Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Mākslinieku safari Karostas ūdenstornī

Karostas festivālā Liepājā otro gadu pēc kārtas Karostas ūdenstornī darbojas mākslinieku rezidence. Jebkurš interesents, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, var aplūkot atzītu latviešu mākslinieku izstādes un novērot viņu radošo procesu

Purvīša balvu 2021 iegūst gleznotāja Amanda Ziemele

Latvijas augstāko apbalvojumu laikmetīgajā mākslā – Purvīša balvu – ir ieguvusi māksliniece Amanda Ziemele par personālizstādi Kvantu matu implanti, kas 2019. gadā notika Laikmetīgās mākslas centrā Kim?

T/c Galerija Centrs durvis ver Eiropā pirmā NFT mākslas izstāžu telpa – Kiwie Space

Trešdien, 9. jūnijā, tirdzniecības centrā Galerija Centrs durvis apmeklētājiem ver Eiropā pirmā un pašlaik vienīgā NFT (non-funginle token) izstāžu telpa Kiwie Space Rīgā. Telpa ir tapusi, lai izstādītu latviešu pazīstamākā ielu mākslinieka Kiwie jaunākās mākslas darbu kolekcijas no Kiwie 1001 projekta un izceltu ievērojamākos NFT mākslas darbus, kurus radījuši dažādi pasaules mākslinieki, informēja projekta pārstāvji.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Purvīša balvas izstāde

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā no 4. jūnija līdz 8. augustam būs skatāma septītā Purvīša balvas izstāde. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, instalāciju, porcelāna un videomākslas kopums, ko radījuši septītajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2019. un 2020. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Skuja Braden, Valdis Celms, Krista un Reinis Dzudzilo, Kaspars Groševs, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola, Rasa un Raitis Šmiti, Aija Zariņa, Amanda Ziemele, informēja muzeja pārstāvji.