Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Sirdsmāsiņa 2018

Darbs ar diabēta pacientiem liek apgūt arī aizvien jaunas zināšanas

Diabēta aprūpes māsas darbs nekad nekļūst garlaicīgs, jo, medicīnai attīstoties, zināšanas visu laiku iespējams papildināt un sniegt tās arī pacientiem. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas un reimatoloģijas nodaļas diabēta aprūpes māsa Jana Janēviča Dienai stāsta, ka tieši iespēja attīstīties šajā amatā bijusi viens no galvenajiem iemesliem tā izvēlē.

Eksperts kopā ar pacientu

36 gadus medicīnā strādājošā Līga Ārente uzsver – ar pacientu jāsadarbojas.

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vien lielāko smagumu uz saviem pleciem iznes medicīnas māsas. Tieši viņu atsaucība un sirds siltums ir viens no faktoriem, kas atvieglo slimnīcā pavadīto laiku lielajiem un mazajiem pacientiem. Arī šogad pašreizējie un bijušie pacienti, kā arī viņu tuvinieki ir aicināti novērtēt medicīnas māsu darbu, piesakot viņas akcijā Meklējam sirdsmāsiņu. Šoreiz var pieteikt visu triju klīnisko universitāšu slimnīcu māsas.

Īpašā akcijā tiks noskaidrotas Latvijas sirdsmāsiņas

Lai pievērstu uzmanību medmāsu darbam, palielinātu māsu profesijas prestižu un atzīmētu, ka tieši viņas ir tās, no kurām ir atkarīgs pacienta veiksmīgas izveseļošanās process un aprūpe atveseļošanās laikā, šodien tika atklāta Rietumu Bankas Labdarības fonda iniciētā akcija Meklējam sirdsmāsiņu. Akcijas laikā bijušie un esošie pacienti, kā arī viņu tuvinieki varēs pieteikt un balsot par savu sirdsmāsiņu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide