Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

Violeta Garena

Mīla pret auto un deviņiem vīriešiem(2)

Jeb kā vasaras svelmē bez rūgtuma dvēselē atteikties no alus, atklāt sevī bembistu, kas tur vienmēr snaudis, padarīt pasauli ne tikai krietni plašāku, bet arī krāsaināku un, galu galā, – tikt pie autovadītāja tiesībām laikā, kad sen jau vairs neesi vidusskolēniem pieskaitāms.

Londonā - arī Rīga

Šogad Rīgas pilsētu prestižajā starptautiskajā Londonas arhitektūras festivālā, kas notiek jau 10. reizi, pārstāvēs jaunā arhitekte Arnita Melzoba, kuru konkursa kārtībā izvēlējās Britu padomes atlases komisija Londonā. Festivālā tiek pārstāvētas valstis no visas pasaules, tajā skaitā pat Čīles, Taivānas un Nigērijas.

Kultūras mantojuma restaurācija

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi papildu atlases kārtas nelielu, neatliekamu kultūras mantojuma objektu glābšanas un restaurācijas atbalstam. Tā mērķis ir nodrošināt tādu valsts nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanu, pieejamību sabiedrībai un sociālekonomisku izmantošanu, kas atrodas privātīpašumā un nodrošina nozīmīgas publiskas funkcijas.

Filmu darbnīcas skolēniem

Pirmo reizi Rīgā no 4. aprīļa Rīgas Skolēnu pilī darbosies no Dānijas atvestā interaktīvā filmu studija skolēniem FILM Y, kas ļaus ikvienam dalībniekam iejusties filmas veidotāja lomā.

Šekspīrs bija latvietis?

Interneta žurnāls Satori.lv sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Norvik banku līdz 20. aprīlim Viljama Šekspīra 450. jubilejas gada ietvaros aicina iesniegt darbus literāru leģendu konkursā Šekspīrs bija latvietis. Konkursā ar leģendu, mītu, konspirāciju teoriju «jāpierāda» pasaulslavenā autora saistība ar Latviju. Žanrs nav noteikts - tas var būt stāsts, pasaka, eposs, poēma, sonets vai izraksts no vecas pavārgrāmatas. Darbu vēlamais apjoms ir 5000-10 000 rakstu zīmju.

Modini kanonu! Rainis un Aspazija

Izsludināts dramaturģisku darbu konkurss Modini kanonu! Rainis un Aspazija. Konkurss notiks festivāla Pastāvēs, kas pārvērtīsies laikā, tas tiek organizēts, gatavojoties Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai nākamgad.

Londonas Simfoniskais orķestris - Latvijā

Latvijas Nacionālajā operā 25. maijā pirmo reizi Latvijā koncertu sniegs Londonas Simfoniskais orķestris, kas pazīstams kā viens no vadošajiem orķestriem pasaulē. Galvenā viesdiriģenta Daniela Hārdinga vadībā skanēs romantisma laikmeta šedevri - Franča Šūberta 8. simfonija un Gustava Mālera 1. simfonija.

Konkurss Self Publish Riga

Fotogrāfi un vizuālie mākslinieki līdz 20. aprīlim aicināti iesūtīt pašizdotas fotogrāmatas un grāmatu maketus starptautiskajam konkursam Self Publish Riga. Labākos konkursam pieteiktos darbus varēs apskatīt izstādē, kas notiks Rīgas Fotomēnesī - 2014. gada maijā.

Izsludina Soduma balvu

Jau otro gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā. Balvas fonds ir 4269 eiro. Balvas pasniegšana notiks Soduma dzimšanas dienā 13. maijā Ikšķiles tautas namā.

Film noir retrospekcija KSunī

Kinoteātrī KSuns no 28. februāra līdz 4. martam ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu notiks filmu skate Film noir. No pagātnes līdz mūsdienām. Tiks demonstrētas astoņas filmas no senas un ne tik senas amerikāņu kinovēstures. Pirms katra seansa - Ditas Rietumas un Viktora Freiberga ievadlekcija. Ieeja uz visiem seansiem - brīva.

Kas dārzā?

Biedrība Ascendum organizē radošo konkursu māksliniekiem par iespēju veidot izstādes Rīgas Doma dārzā, informē projekta Mans Doms vadītājs Gatis Vectirāns.

Pilsētas ritma vēstnieki

Latvijas vēstniecībā Vašingtonā varēs aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora Alekseja Naumova un prorektora Kristapa Zariņa kopizstādi Riga and World Cities. Live Paintings. Izstāde veidota pēc Latvijas vēstniecības Vašingtonā iniciatīvas.

Tikšanās ar Olgu Lisovsku

Latvijas Rakstnieku savienībā 13. decembrī plkst. 17 ciklā Pie galda ar skabargām notiks tikšanās ar dzejnieci Ogu Lisovsku.

Tradicionālā kultūra Rīgā. Konkurss

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikt projektus tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam.

Grāmatu iela Vērmanes dārzā

Rīgas svētku ietvaros 18. un 19. augustā Latvijas grāmatizdevēji pulcēsies Vērmanes dārzā, lai piedalītos ikgadējā Grāmatu ielā, kur paredzēta kultūras pasākumu programma un grāmatu tirdzniecība. Šogad Grāmatu ielā piedalīsies 26 izdevniecības.

Cēsu pilī viduslaiku varoņiem veltīta filmu skate

Cēsīm nenoliedzami piestāv brīvdabas filmu seansi. Paralēli Cēsu Mākslas festivāla sarūpētajiem ekskursiem Itālijas neoreālisma vēsturē no 10. līdz 12. augustam Cēsīs notiks jau par tradīciju kļuvusī vēsturisko filmu skate, ko pasākuma organizētāji tikai liekas pieticības dēļ nedēvē par vēsturisko filmu festivālu.

Vestsaidas stāsts būs Rīgā

Rīgas svētkos Liepājas teātris vedīs uz Rīgu pērnās sezonas vērienīgāko iestudējumu, kas tapis sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri, - mūziklu Vestsaidas stāsts. Režisora Valda Lūriņa iestudēto mūziklu būs iespējams noskatīties 19. un 20. augustā Dailes teātrī. Leģendārais L. Bernsteina mūzikls Vestsaidas stāsts pirmo reizi iestudēts 1957.