Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +24 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Māksla

Tiks atklāta Kirila Panteļejeva izstāde 5 istabas

Otrdien, 27. jūlijā, plkst. 19 mākslas centrā Noass tiks atklāta mākslinieka Kirila Panteļejeva izstāde 5 istabas, kura caur dažādos medijos veidotiem darbiem ievedīs pārdomās par izmaiņām ikdienas un nākotnes perspektīvā, kas radušās pandēmijas iespaidā. Izstāde būs aplūkojama līdz 15. septembrim. Daļa no ekspozīcijas apmeklētājiem būs pieejama jebkurā diennakts laikā, informēja mākslas centra pārstāve Gita Jankovska.

Eksperimenti un radošie meklējumi © DIENA

Kopš 9. jūlija Daugavpils cietoksnī ir karsti. Tiešā un pārnestā nozīmē. Jau devīto reizi Daugavpils cietoksni ieņem keramiķi. Protams, Covid-19 pandēmijas laika noteikumi ieviesuši korekcijas. Dalībnieku skaits un sastāvs līdz pēdējam mainījies, tomēr mākslinieki no septiņām valstīm apvienojušies radošā frontē.

Virtuālajos skaņas mākoņos © DIENA

Vakar AB dambī tika atklāts mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs, instalācija Sirēnu sala, kas šo vietu ir pārvērtusi par neredzamu un skaņas piepildītu koncertzāli. Tās radīšanā izmantotas lokatīvo mediju tehnoloģijas, kuras pirmo reizi tika definētas 2003. gadā vienā no jauno mediju kultūras centra RIXC organizētajiem pasākumiem. "Mēs varam pozicionēt sevi realitātē caur GPS un arī virtuālus objektus – šajā gadījumā tā ir skaņa," ieskicē autors un piebilst, ka ar šo tehnoloģiju izmantošanu vairāku gadu garumā nodarbojas mākslinieks Gints Gabrāns savos papildinātās realitātes projektos.

ISSP aicina pieteikties programmai Attīstot fotogrāfijas valodu

Līdz 25. jūlijam atvērta pieteikšanās ISSP Skolas kursam Attīstot fotogrāfijas valodu – divu gadu ilgai neformālās izglītības programmai laikmetīgajā fotogrāfijā, ko vada Latvijā un starptautiski pazīstami fotogrāfi un mākslas eksperti. Nodarbības sāksies 2021. gada septembrī un ir paredzētas dalībniekiem ar priekšzināšanām

AB dambī atklās vērienīgu skaņas mākslas instalāciju Sirēnu sala

No otrdienas, 20. jūlija, mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs Sirēnu sala līdz pat gada beigām AB dambi pārvērtīs par neredzamu un skaņas piepildītu koncertzāli. Instalācija, veidota no 135 virtuāliem "skaņas mākoņiem", ar mobilās lietotnes palīdzību ikvienam ļaus pārvietoties skaņdarbā un veidot unikālu kompozīcijas attīstības scenāriju, informēja mākslas centra Noass pārstāve Gita Jankovska.

Mūzika saulrietā pie četrām upēm © DIENA

Saulkrastos šovasar izskanēs četri dažāda rakstura koncerti pie četrām Saulkrastu upēm. Atšķirīgi, gluži kā upes – Pēterupe, Inčupe, Aģe un Ķīšupe –, katrs ar savu raksturu, straujumu un skaņas plūdumu, taču ar vienu kopzīmi – izskanam saulrietā un pie upes ietekas jūrā. Visi koncerti sāksies plkst. 20.30.

Biennāles Marīna 2021 norises Jūrmalā – no Buļļuciema līdz Ķemeriem

No 8. jūlija līdz 29. augustam Jūrmalas mākslas telpās notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle Marīna 2021. Programmā ir glezniecības, laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstādes, ielu mūzika, slēpņošanas spēle ģimenēm ar bērniem un domnīcas diskusijas jauniešiem un pieaugušajiem

Laikmetīgā māksla cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti kļūst aizvien pieejamāka

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMCC) pilotprojekta Pārmaiņu aģenti. Mākslas mediācija iekļaujošai sabiedrībai un laikmetīgās mākslas pieejamībai ietvaros izstrādāts pirmais piekļuves apraksts personām ar dažāda veida traucējumiem. Tas veidots laikmetīgās mākslas parka ekspozīcijai Mobilais muzejs. Nākamā sezona, kura līdz 29. augustam bez maksas aplūkojama bijušajā tekstilrūpnīcā Boļševička, informēja LMCC pārstāve Gundega Turnele.