Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Stārķis

VIDEO: Tiešraides balto stārķu ligzdā izšķiļas pirmie mazuļi

Video tiešraidē redzamais balto stārķu pāris, kas ligzdo uz viena no a/s Sadales tīkls elektroapgādes balstiem, sagaidījis pirmos mazuļus. Pirmā ola šķīlusies svētdien, 22. maija, rīta pusē, bet tās pašas dienas vakarā gaismu ieraudzījis arī otrs stārķēns. Kopumā ligzdā perētas piecas olas, un sagaidāms, ka turpmākajās dienās izšķilsies arī atlikušās trīs.

Skarbie dabas procesi tuvplānā: no balto stārķu Fāzes un Volta ligzdas izmet trīs jaunputnus

Šonedēļ tiešraidē no balto stārķu Fāzes un Volta ligzdas, kas atrodas uz AS Sadales tīkls gaisvadu elektrolīnijas balsta, bija vērojami skatītājus satraucoši un skarbi notikumi – no putnu mājvietas, kurā tika aprūpēti pieci aptuveni divas nedēļas veci stārķēni, tika izmesti trīs mazuļi. Ornitologi norāda, ka šādi notikumi, lai arī cilvēka acij nežēlīgi un nepatīkami, stārķu dzīvē ir normāla parādība.

Ugunsdzēsēji palīdz nelaimē nonākušam stārķim, kaķim un putnam

Trešdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābējiem nācās dzēst ne tikai 18 ugunsgrēkus, bet arī palīdzēt vairākiem nelaimē nonākušiem dzīvniekiem.Aglonas novadā glābēji palīdzēja kādam stārķim, kurš bija aizķēries aiz ligzdas un karājās ar galvu uz leju, sapinies virvē. Savukārt Bauskā ugunsdzēsēji no koka nocēla kaķi, kurš karājās zarā aiz kakla siksniņas, bet Rīgā VUGD darbinieki pamestā ēkā noķēra putnu, kuram bija traumēts spārns, un nodeva to veterinārās klīnikas darbinieku gādībā.

Cik Latvijā ir stārķu?

Planētas mērogā esam bagāti ar daudzko. Pašlaik Latvijas balsi pasaulē aiznes varenā koru olimpiāde, mūsu talantīgie mūziķi un dziedātāji, bet ne mazāks brīnums ir baltie stārķi. Par mūsu svēteļiem priecājas un tos apbrīno daudzi tūristi, bet paši jau it kā esam pieraduši pie stārķiem uz telefona vai elektrības stabiem, kokos, uz māju jumtiem un skursteņiem, ūdenstorņiem un citās vietās.

Latvijā atlidojis pirmais baltais stārķis

Trešdien, 20. martā, Dobeles novada Zebrus muižas apkaimē Biruta Laijere novērojusi pirmo balto stārķi, ziņo Latvijas radio.Šajā pavasarī putnu migrācija kavējas, jo laiks ir neparasti auksts. Tomēr neskatoties uz vēso laiki, daudzi putnu sugu pārstāvji ir atlidojuši.

Latvijā uz elektrības stabiem vairāk nekā 6 000 stārķu ligzdu

Latvijā uz eletrolīniju balstiem atrodas 6 194 stārķu ligzdas, liecina AS Sadales tīkls informācija par 2009.gadu. Pērn tikušas noņemtas 357 ligzdas, jo tās svars un stārķu rosība izraisīja balstu un vadu bojājumus un traucēja nepārtrauktai elektroenerģijas piegādei, informē Latvenergo.

FOTO: Stārķi sabojā elektrolīniju

Kuldīgas rajona Nīkrāces pagastā šorīt bez elektrības palikuši 60 mājsaimniecības kādas stārķa ligzdas dēļ. Kā _Diena.lv _informēja _Latvenergo, l_igzdas elementi radīja īssavienojumu, atslēdzās līnijas un aizdegās balsti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide