Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

ISSP galerijā būs skatāma Annemarijas Gulbes izstāde Love Re-search

No 17. jūlija līdz 29. augustam ISSP galerijā sadarbībā ar mākslas fondu VV Foundation būs skatāma latviešu mākslinieces Annemarijas Gulbes personālizstāde Love Re-search. Tajā būs aplūkojama četru gadu garumā tapusi fotogrāfiju sērija, kurā iemūžināti privāti mirkļi no autores vienaudžu dzīves, informēja galerijas pārstāvji.

Klausīšanās treniņš Gaujas krastā. Cēsu Mākslas festivāla uzmanības lokā būs skaņas daudzietilpīgā daba © DIENA

Vislielākais prieks ir par to, ka šī gada festivāls nav aizstājpasākums, kas aizstāj kaut ko īstu, un ka mums ir izdevies to noorganizēt klātienē. Viss, kas notiks, būs te un tagad, un nekas nebūs digitāli – vakar notikušajā preses konferencē sacīja Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars un piebilda, ka visiem jau ir apnikusi attālinātā eksistence un attālinātā mākslas baudīšana. Šoreiz Cēsu Mākslas festivāls norisināsies no 25. jūlija līdz 28. augustam un fokusēsies uz skaņu, lai Covid-19 pēckrīzes laikā, kad taktilās iemaņas ir ierobežotas, trenētu klausīšanās un sadzirdēšanas prasmes.

Pieclatnieka, grafiku un ģerboņa meistars. LNMM skatāma plaša Riharda Zariņa daiļradei veltīta izstāde © DIENA

Rihards Zariņš, latviešu nacionālās grafikas skolas pamatlicējs, ir ļoti daudzpusīgs, unikāls mākslinieks. Viņa radītās stājgrafikas, Latvijas ģerbonis, naudaszīmju dizains, ekslibri, plakāti, pastmarkas, trīs Latvju rakstu sējumi, karikatūras utt. – tas viss nu apkopots un iepazīstams vērienīgā izstādē Rihards Zariņš (1869– 1939). Ko Latvijas meži šalc, kas līdz 25. oktobrim skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā.

Septembrī notiks Liepājas mākslas forums

Piesakot sevi ar šim brīdim tik aktuālu tēmu "Ne – noteiktība", šogad no 25. līdz 27. septembrim jau sesto reizi Liepājas koncertzāle Lielais dzintars rīko mūsdienu mākslas festivālu Liepājas mākslas forums. Mūsdienu mākslas festivāls 2020. gadā aicinās piedzīvot vienpadsmit dažādus notikumus – dejas izrādes, mākslas izstādi, dzejas diskotēku, radošu darbnīcu jauniešiem, diskusiju, avangarda kamermūzikas koncertu, filmu vakaru, teātra izrādi bērniem un vecākiem, kā arī neparastu multimediālu koncertu, informēja festivāla rīkotāji.

Izstāde Ķīpsalas dizaina kods šogad skatāma internetā

Tradicionālā Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) diplomandu izstāde Ķīpsalas dizaina kods 2020 šogad skatāma DTI Facebook un Instagram lapās no 7. jūlija līdz 14. septembrim, informēja RTU pārstāvji.

Andris Eglītis kopā ar māksliniekiem iekārto savvaļas izstādi

Izstāde Savvaļa mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem būs aplūkojama no 10. jūlija līdz gada beigām. Savus darbus te iekārtojuši Andris Eglītis, Raitis Hrolovičs, Kate Krolle un Reinis Bērziņš, Austris Mailītis, Katrīna Neiburga, Jānis Noviks, Kaspars Podnieks, Liene Rumpe, Kristīne Upīte un Linda Vidgorčika, bet augustā viņiem pievienosies jauni mākslinieki, informēja izstādes rīkotāji.

Mākslas telpā Aminori būs skatāma LMA Grafikas katedras studentu izstāde

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti bilžu grāmatu un komiksu gardēžus priecē ar ikgadēju bilžu grāmatu skati. Šogad 8. jūlijā mākslas telpā Aminori tiks atklāta maģistra programmas studentu bilžu grāmatu sērijas Atmiņas ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstāde, informēja izstādes veidotāji.

Modes muzejā tiks atklāta Itālijas modei veltīta izstāde

Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem sākot ar 17. jūliju, kad tiks atklāta izstāde No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā, informēja muzeja pārstāvji.

Jūrmalas pilsētas muzejā skatāmas jūras tematikai veltītas izstādes

1. jūlijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) tiks atklāta vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas instalācija Pie jūras un Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles Marīna starpgada izstāde - Madara Neikenas gleznas, Janas Šandibinas pasteļi, informēja muzeja pārstāvji.