Brāļi Žagari

Cena
20.50 €
Autors Tatjana Žagare-Vītiņa
Izdevējs Dienas Grāmata
Lappušu skaits 224
Svars (kg) 0.450
Izmērs (cm) 21.0 × 17.0 × 1.7

Preces apraksts

Tatjana Žagare-Vītiņa

BRĀĻI ŽAGARI

 

“2017. gada Ziemassvētkus es svinēju Andreja un Jura vectēva mājās Kalna Žagaros netālu no Cēsīm. Tikko bija iznākusi mana grāmata par deviņiem ASV dzīvojošiem latviešiem, kuri cenšas nepazaudēt saikni ar Latviju. “Kad tu uzrakstīsi par mums?” smejoties jautāja viens no brāļiem.

Piedāvājums izraisīja jautrības pilnu domu apmaiņu par to, kā varētu izskatīties šāda grāmata. Īpaši ņemot vērā to, ka mūs ar Juri saista gandrīz divdesmit gadu ilga laulība un divi dēli.

Smējos kopā ar visiem, bet pēc laika sāku domāt — kāpēc ne?”

Tatjana Žagare-Vītiņa

 

“Brāļi Žagari. Lai arī atšķirīgi, tomēr abi liekami pie Latvijas kultūras kanona personībām. Juris — drosmīgs slēpotājs un veiksmīgs slalomists teātra vadībā, aktieris no Dieva, Cēsu Mākslas festivāla radītājs. Andrejs — daudzpusīgi talantīgs, ar vērienu darbojās Operā. Mūzikas sapratējs un sapņotājs. Varbūt tas bija brāļu mammas spēks, kura viņus tādus izaudzināja.

Mēs vienmēr ģimenē par brāļiem runājam. Kultūras kvalitāti mērām Žagaros...”

Dzintra Geka un Pēteris Vasks

 

“Andrejam un Jurim Žagariem šūpulī ielikts radošums un krietna deva praktiskā ķēriena. Andrejs ar savu aizrautīgo personību un liesmaino temperamentu atmodināja mūsu Baltā nama snaudošo dižumu un izcēla to no pieticīga provinciālisma. Jura skatuves pieredze palīdz Dailes teātrim tiekties uz augstākām virsotnēm.”

Sandra Kalniete

 

Publiciste Tatjana Žagare-Vītiņa līdz 2005. gadam dzīvoja Latvijā, strādāja par filozofijas un kultūrvēstures pasniedzēju un darbojās žurnālistikā — radošajās apvienībās Mistrus Media un “Labvakar”, arī Latvijas Televīzijā. 2005. gadā pārcēlās uz dzīvi Mičiganas štatā ASV un raksta preses izdevumiem Latvijā. Līdz šim autorei iznākušas divas grāmatas — 2015. gadā darbs “Sadzirdēti. Zvannieku stāsti” par Jura un Sandras Cālīšu Zvannieku mājām bez aprūpes atstātiem bērniem un 2017. gadā grāmata par dažādu paaudžu pieredzi dzīvojot emigrācijā “Neesam aizbēguši”.

 

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Tatjana Žagare-Vītiņa
Izdevējs: Dienas Grāmata
Izdošanas gads: 2024
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi