeļu gaisma, informēja mūzikas skolas pārstāve Guna Kise.

Koncertzāles Gors pirmais gads vieš optimismu

Apritējis jau gads, kopš Rēzeknē atklāta koncertzāle jeb, kā to sauc oficiāli, Latgales vēstniecība Gors. No trim reģionālo koncertzāļu projektiem, kas pēdējos gados tiek īstenoti Latvijā, tieši Goram ir vislielākā pieredze gan ēkas ekspluatācijā, gan pasākumu rīkošanā. Cēsu koncertzāle atvērta tikko, bet Liepājā šodien tiek rīkota preses konference, iepazīstinot ar koncertzāles būvniecības gaitu, kas ilgst jau pusgadu. Šī zāle durvis vērs nākamvasar, ceturtdien lasāms avīzē Diena.

Pašas spēkiem Rēzekne spētu tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Rēzeknē līdzīgi kā citās Latvijas lielākajās pilsētās pēdējos desmit gados Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi piesaistīti galvenokārt ielu, kā arī citu infrastruktūras objektu sakārtošanai, tomēr izmaksu un nozīmes ziņā par vērienīgākajiem projektiem uzskatāms Latgales vēstniecības GORS jeb Austrumlatvijas koncertzāles projekts, kā arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Zeimuļs, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Kultūrai reģionos sadala 575 tūkstošus; lielākā summa tiek Cēsīm

Kultūras dzīves bagātināšanai reģionālajos daudzfunkcionālajos kultūras centros valsts sadalījusi 575 tūkstošus eiro. Lielākā summa tikusi Cēsīm, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.     Cēsu koncertzāle ekspluatācijā nodota tikko, taču piešķirti papildu līdzekļi, lai godam noorganizētu 31.maijā paredzēto koncertzāles atklāšanu.

Laikmetīgās dejas festivāls Jauna deja jaunā vietā Latgales vēstniecībā Gors

Šonedēļ Latgales vēstniecībā Gors jeb Austrumlatvijas koncertzālē Rēzeknē norisināsies Dance.lv žurnāla rosināts laikmetīgās dejas festivāls Jauna deja jaunā vietā, informēja koncertzāles pārstāve Aija Eriņa. Festivāla laikā būs iespēja apmeklēta vairākas laikmetīgās dejas izrādes un filmas, Latvijas un Ziemeļvalstu mākslas teorētiķu un horeogrāfu vadībā notiks apmācības žurnālistiem, organizatoriem un dejas pedagogiem.

Gors atbalsta pašreizējo kultūras ministri

"Reģionālās koncertzāles bez pašreiz solītā un valsts budžeta projektā iekļautā Kultūras ministrijas atbalsta nākošajā gadā nespēs nodrošināt kvalitatīvu un pilnvērtīgu kultūras pasākumu klāstu. Tāpēc mums kā reģionālajam kultūras centram ir svarīgi, lai darbu turpina pašreizējā ministrijas vadība, ar kuru mums izveidojusies laba sadarbība un kas izprot kultūras nozīmi reģionu attīstībā," saka Latvijā pirmās reģionālās koncertzāles – Latgales vēstniecības Gors – vadītāja Diāna Zirniņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide