Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Literatūra

Šogad vislasītākās oriģinālprozas grāmatas ir Mātes piens, Svina garša un Pieci pirksti

Latvijas bibliotēkās nominācijā -Oriģinālproza_ šogad pieprasītākās grāmatas ir Noras Ikstenas Mātes piens, Māra Bērziņa Svina garša, abas izdevusi Dienas grāmata, kā arī Māras Zālītes Pieci pirksti, ko izdevusi izdevniecība Mansards, liecina Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) apkopotie dati par vislasītākajām grāmatām Latvijas bibliotēkās.

Notiks starptautiska konference Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam(1)

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 24. un 25. novembrī norisināsies starptautiska zinātniska konference Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam, kas būs veltīta grāmatniecības un literatūras vēsturnieka, bibliotēku darbinieka Alekseja Apīņa (1926–2004) 90. dzimšanas dienai, pavēstīja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Tekstgrupa Orbīta ar dzejas lasījumiem uzstāsies ASV

No 14. līdz 19. novembrim dzejnieku un mākslinieku apvienība Orbīta ar dzejas lasījumiem uzstāsies vairākās Amerikas Savienoto Valstu Austrumkrasta pilsētās, pavēstīja apvienības pārstāve Zane Volkinšteine

Pasniegs Ojāra Vācieša prēmiju dzejā

Atzīmējot Ojāra Vācieša dzimšanas dienu, sestdien, 12. novembrī plkst. 15 jau četrpadsmito reizi pasniegs Ojāra Vācieša prēmiju dzejā, ko dibinājusi Carnikavas novada pašvaldība, pavēstīja domes pārstāve Ilze Cerbule

Atbildi zinās tikai vējš(10)

Boba Dilana klātbūtne mūsu kultūrā ir bijusi krietni vien ilgāka un, varētu pat sacīt, viņa paša garā – apslēpti nemanāma, nekā tagad, 2016. gadā, varētu likties.

Līdzās augiem, putniem un vējiem © DIENA

Latviešu valodā tik tikko ir iznācis pazīstamās islandiešu rakstnieces Oidiras Avas Olafsdotiras debijas romāns Rabarberu sarkanais (Jāņa Rozes apgāds), kas viņas dzimtenē ir ticis izdots 1998. gadā. Tas ir stāsts par meiteni, vārdā Augustīne, kura nav tāda kā visi citi. Viņa dzīvo savā skaitļu, vārdu un dziesmu pasaulē, pavisam tiešā dabas tuvumā, līdzās augiem, putniem un vējiem, ar skatu uz Kalnu, kura aicinājums ir viņas mūža lielākais sapnis, ceļš uz mērķi un atbrīvošanos.