ZEM KUPOLA

Cena
14.13 €
Autors Kristīne Ulberga
Izdevējs Dienas Grāmata
Lappušu skaits 224
Svars (kg) 0.380
Izmērs (cm) 21.7 × 15.7 × 2.4

Preces apraksts

“Zem kāda kupola lasītājs nonāks, lasot šo grāmatu? Zem zvaigžņotā kupola? Zem cirka kupola, kur pāri skatītāju galvām uz virves šūpojas izmisusi māksliniece? Zem mātes smagnējo svārku kupola, kas palienēti no Prusta laikiem? Šī ir grāmata, kura izrēķinās ar priekšstatiem par laimīgo bērnību un traumu spēku. Romāns sākotnēji nežēlīgi, tomēr mērķtiecīgi un pacietīgi aizved līdz maigumam, kurš, gluži tāpat kā mīlestība, apklāj un panes visu.”

Andra Manfelde

“Parasta sieviete raksta citas parastas sievietes biogrāfiju. Bet varbūt parastība un lāgiem arī prastība slēpj neparastību un jebkura cilvēka šķietami ikdienišķā un parastā esamība īstenībā ir izmisīgi centieni noturēt līdzsvaru uz virves, kas nostiepta augstu gaisā zem paša cirka kupola? Vienā pusē — šausmas, nāve, esamības absurds, otrā… Jā, tās pašas šausmas, nāve, esamības absurds. Līdzsvaru ir iespējams noturēt, bet — tikai uz īsu brīdi, ja vien cilvēks nav īpaši trenēts dzīves/līdzsvara noturēšanas mākslā. Kristīnes Ulbergas romāna varones nebūt nav virtuozas cirka mākslinieces. Viņas klūp un krīt, tomēr stūrgalvīgi raušas atpakaļ uz virves, lai apliecinātu, ka runas par dzīves jēgas meklējumiem nebūt nav tukši vārdi. Tas tiesa, ka pasaule mēdz būt šausmīga, bet reizēm — arī šausmīgi smieklīga, un pavisam reti — šausmīgi skaista.”

Guntis Berelis

Romāns “Zem kupola” ir Kristīnes Ulbergas (1979) devītā grāmata. Par saviem prozas darbiem autore saņēmusi vairākus apbalvojumus, tai skaitā Latvijas Literatūras gada balvas par romānu “Zaļā vārna” un grāmatu bērniem “Kas mammai somā” un Dienas Gada balvu kultūrā un AKKA/LAA Autora balvu par romānu “Tur” sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Kristīne Ulberga
Izdevējs: Dienas Grāmata
Izdošanas gads: 2023
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi