Laika ziņas
Šodien
Smidzina
Rīgā +6 °C
Smidzina
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Siltuma tarifi

Baušķeniekiem būtiski var sadārdzināties maksa par siltumu

SIA Windau iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) siltumenerģijas tarifa projekta precizējumu, kas paredz, ka pie esošās gāzes cenas šīs katlumājas tarifs varētu augt par 71%, liecina paziņojums Latvijas Vēstnesī. Tas var krasi mainīt SIA Bauskas siltums gala tarifu.

Jaunajā apkures sezonā būtiski sarukuši siltumerģijas tarifi

Gandrīz visās valsts nozīmes pilsētās, izņemot Ventspili, 2013.gada oktobrī salīdzinājumā ar 2012.gada oktobri siltumenerģijas tarifi ir būtiski samazinājušies, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) informācija.Pēc SPRK sniegtās informācijas, iepriekšējā apkures sezonā - 2012./2013.

Siltums šogad būs lētāks

Siltumenerģijas tarifs, vismaz apkures sezonas sākumā, Latvijas pilsētās šogad būs mazāks, liecina Diena.lv aptaujāto ekspertu viedokļi.

Jūlijā, augustā un septembrī rīdzinieki par siltumenerģiju maksās mazāk

No 1.jūlija rīdziniekiem tiks samazināts siltumenerģijas tarifs. Tas būs par 10% mazāks, kā 2012.gada jūlijā, informē akciju sabiedrības Rīgas Siltums pārstāve Linda Rence.  Rīgā jūlijā siltumenerģijas tarifs ir zemākais starp Baltijas valstu galvaspilsētām. Tas ir par 26% mazāks nekā Viļņā un par 13% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Operācija Obligātā iepirkumu komponente cels siltuma tarifus

Nav šaubu, ja valdība dos savu akceptu, te gaidāms karš. Ekonomikas ministrijas ierosinātā “Operācija OIK”, kas vērsta uz elektrības cenas samazināšanu, atver vairākas frontes līnijas uzreiz, šovakar secina LTV raidījums de facto. Pirmkārt, tā nepatiks gāzes faniem, otrkārt, tās rezultātā var kļūt dārgāks siltums iedzīvotājiem, bet treškārt, augstākā likme – pat valsts uzņēmuma Latvenergo nākotne. Šonedēļ valdība ieturēja pauzi, nākamnedēļ tai par to tomēr jālemj.

Pētniece: Pēdējos gados siltuma tarifs audzis par 14,64%, bet vidējā alga privātajā sektorā - par 2,56%

Vērtējot 26 lielākos pakalpojumu sniedzējus, laikā no 2009.gada līdz 2012.gadam vidējais siltuma tarifs audzis par 14,64%, bet vidējā alga privātajā sektorā - par 2,56%, seminārā Latvijas pašvaldību siltumenerģētikas bordo krāsa informēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) pētniece Jeļena Ziemele.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide