Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Literatūra

Jūnijā notiks festivāls Dzeja bez robežām

No 2. līdz 4. jūnijam plkst. 19 Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiska dzejas festivāla Dzeja bez robežām pasākumi – dzejas lasījumi, dzejnieku un mūziķu performances, kā arī jaunās literārās balvas pasniegšanas ceremonija, informēja festivāla organizatore Jeļena Glazova.

LNB atklās Mārim Melgalvim un Pēteram Brūverim veltītu izstādi(2)

17. maijā, plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) tiks atklāta izstāde Klasesbiedri, kas veltīta dzejnieku Māra Melgalva (1957–2005) un Pētera Brūvera (1957–2011) sešdesmitgadēm, informēja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Nāve aukstā klimatā © DIENA

Indes pilināšanu kafijā skandināvu autori ir atstājusi žanra vecmāmiņai Agatai Kristi un viņas epigoņiem mūsdienās – britu mīlīgajiem detektīvseriāliem etnogrāfiskā vidē. Skandināvu detektīvromānu ambīcijas nav tikai izklaide.

Lai nekas netraucē tekstam © DIENA

"Rakstniekiem, kritiķiem un citiem ar literatūru saistītiem cilvēkiem jau kādu laiku bija pietrūcis telpas," saka Latvijas Rakstnieku savienības literatūras laikraksta konTEKSTS galvenā redaktore Sandra Ratniece.

Latvija piedalās Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū

No 3. līdz 6. aprīlim Latvija piedalīsies Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū (La fiera del libro per ragazzi) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, kurā prezentēs bērniem un pusaudžiem veltītās latviešu autoru grāmatas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbus, informēja pasākuma pārstāve Anete Konste.