Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies Latvijas Mākslas Brīvības bēres(3)

Reaģējot uz pēdējā laikā pieaugošo vandālismu, vairāku publiskās mākslas darbu demolēšanu, kā arī potenciālu varas iesaisti mākslas darbu satura kontrolē, šī gada 16. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies Latvijas Mākslas Brīvības bēres, informēja LMA sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Doma laukumā norisināsies mākslinieces Andas Lāces performance

Sestdien, 16. oktobrī, plkst. 14.00 Doma laukumā norisināsies Andas Lāces performance Grūti nošķirt, vai tā ir orģijas apjoma liekulība vai patiesi visi te pēkšņi kļuvuši labāki. Tā radusies, māksliniecei reflektējot par un konfrontējoties ar Austrijas avangarda klasiķa Hermaņa Niča personālizstādi Orģiju un mistēriju teātris Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un procesiem Latvijas sabiedrībā.

Modes muzejā būs skatāma izstāde Māte un bērns

Modes muzejā no gada 8. oktobra varēs apskatīt izstādi Māte un bērns. Par godu Modes muzeja piecu gadu jubilejai izstādē būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no muzeja kolekcijas – dāmu un bērnu tērpi, kas aptver 150 gadu periodu: no 1850. līdz 2000. gadam. Muzeja kolekcija šo piecu gadu laikā izaugusi līdz vairāk nekā divarpus tūkstošiem priekšmetu, informēja Modes muzeja projektu vadītāja Agrita Grīnvalde.

Festivālā Survival Kit pieejams mediācijas gids cilvēkiem ar speciālām vajadzībām

Lai laikmetīgo mākslu padarītu pieejamāku cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izstrādājis īpašu informatīvo materiālu - mediācijas gidu laikmetīgās mākslas pieejamībai festivālā Survival Kit, kurā apkopota svarīgākā informācija par visu deviņu festivāla norises vietu vides pieejamību un tajā skatāmajiem mākslas darbiem.