Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Arlekīna un Pjero transfigurācijas © DIENA

Sapņojot par dzīves svinēšanu, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs izlolojis commedia dell’arte tēliem veltītu izstādi Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars. Ekspozīciju varēs aplūkot, kad muzejiem tiks ļauts uzņemt apmeklētājus

Latvijas Mākslas akadēmija uzņems studentus jaunveidotā maģistra programmas specializācijā POST

Latvijas Mākslas akadēmija izsludina jaunu starpdisciplināru mākslas maģistrantūras specializāciju POST, kas balstīta uz mākslas idejām kontekstā (Art in context). Programma izzina un pārbauda, kā iespējams studēt mākslu šodien, vienlaicīgi atrodoties gan Austrumeiropā, gan Ziemeļeiropā – dažādu robežu reģionā ar mainīgu vidi un bagātu pieredzi globālu ideoloģiju piespiedu lietošanā un to sagrūšanā.

Pavasarī mākslu varēs baudīt Brīvdabas galerijā

No 2. aprīļa līdz 2. maijam tīmekļa vietnē brivdabasgalerija.lv norisināsies tiešsaistes mākslas izstādes projekts Brīvdabas galerija, kurā mākslinieki dalīsies ar dabā tvertām mākslas darbu fotogrāfijām, informēja projekta veidotāji.

Latvijas dizainere Sigita Sniegs piedalīsies starptautiskajā modes festivālā United Fashion Festival

No 1. aprīļa līdz 6. jūnijam Briselē norisināsies modes festivāls United Fashion Festival (UFF), kurā iesaistīsies 40 perspektīvākie dizaineri no deviņām pasaules valstīm. Līdztekus slaveniem modes industrijas vārdiem, kuru skaitā ir Martin Margiela, Tom Van der Borght, Marina Yee un Amélie Pichard, piedalīsies Latvijas tekstila un modes māksliniece Sigita Sniegs, informēja Baltijas Modes federācijas pārstāvji.

Zuzeum atklāj mākslas izstādi ēdienu piegādes lietotnē Wolt

Pandēmijas ierobežojumu laikā, kad ir slēgti muzeji un galerijas, mākslas centrs Zuzeum ēdienu piegādes lietotnē Wolt ir atvēris īpašu "restorānu"–izstādi Zuzeum Art Preview. Tā ir ēdienkartes tipa izstāde, kurā darbi aplūkojami kā uzkodas, pamatēdiens un deserti un kas mudina lietotājus iegādāties biļeti, lai apmeklētu izstādi pēc ierobežojumu atcelšanas, informēja mākslas centra Zuzeum izstāžu vadītāja Ieva Zībārte.

Fotogrāfs Reinis Fjodorovs iekļuvis Sony World Photography Awards finālā

Pasaules Fotogrāfijas organizācija ir paziņojusi Sony World Photography Awards Brīvās kategorijas finālistus un uzvarētājus. Tā ir lielākā konkursa kategorija, kurā šogad panākumus guvuši septiņi Baltijas fotogrāfi, tostarp Reinis Fjodorovs no Latvijas, kura fotogrāfija Portrets upē iekļuva finālā, informēja balvas pārstāvji.

Aprīlī norisināsies Rīgas mazākā aktu teleizsole

Trešdien, 7. aprīlī, plkst. 20 norisināsies Rīgas mazākā aktu teleizsole jeb otrā digitālā Rīgas mazākā izsole, kas jebkuram interesentam un mākslas mīļotājam būs pieejama apmeklējumam tiešajā translācijā mājaslapā www.fonstrickavilla.lv, informēja Rīgas Mazākās galerijas programmas direktore Auguste Petre.

Jūrmalā notiks jūras tematikai veltīta biennāle Marīna 2021

No 9. jūlija līdz 29. augustam Jūrmalā notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle Marīna 2021, kas ar daudzveidīgām vizuālās mākslas izstādēm piepildīs Jūrmalas mākslas telpas, darbos atspoguļojot cilvēka mijiedarbību ar jūru, informēja biennāles rīkotāji.