Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Par sevi jāstāsta vairāk. Iznācis grāmatžurnāls par Latvijas teātra pēdējās desmitgades procesiem © DIENA

Novembra sākumā Baltijas Drāmas foruma laikā tika prezentēts Latvijas Teātra darbinieku savienības sadarbībā ar apgādu Zinātne izdotais grāmatžurnāls par pēdējo desmitgadi Latvijas teātra procesos Contemporary Latvian Theatre. A Decade Bookazine. "Manuprāt, mums vairāk par sevi ir jāstāsta uz āru. Tagad, tas notiek atsevišķu producentu un teātru līmenī," saka izdevuma idejas autore un sastādītāja Lauma Mellēna-Bartkeviča.

Droši un netradicionāli var piedzīvot divas festivāla Homo Novus izrādes

Latvijas Jaunā teātra institūts un starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi no tā laika koki vairs nerunā un Metes Edvardsenas darbu Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim, informēja festivāla rīkotāji.

Dailes teātris jubilejā atver kulises digitāli

Dailes teātris sadarbībā ar delfi.lv sāk teātra aizkulišu projektu Dailes teātris 100, kurā vairākās rakstu sērijās skatītājiem tiks atklāta ikdienā neredzamā teātra daļa, digitālā veidā stāstot par teātra kultūru un radīšanas procesu. No 19. novembra Dailes teātra mājaslapā virtuāli iespējams izstaigāt arī kostīmu izstādi Tuvāk kailumam, informēja Dailes teātra mārketinga un komunikācijas direktors Marko Rass.

Inga Tropa DDT iestudē sci-fi tiešsaistes izrādi bērniem Misija Zeme

Misija Zeme ir zinātniska fantāzija bērniem par nākotni. Izrāde mazos skatītājus aizvedīs aizraujošā ceļojumā laikā un kosmosa dzīlēs, palūkojoties uz mūsu planētu atbildīgi, bet dauzonīgi. Pirmizrāde norisināsies 22. novembrī plkst. 17 tiešsaistes platformā Zoom, informēja teātra pārstāvji.

Noslēdzies Baltijas Drāmas forums 2020

No 4. līdz 8. novembrim, kombinējot attālināto dalību ar klātienes pasākumiem, Rīgā notika Baltijas Drāmas forums. Stiprinot Baltijas valstu sadarbību teātra jomā, forums norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, informēja foruma rīkotāji.

Par mīlestības kristālisko dzidrumu. LU Botāniskajā dārzā – dzejas izrāde Dziesmu dziesma © DIENA(12)

Mīlas stāsti ir tik dažādi – skaisti, traģiski, skumji, emocionāli, racionāli, romantiski. Romeo un Džuljeta, Uldis un Baibiņa, Zālamans un Sulamīte, Viņš un Viņa. Vairāk nekā divtūkstoš gadu sens mīlestības apliecinājums dzejā Augstā dziesma ir mīlas dzejas virknējums, ko piedēvē Zālamanam. Šī Vecās Derības grāmata ir dzejas izrādes Dziesmu dziesma pamatā. Kad uzveduma projektam tika meklēta Sulamīte, aktrise Maija Arvena pieteikusies izsludinātajam kastingam.

Dirty Deal Teatro vedīs digitālā ceļojumā pa Rīgu un Bonnu

Dirty Deal Teatro starptautiskā teātra projektā Otrpus durvīm aicina maldīties Rīgā, ko visi tik labi pazīstam, un atklāt, ko jaunu šīs ierastās trajektorijas var pavēsīt par mums pašiem. Izrāde norisināsies 7.novembrī 20.30 tiešsaistes platformā Zoom.

Spēlmaņu nakts balvas par mūža ieguldījumu saņems režisore Māra Ķimele un aktieris Leonīds Lencs

Pirmdien, 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, Liepājā 27. reizi notiks Spēlmaņu nakts balvu pasniegšanas ceremonija, ko plkst. 21.10 varēs vērot LTV1 tiešraidē. Šogad Spēlmaņu nakts balvas Par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems režisore Māra Ķimele un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Leonīds Lencs, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvis Ričards Vorobjovs.