Dienas Bizness, #51

Cena
2.99 €
Izdevējs Izdevniecība Dienas Bizness
Lappušu skaits 48
Svars (kg) 0.100
Izmērs (cm) 29.0 × 20.0 × 0.3

Preces apraksts


Intervija. SIA Clean R valdes loceklis Guntars Levics. 2021. gadā piedzīvotais inflācijas lēciens ir radījis bezprecedenta situāciju, kad jāiedarbina iepriekš noslēgto pakalpojumu līguma punkts, kurā aprakstīta tarifu indeksācija, kas ārzemēs ir normāla parādība, bet Latvijā pagaidām tiek uztverta kā sava veida tabu tēma
- Statistika. Ražošanas cenas parādās patēriņa cenās. 2021. gada oktobrī, salīdzinot ar pērnā gada oktobri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieaudzis par 22,4%, savukārt novembrī, salīdzinot ar pērnā gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis pieaudzis par 7,5%. Tas liecina par pieaugošu inflāciju, kas drīzumā sasniegs pirmās nepieciešamības preces, ieskaitot pārtiku. Līdztekus Latvijas iedzīvotāji ir kļuvuši par piesardzīgākajiem investētājiem
- Tēma. Baltkrievijas embargo sekas redzēsim 2022. gadā. Baltkrievijas lēmums par pārtikas preču, tostarp piena un gaļas produkcijas, importa aizliegumu uz pirmajiem 2022. gada sešiem mēnešiem būtisku tiešo skādi Latvijas ražotājiem neradīs, bet vai šīs kaimiņvalsts tirgus slēgšana neizraisīs vēlmi citu valstu ražotājiem minētos izstrādājumus realizēt Latvijā un kā tas ietekmēs mūsu uzņēmumu konkurēstēju?
- Tendences. Slideno ceļa vietu nākamgad būs pietiekami daudz. Pasaules ekonomikā arī nākamgad vadošā tēma, ja nenotiks brīnumi, būs tas viss, kas saistīts ar Covid-19 vīrusu. Šobrīd lielas cerības gan ir, ka pamata piesitiens nākamajam gadam būs optimistisks un pasaule no pēdējo divu gadu pandēmijas tuneļa tomēr brauks ārā. Proti, pakāpeniski arvien labāk sadzīvojot ar pandēmiju, arī no ekonomikas tiek gaidīta tālāka izaugsme. Tāpat, potenciāli mazinoties piegāžu saspīlējumiem, paredzēts, ka nākamgad risināsies uzblīdušās inflācijas jautājums.
- Nekustamais īpašums. Kā veicas ar valsts nekustamo īpašumu apsaimniekošanu jaunajos apstākļos
- E-pakalpojumi. Pandēmijas laikā pieaug e-pakalpojumu loma uzņēmējdarbībā
- Aktuāli. Vidēji trešdaļā gadījumu var nopirkt auto ar sagrozītu nobraukumu
- Portrets. SIA Lode valdes loceklis Valdis Zariņš
- DB konferences. Latvijā, sadarbojoties zinātniekiem, uzņēmējiem un ierēdņiem, jāizstrādā sava ES Zaļā kursa īstenošanas metodika un tās realizācijas mehānismi, kas ļautu izpildīt izvirzītos mērķus, vienlaikus izvairoties no pārspīlējumiem, šādu izstrādāto pozīciju politiķiem ir jāspēj aizstāvēt Eiropas Savienības struktūrās.
- Brīvdienu ceļvedis. Kristaps Štobis, December Design radītājs

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Izdevējs: Izdevniecība Dienas Bizness

Citi piedāvājumi