Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Krīze Ukrainā

Ukraina proeiropeisko kursu nostiprina ar izmaiņām konstitūcijā

Ukrainas parlaments ceturtdien konstitūcijā nostiprinājis valsts kursu uz Eiropas Savienību (ES) un NATO, pieņemot likumu par atbilstošu izmaiņu izdarīšanu valsts pamatlikumā. Augstākā rada pieņēmusi likumu Par izmaiņām Ukrainas konstitūcijā (attiecībā uz valsts stratēģisko kursu uz Ukrainas pilntiesīgu dalību ES un NATO).

EK piešķir Ukrainai 500 miljonus eiro ekonomikas stabilizēšanai

Eiropas Komisija (EK) piektdien apstiprināja pirmā maksājuma 500 miljonu eiro apmērā piešķiršanu Ukrainai no jaunās makrofinansiālās palīdzības (MFA) programmas, lai valsts spētu stabilizēt tās ekonomiku, teikts EK publiskotajā paziņojumā. Līdz ar to Eiropas Savienība (ES) kopš 2014. gada Ukrainai MFA programmas ietvaros piešķīrusi 3,3 miljardus eiro, kas ir lielākais MFA apjoms, kāds jebkad piešķirts valstij ārpus ES.

Strīdas par Donbasa separātistu vēlēšanām

Kremlim lojālo bruņoto separātistu grupējumu kontrolētajos Doņeckas un Luhanskas reģionos Austrumukrainā šomēnes paredzētās vēlēšanas izraisījušas domstarpības starp Krieviju un rietumvalstīm. Maskava vēlēšanas uzskata par likumīgām, turpretī ASV un Eiropas valstis uzstāj, ka balsojums ir jāatceļ, jo tas būšot neleģitīms un pārkāps Minskā noslēgtās pamiera vienošanās.

Krievijā ieslodzītais režisors Sencovs badojas jau 50. dienu

Ukraiņu režisors Oļehs Sencovs, kurš Krievijā izcieš 20 gadu cietumsodu, jau 50 dienas ievēro badastreiku, pirmdien paziņojis viņa advokāts, informējot, ka Sencova veselības stāvoklis ir ļoti nopietns. Sencovs atsakās no ēdiena kopš 14. maija, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus politieslodzītos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide