Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvieši Īrijā

Aizbrauc strādāt, nevis medīt Īrijas pabalstus

Pozicionēt Īriju kā vietu neveiksminiekiem un Latvijā caurkritušajiem ir visai labs jājamzirdziņš dažiem medijiem Latvijā. Galu galā – Latvijā šādus rakstus lasīs, sižetus skatīsies, raidījumus klausīsies un rauks pieri, sak, kā tā var, bet Īrijas latvieši būs šokā – "Mēs taču tādi neesam!" Būs diskusijas, būs lamāšanās, un būs ažiotāža. Tomēr pats dzīvoju Īrijā un varu droši teikt, ka aina ir citāda. Protams, ir iespējams atrast latviešus pabalstu medniekus, taču tā ir tikai neliela kripatiņa no teju visiem aptuveni 20 tūkstošiem Īrijā dzīvojošajiem latviešiem. Vairākums ir izsitušies, iedzīvojušies un strādā, maksājot gan nodokļus, gan īri, gan visu pārējo.

papildināts (12:08) - Traģiskā negadījumā Īrijas fermā gājusi bojā meitene no Latvijas; vēl viena smagi ievainota

Negadījumā zemnieku saimniecībā Īrijā nedēļas nogalē bojā gājusi astoņus gadus veca meitene no Latvijas, bet vēl viena 11 gadus veca meitene smagi ievainota, vēsta Īrijas mediji.Abas meitenes ir Īrijā dzīvojošu latviešu pāru bērni. Bojā gājušās meitenes vecāki nedēļas nogalē bija devušies viesoties uz Latviju, bet meita atstāta draugu, 11 gadus vecās meitenītes vecāku uzraudzībā zemnieku saimniecībā Ņūtaunšandrumā, netālu no Korkas.

Vardarbīgā nāvē Īrijā miris 41 gadu vecs Latvijas pilsonis

Īrijā otrdien atrasts nogalināts Latvijas pilsonis, vēsta Īrijas latviešu ziņu portāls Baltic Ireland.Īrijas mediji vēsta, ka Tallovas pilsētā kādā mājoklī otrdienas rītā atrasts 41 gadu veca vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm, bet vēl viens vīrietis ar smagiem ievainojumiem nogādāts slimnīcā.

Meļņiks: Noturēt saikni ilgtermiņā

Dienas Bizness nule aktualizējis tēmu par lielajām naudas summām, ko ārvalstīs nodarbinātie tautieši sūta saviem radiniekiem Latvijā vai atmaksā šejienes bankām par labākos laikos ņemtiem kredītiem. Gadā tie ir gandrīz seši simti miljoni eiro jeb aptuveni 2,5% iekšzemes kopprodukta.Šoreiz nevērtēsim - daudz tas ir vai maz.

Īrijā vairāk imigrantu lūdz palīdzību atgriezties mājās

Īrijā pirmo reizi kopš finanšu krīzes sākuma strauji pieaudzis to bez uzturlīdzekļiem palikušo imigrantu skaits, kuri lūdz Tieslietu departamenta brīvprātīgās repatriācijas programmas palīdzību atgriezties viņu izcelsmes valstī, ziņo Irish Times. Šā gada pirmajos piecos mēnešos Īrijas valdība atbalstījusi 153 ārvalstu pilsoņu aizlidošanu uz izcelsmes valsti. Attiecīgā laikaposmā pērn tādu bija 97, visā pagājušajā gadā - 213. Ja šāda tendence turpināsies, līdz gada beigām mājup tiks nogādāti 370 imigrantu.

Ministrs ar Īrijas latviešiem apspriež sadarbību latviskās izglītības jautājumos

Ceturtdien, 4.jūlijā, Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis tikās ar Īrijas latviešu nacionālās padomes pārstāvjiem, lai pārrunātu, kādu atbalstu Latvija un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) var sniegt latviskās izglītības ieguvei Īrijā un Anglijā, portālu Diena.lv informē IZM pārstāve Elīna Pētersone.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide