DŽIKĪ

Cena
17.87 €
Autors Dace Rukšāne
Izdevējs Dienas Grāmata
Lappušu skaits 304
Svars (kg) 0.470
Izmērs (cm) 20.5 × 14.5 × 2.1

Preces apraksts

Daces Rukšānes jaunākais romāns “Džikī” savā ziņā ir turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajai grāmatai “Krieva āda”, kas vēstīja par 50.–60. gadu Padomju Latviju. Jaunā romāna centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ar četrgadīgo meitu ir ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība aptver laikposmu no 70. līdz 90. gadiem, no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece bez pārspīlēta dramatisma atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā romānā “Krieva āda” caurviju motīvs ir leģendāras firmas Chanel smaržas “Krievijas āda”, kuru aromātu dievina Emīlija, arī “Džikī” liktenīga loma ir smaržām, kuras maina Meldras dzīvi. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds “unisekss”, par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

“Daces Rukšānes rakstības stila raksturošanai es nešaubīgi izvēlos divus vārdus: vieglums un elegance. Aplūkojot seksualitāti un dzimumu attiecības no tādiem skatpunktiem, kas latviešu prozā bieži vien ir pirmreizēji, Daces atklātais vēstījums ne uz brīdi nekļūst vulgārs vai banāls. Tas ir kā smaržas “Džikī”, kur katrs “atradīs savu stīgu, kurai pieķerties un ar ko izspēlēt savu jutekliskumu”.”

Gundega Blumberga

“Šim stāstam ir atmosfēra, savāds vieglums pat smagumā un tas atstāj sajūtu pēcgaršu – tādu kā viegliņu smeldzi, gaišumu un… nedaudz arī sāpīti, protams. Brīnišķīgas, smeķīgas detaļas! Elegants literārs rondo – autore galvenās varones Meldras stāstu meistarīgi padarījusi pārlaicīgu un mūžam aktuālu. Jūtas, kurām nav laika un vietas piederības, bija ilgstoši atstātas bez savas balss. Dacei piemīt spēja viegli un gaiši caur varoņu pieredzēm risināt mūsu sabiedrībā sāpīgus jautājumus. Varoņi ir aizkustinoši un pilnasinīgi, katra detaļa – dzīva, atmiņas un maņas rosinoša, un veids, kā manu acu priekšā risinās dzīves, ir vienlaikus atbruņojošs un saldi smeldzīgs. Un, protams, ka jau šodien pat neizbēgami došos uz veikalu uzmeklēt slaveno Džikī aromātu...”

Dārta Danēviča

Rakstnieces un publicistes Daces Rukšānes pirmā grāmata “Romāniņš” iznāca 2002. gadā. Tālāk sekoja romāni “Beatrises gultas stāsti” (2002), “Kāpēc tu raudāji” (2003), stāstu krājumi “Ķīpsalas putni” (2009) un “Mīlasstāsti” (2015). Dace Rukšāne rakstījusi un tulkojusi lugas, rakstījusi dzeju un filmu scenārijus, darbojusies publicistikā. Iepriekšējais romāns “Krieva āda” iznāca 2020. gadā, bet romāns “Džikī” ir rakstnieces trīspadsmitā grāmata.

Grāmatas noformējumā Līgas Ķempes glezna “Meldra”

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Dace Rukšāne
Izdevējs: Dienas Grāmata
Izdošanas gads: 2023
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi