RĀMĀJANA

Cena
15.71 €
Autors Vālmīki
Izdevējs Dienas Grāmata
Lappušu skaits 296
Svars (kg) 0.500
Izmērs (cm) 21.7 × 15.7 × 2.6

Preces apraksts

Šajā pasaulē katrs, kurš lasa vai klausās stāstu par Rāmu, ko dzejā izteicis svētnieks Vālmīki, kļūs brīvs no nedienām, un viņa vēlēšanās tiks piepildītas. Tas, kurš vērīgi uzklausīs šo Vālmīki stāstu, dzīvos ilgi un laimīgi. Tāds cilvēks uzvarēs visas grūtības, jo dievi būs tam līdzās. Tas, kurš lasa vai klausās stāstu par Rāmu, tiek atbrīvots no visiem grēkiem. Tiem, kuri ar sirdi nododas Rāmas stāsta pārrakstīšanai, ir nodrošināta vieta debesīs.

““Rāmājana”, burtiskā tulkojumā no sanskrita “Rāmas ceļš”, ir vecākais no diviem senās Indijas epiem. Par tā sākotnējā teksta autoru tiek uzskatīts svētnieks Vālmīki. Pēc valsts neatkarības iegūšanas 1949. gadā indiešu sanskritologi izvirzīja mērķi attīrīt epa tekstu no gadsimtu gaitā radītajiem uzslāņojumiem. Daudzu gadu garumā pētnieki analizēja gan divus tūkstošus “Rāmājanas” tekstu, kas pierakstīti uz palmu lapām, gan pārējos variantus dažādās Dienvidāzijas tautu valodās, līdz spēja vienoties par sanskrita dzejas tekstu kompilāciju, ko nosauca par “Vālmīki “Rāmājanas” pamattekstu”. Tieši tas ir ņemts par pamatu pārstāstam latviešu valodā.”

Sigma Ankrava

Indiešu kultūras un literatūras pētniece LU emeritētā profesore Sigma Ankrava vairāk nekā četrdesmit gadus ir veltījusi, lai iepazītu Indiju. Viņa ir piedalījusies starptautisku pētniecisku projektu realizēšanā Latvijā, ASV, Apvienotajā Karalistē un Indijā. Vairāku grāmatu autore: “Druīdu svētbiržu ugunis” (1995), “Vai Lāčplēsis bija karalis Artūrs?” (2000), “Lāčplēsis, karalis Artūrs un Svētais Grāls” (2006), “Dzeja un politika Indijā” (2011), “Indiešu dievi un dieves” (2019).

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Latviešu valodā adaptējusi Dr. habil. philol. Sigma Ankrava

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Vālmīki
Izdevējs: Dienas Grāmata
Izdošanas gads: 2022
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi

PNEUMA

17.60 €
Jaunums

JŌNA

13.65 €