NĪLAS ĒNAS

Cena
12.18 €
Autors Edvards Vitmors
Izdevējs Dienas Grāmata
Lappušu skaits 486
Svars (kg) 0.650
Izmērs (cm) 21.7 × 15.7 × 4.0

Preces apraksts

Jeruzālemes kvarteta trešais romāns “Sīnāja gobelēnā” un “Jeruzālemes pokerā” aizsāktais vidējo Austrumu vēstures stāsts nonācis līdz 1942. gadam. 
Vācu karaspēks virzās pa Ziemeļāfriku, izcīnot uzvaru pēc uzvaras, Rommela leģendārais Āfrikas korpuss jau drīz var ieņemt Ēģipti un sagrābt varu visos Vidējos Austrumos. Šajā laikā vienā no Kairas trūcīgo rajoniem eksplodē rokasgranāta un bojā iet neievērojams ieroču kontrabandists, vārdā Sterns. Sabiedroto izlūkdienesti uzskata, ka šis šķietami nenozīmīgais nāves gadījums var izšķirt kara iznākumu, un atsūta izbijušu īru patriotu un ieroču kontrabandistu O’Salivanu Bīru izdibināt, kāpēc Sterns tika nogalināts un kam viņš patiesībā kalpoja. 
Šī mīklainā misija Bīru no Kairas sabiedrības padibeņu spiegu organizācijām aizved pie noslēpumainas slepenas sabiedrības, kuras dalībnieku vidū ir afrikāņu arheologs, kurš mitinās ar korķi iztapsētā sarkofāgā, Kairas turīgākās ebreju ģimenes patriarhs un mūžvecas dvīņumāsas, kuru teiksmainā peldmāja pārlaicīgi šūpojas Nīlas viļņos. Minot Sterna dzīves noslēpumus, O’Salivans Bīrs saskaras ar laika mīklām, kara traģēdiju un labā un ļaunā būtību.

“Viens no komplicētākajiem un vērienīgākajiem spiegu romāniem literatūras vēsturē... tas iemet lasītāju greizo spoguļu pasaulē... Vitmors ar savu stāstnieka zizli pārvērš visu operāciju, un tā kļūst par baiga laikmeta uzvandīta labā un ļaunā varbūtību izzināšanu.” 
Publishers Weekly

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova. Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Edvards Vitmors
Izdevējs: Dienas Grāmata
Izdošanas gads: 2013
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi

PNEUMA

17.60 €
Jaunums

JŌNA

13.65 €