Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Mūzika

Video: Katrīna Gupalo izdod dziesmu Man ar Tevi un aicina uz koncertiem

Katrīna Gupalo sadarbībā ar mūziķēm SKARTA jeb dvīņumāsām Sanitu un Saniju Rozi izdod savu līdz šim romantiskāko dziesmu un sirreālu mūzikas video Man ar Tevi. Dziesma atklāj maigu un sievišķīgu ilgošanos pēc romantikas. Savukārt mūzikas videoklipā Katrīnas viesistaba pārvēršas par fantāziju, kurā galvenā varone tik ļoti iegrimst savos sapņos, ka galu galā iet bojā.

Rīgas festivālā uzstāsies leģendārais amerikāņu saksofonists Bobs Mincers

Rīgas festivālā 8. jūnijā VEF Kultūras pilī izskanēs koncerts Bobs Mincers un Latvijas Radio bigbends, kur uz vienas skatuves tiksies džeza mūzikas lielmeistari – Latvijas Radio bigbends saspēlēsies ar īstenu saksofonspēles leģendu Bobu Minceru, kura vārds saistās gan ar Losandželosas spilgto apvienību Yellowjackets, gan Ķelnē bāzēto Rietumvācijas Radio bigbendu, informēja festivāla organizētāji VSIA Latvijas koncerti_.

Foto: Atklāta Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcija Dziesmusvētku telpa

Atzīmējot Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku simtpiecdesmitgadi, Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā apmeklētājiem unikālu – pirmo un lielāko latviešu dziesmusvētku tradīcijai veltītu pastāvīgo ekspozīciju – Dziesmusvētku telpa. Tā atrodas Mežaparka Lielās estrādes jeb Sidraba birzs Ziemeļrietumu spārnā.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris piedalījies prestižā Eiropas Jauniešu koru festivālā

No 17. līdz 21. maijam Bāzelē, Šveicē, norisinājās 13. Eiropas Jauniešu koru festivāls, kurā piedalījās 19 kori no Beļģijas, Filipīnām, Francijas, Gruzijas, Izraēlas, Īrijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Serbijas, Somijas, Šveices un Ukrainas, kopā pulcējot ap 800 dziedātāju vecumā līdz 25 gadiem. Latviju prestižajā koru festivālā kā īpašais viesis pārstāvēja Rīgas Doma kora skolas jauktais koris un tā mākslinieciskais vadītājs Jurģis Cābulis.

Džezs, ko vērts paturēt redzeslokā. Britu dziedātāja Džordžija Sesīla un grupa Lupa Dzintaros © DIENA

Džezs ļoti piestāv vasarīgiem vakariem Dzintaru koncertzālē, kur tas var izpausties apjumtā brīvdabā, relaksētā kūrorta gaisotnē. Tāpēc jau tradicionāli vasaras sezonu atklās Latvijas Radio bigbends, ar kuru kopā būs Maestro Raimonds Pauls. Tas notiks 3. jūnijā, taču džezs Dzintaros skanēs arī jau šovakar, 26. maijā, plkst. 19.00, kad tur (Dzintaru mazajā koncertzālē) uzstāsies latviešu modernā džeza grupa Lupa kopā ar vienu no šībrīža spilgtākajām britu džeza un crossover dziedātājām Džordžiju Sesīlu.

Nodibināta Latvijas Profesionālo mūzikas kolektīvu asociācija

Lai paustu vienotu redzējumu par Latvijas akadēmiskās profesionālās mūzikas vides pašreizējiem izaicinājumiem, turpmāko attīstību un nepieciešamajām izmaiņām, Latvijas akadēmiskās mūzikas profesionālie kolektīvi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ir vienojusies par kopīgas Latvijas Profesionālo mūzikas kolektīvu asociācijas izveidi, informēja Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga pārstāvis Gints Ozoliņš.