Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Notiks mākslai un aktīvismam veltīts lekciju cikls

Trešdien, 21. aprīlī, ar radošā provokatora J. Jordan stāstījumu sāksies mākslai un aktīvismam veltīts četru lekciju cikls tiešsaistē. Tā mērķis ir veicināt izpratni par abu jomu mijiedarbību un izcelt mākslas lomu sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā. Ciklu organizē laikmetīgās fotogrāfijas izglītības platforma ISSP, un uz bezmaksas lekcijām aicināts ikviens interesents.

Celms kā podests mākslai © DIENA

Tiešsaistes izstādes projekts Brīvdabas galerija piedāvā virtuālu pastaigu, kurā var iepazīt Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina apakšnozares pasniedzēju, absolventu un studentu darbus.

Atvērtības gars kontekstā ar citiem. Atklāta virtuālā izstāde Mākslas dienas. Latvijas Mākslinieku savienībai 80 © DIENA

Pasaule 15. aprīlī atzīmē mākslinieka Leonardo da Vinči dzimšanas dienu, bet Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) 17. aprīlī svin savu – nu jau 80. jubileju. Tāpēc laiks Mākslas dienām. Šogad – virtuālām. Tas gan nemazina ne mākslinieku, ne skatītāju interesi. Vēlmi piedalīties virtuālajā Mākslas dienu izstādē izteikuši ap 80 autoriem. Aicināti bija gan profesionālie mākslinieki, gan mākslas augstskolu studenti un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi.

Kļūsti par īpašnieku nekustamiem ielu mākslas darbiem!

Otrdien, 13. aprīlī, vienā no lielākajām digitālā tirgus platformām Rarible tiks publiskota pirmā ielu mākslinieka KIWIE NFT darbu sērija, kas sastāv no sešiem iepriekš radītiem mākslas darbiem. Nākamo darbu sērijas, ko plānots izziņot tuvākajos mēnešos, tiks jaunradītas konkrētajam kriptomākslas tirgum, informēja mākslinieka pārstāvji.

Arlekīna un Pjero transfigurācijas © DIENA

Sapņojot par dzīves svinēšanu, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs izlolojis commedia dell’arte tēliem veltītu izstādi Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars. Ekspozīciju varēs aplūkot, kad muzejiem tiks ļauts uzņemt apmeklētājus

Latvijas Mākslas akadēmija uzņems studentus jaunveidotā maģistra programmas specializācijā POST

Latvijas Mākslas akadēmija izsludina jaunu starpdisciplināru mākslas maģistrantūras specializāciju POST, kas balstīta uz mākslas idejām kontekstā (Art in context). Programma izzina un pārbauda, kā iespējams studēt mākslu šodien, vienlaicīgi atrodoties gan Austrumeiropā, gan Ziemeļeiropā – dažādu robežu reģionā ar mainīgu vidi un bagātu pieredzi globālu ideoloģiju piespiedu lietošanā un to sagrūšanā.

Pavasarī mākslu varēs baudīt Brīvdabas galerijā

No 2. aprīļa līdz 2. maijam tīmekļa vietnē brivdabasgalerija.lv norisināsies tiešsaistes mākslas izstādes projekts Brīvdabas galerija, kurā mākslinieki dalīsies ar dabā tvertām mākslas darbu fotogrāfijām, informēja projekta veidotāji.

Latvijas dizainere Sigita Sniegs piedalīsies starptautiskajā modes festivālā United Fashion Festival

No 1. aprīļa līdz 6. jūnijam Briselē norisināsies modes festivāls United Fashion Festival (UFF), kurā iesaistīsies 40 perspektīvākie dizaineri no deviņām pasaules valstīm. Līdztekus slaveniem modes industrijas vārdiem, kuru skaitā ir Martin Margiela, Tom Van der Borght, Marina Yee un Amélie Pichard, piedalīsies Latvijas tekstila un modes māksliniece Sigita Sniegs, informēja Baltijas Modes federācijas pārstāvji.