KARIETE UZ SANTJAGO

Cena
13.64 €
Autors Kristīne Ulberga
Izdevējs Dienas Grāmata
Lappušu skaits 200
Svars (kg) 0.390
Izmērs (cm) 15.6 × 21.7

Preces apraksts

“2015. gada vasarā Kristīne Ulberga nostaigāja Santjago svētceļojuma 900 kilometrus. Bez jebkādas kristīgās eksaltācijas un neklanoties pie katra ceļmalas akmens ar iekaltu krustu, toties ar vien pārsimt eiro kabatā un ceļabiedru, draudzenes tīņa vecuma dēlu Aleksi. Šis ceļojums ir sižeta pamatā, taču tās nebūt nav tradicionālās ceļojuma piezīmes. Palaikam vēstījumā ievijas epizodes, kuras varētu uzskatīt par vizionārām un kuras šo absolūti reālo gājienu pārtapina metaforiskā ceļojumā. Ceļā sevi meklē Kristīne, citā veidā to dara Aleksis, bet, pats par sevi saprotams, ka nekāds “es” netiek atrasts, jo to nemaz nav iespējams izdarīt. Un tomēr – 900 kilometru gājums cilvēku maina. Kā tas notiek un kas tieši viņā mainās – to varētu uzskatīt par Karietes uz Santjago centrālo motīvu.”

Guntis Berelis

“Šis svētceļojuma romāns gluži kā sīpolu izloba tā galveno varoni no visām, pat nenojaustām, jebkura jaukā labā cilvēka neredzamajām patībām – augstprātības, paštaisnuma, neiecietības un citām mizām. Skaudri atklāts un savā tiešumā suģestējošs darbs. Nezinu, vai tas kādam līdzēs veikt viņa paša svētceļojumu, tomēr gājiens ar Kristīni, Aleksi un visiem viņu ceļabiedriem varētu palīdzēt apjaust, ko īsti tāds izturības pārbaudījums nozīmē.”
Dace Sparāne-Freimane

Kariete uz Santjago ir rakstnieces Kristīnes Ulbergas (1979) sestā prozas grāmata. Par garstāstu pusaudžiem Es grāmatas nelasu (2008) saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu. Viņas pirmais romāns Zaļā vārna (2011) 2012. gadā ieguva Latvijas Literatūras gada balvu. Par 2017. gadā sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts izdoto romānu Tur autore saņēmusi Dienas Gada balvu kultūrā un AKKA/LAA Autora balvu.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Kristīne Ulberga
Izdevējs: Dienas Grāmata
Izdošanas gads: 2020
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi