Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Sestdiena, 2. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina

Mūzika

Gadalaiki kā aizraujošs pārsteigums © DIENA

Šovakar beidzot notiks īsi pirms pandēmijas iecerētais, vairākkārt pārceltais un ilgi gaidītais multimediālais koncertšovs Gadalaiki, pirmizrādē Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 1. jūlijā (plkst.19) apvienojot Pētera Vaska un Antonio Vivaldi ciklus Gadalaiki.

Jaunieši iestudējuši komponista Kārļa Lāča mūziklu Pūt, vējiņi!

Četru skolu jaunieši radījuši mūsdienīgu komponista Kārļa Lāča mūzikla Pūt, vējiņi! jauniestudējumu, Raiņa klasiskajam stāstam par mīlu un traģēdiju piešķirot jaunatnīgu skatījumu. Izrādes notiks 7., 8., 9. jūlijā plkst. 19.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē.

Topošajā Īles koncertzālē uzstāsies jauniešu koris Balsis

Turpinās Īles luterāņu baznīcas atdzimšana. Pēdējo mēnešu laikā tajā ieguldīts milzīgs darbs, un 2. jūlijā, uz brīdi verot dievnama durvis, būs iespēja atklāt atjaunošanas darbu pirmajā posmā līdz šim paveikto un piedzīvot Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes Dievs, Tava zeme deg atskaņojumu. Koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, baritons Rihards Mačanovskis, tenors Viesturs Jansons, Jauniešu koris Balsis, Ints Teterovskis, Kamila Siliņa.

Cilvēka balss un ukraiņu tautas dziesma. Valmierā sākas a cappella festivāls © DIENA

Jau sesto gadu Valmiera kļūs par a cappella galvaspilsētu, kur no 30. jūnija līdz 2. jūlijam noritēs ikgadējais Latvian Voices a cappella festivāls un meistarklases, aicinot interesentus gan klausīties koncertus, gan izglītoties. Festivāla īpašie viesi būs grupa Estonian Voices no Igaunijas. Varēsim novērtēt arī ukraiņu tautas mūzikai veltīta starptautiska a cappella jaundarbu aranžēšanas konkursa rezultātus.

Ikšķilē norisināsies 4. Starptautiskais Operetes festivāls

No 7. līdz 12. augustam Ikšķilē vairāku dienu garumā norisināsies 4. Starptautiskais Operetes festivāls, piedāvājot krāšņu programmu, kurā būs pārstāvēti dažādi muzikālā teātra žanri, dažādām muzikālajām gaumēm un paaudzēm. Šogad īpašie viesi būs Kijivas Akadēmiskā operetes teātra (Ukraina) vadošie solisti, kuri piedalīsies festivāla kulminācijā – Galā koncertā 12. augustā Ikšķiles estrādē. Kā ierasts, Galā koncerts noslēgsies ar romantisku Valšu vakaru.

Sācies mūzikas festivāls Rīgas ritmi

Ar iesildīšanās vakaru 29. jūnijā Riga Jazz Lounge bārā viesnīcā Radisson Blu Latvija sācies 22. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas Ritmi.

Par laiku, kas skrien aizvien ātrāk. Igo jubilejas koncertos – viņa zelta repertuārs un jaunumi © DIENA

"Notikumu šobrīd ir tik daudz, ka jāspēj tik turēt tempu," saka Igo, un par to, vai laiks skrien vai velkas, viņam nav divu domu: "Mans laiks lielākoties ir skrejošs, un tā nekad nepietiek, lai izdarītu visu, kas iecerēts, lai paspētu visur, kur gribētos. Man ir projekti saistībā ar mūziku, es dekorēju traukus, zīmēju, vēl vadu arī ekskursijas Ceplī. Laiks ir kā zibens!"

Liepājas Simfoniskais orķestris rudens sezonu sāks ar Artura Maskata koncerta pirmatskaņojumu

Liepājas Simfoniskā orķestra 142. koncertsezona iezīmēs jaunu posmu Baltijā senākā simfoniskā orķestra dzīvē – galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja amatā stāsies daudzpusīgais mūziķis Guntis Kuzma. Rudenī orķestrim gaidāmi koncerti ar vairākiem izciliem latviešu solistiem – ērģelnieci Ivetu Apkalnu, flautisti Ditu Krenbergu, pianistiem Reini Zariņu un Andreju Osokinu, kā arī vijolnieku Daniilu Bulajevu.

Skaņu mežā uzstāsies Juko Araki, Space Afrika un Edgars Rubenis

Eksperimentālās mūzikas festivāls Skaņu mežs savu divdesmito jubileju svinēs 23. un 24. septembrī kultūras ēkā Hanzas perons (Hanzas iela 16a), un līdzās jau izziņotajai grupai Clipping festivālā uzstāsies arī postindustriālā mūziķe Juko Araki (Yuko Aaraki), britu producentu duets Space Afrika un ģitārists Edgars Rubenis.