Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Simtgade kamermūzikas templī © DIENA

Trešdien, 14. novembrī, vienā no prestižākajām un skaistākajām kamermūzikas koncertzālēm pasaulē – Londonas Vigmora zālē – notiks Latvijas valsts simtgadei veltīts koncerts

Refleksija pirms Lāčplēša dienas laiž klajā video ar Speciālo uzdevumu vienības dalību(9)

Laikā, kad Latvijai dzimšanas dienā tiek pasniegtas neskaitāmas dāvanas, grupa Refleksija sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienību dāvina dziesmu Karavīrs.

"Idejas pamatā galvenā vēlme bija radīt dāvanu Latvijai. Par speciālo operāciju karavīriem un viņu darbiem parasti netiek publiski runāts. Tāpēc vēlējāmies radīt patriotisku un motivējošu videoklipu ar labu dziesmu, kurā iekļauta virkne mums būtisku tēlu un vērtību," grupas paziņojumā citēts Speciālo uzdevumu vienības komandieris komandleitnants Staņislavs Leimanis.

Pa asmeni skrejošā © DIENA(1)

Sestdien, 10. novembrī, Rīgas kinoteātrī Kino Citadele tiešraidē no Ņujorkas Metropolitēna operas būs skatāms amerikāņu komponista Niko Mjūlija operas Mārnija jauniestudējums. Nepalaidiet garām unikālu iespēju redzēt izrādi, par kuru runā visa pasaule

Putns, vārdā Mārnija © DIENA

Alfreda Hičkoka filma Mārnija pielika punktu režisora eleganto, juteklisko trilleru sērijai, kuru galvenās varones ir pievilcīgi grēcīgas sievietes

No sirds sadziedāties zelta dziesmās © DIENA

Kura ir jūsu dungojamā dziesma? Tā, kas no rīta pirmā ieskanas radio, vai kāda no teātra vai kino dziesmām? Aktieris Māris Bezmers visbiežāk ikdienā dungo Zilo karbunkuli, to šad tad uzdzied arī viņa bērni. Nereti tieši teātra un kino dziesmas ir tās, kas tīk vairākām paaudzēm.

Zināmi Austras balvai nominētie mūzikas ieraksti

Latvijas Radio 5 - Pieci.lv raidījuma Pieci Rīti ēterā šodien, 6. novembrī, paziņoti Austras balvai nominētie desmit ieraksti, bet balvu ieguvušo albumu paziņos īpašā ceremonijā 30. novembrī, informēja balvas pārstāvis Normunds Vucāns.

Koris Kamēr... triumfē starptautiskā konkursā Tolosā

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas Ave sol jauniešu koris Kamēr… tā galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera vadībā savu 29. sezonu ir sācis ar spožu uzvaru Tolosas Starptautiskajā koru konkursā Spānijā, kurā bija uzaicināts piedalīties īpašās 50. jubilejas balvas izcīņā, portālu Diena.lv informēja kora pārstāvji. Jauniešu koris Kamēr… konkursā ne vien ieguvis Grand Prix, bet arī skatītāju simpātiju balvu, kā arī izvirzīts dalībai nākamajā Eiropas Grand Prix (EGP) 2019. gadā Areco, Itālijā.