Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Politika

Vēlēšanās papildspēki no Eiropas Parlamenta © DIENA(24)

Nacionālās Vienotības apvienības valde trešdien plāno lemt par apvienības kopsapulces sasaukšanu nākamajā nedēļā. Tajā apvienības biedriem jāvienojas par kopīgu startu Saeimas vēlēšanās, kandidātu saraksta nosaukumu, logo, kā arī par premjera kandidātu. Uz šo amatu varētu pretendēt Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš, kurš vada arī Vienotības domi, un Artis Pabriks (Vienotība).

Izveidota darba grupa OIK sistēmas atcelšanai(17)

Ministru kabineta (MK) 17. aprīļa sēdē pieņemts lēmums par darba grupas izveidi elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanai. Darba grupu vadīs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība). Darba grupā iekļauti pārstāvji gan no enerģētikas nozares organizācijām, gan lielākajām uzņēmēju organizācijām, gan augstskolām un valsts institūcijām, portālu Diena.lv informēja Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.

Gribēja sarunāt Talsu mēra nomaiņu © DIENA(5)

Nesen publiskotā ziņa par krimināllietas ierosināšanu par mantas piesavināšanos pret Kandavas novada priekšsēdētāju Ingu Priedi daudziem šķita neparasta. Atstājot amatu Talsu novada domē, viņa aizmirsa atdot pašvaldībai piederošo mobilo tālruni. Saprotamāk būtu Talsu domes vadībai uzrunāt kaimiņu pašvaldības priekšsēdi un palūgt atdot līdzi paņemto mantu, neiesaistot strīdā policiju. Priede šo gadījumu uztvēra kā politisko izrēķināšanos, kas esot vērsta pret viņas pārstāvētās Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedriem novadā. Notikušais sakrīt ar vēl vairākām norisēm Talsos.

Koalīcija vienojas samazināt OIK maksājumus(12)

Koalīcija vienojusies par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu samazināšanu, novirzot šim mērķim AS "Latvenergo" virspeļņu, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem pavēstīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība).

Saeimas deputāts Ringolds Balodis iestājies NA(16)

Saeimas deputāts Ringolds Balodis pirmdien Nacionālās apvienības (NA) valdes sēdē tika oficiāli uzņemts šī politiskā spēka rindās. Vēlmi pievienoties NA viņš skaidrojis ar viedokļu sakritību daudzos būtiskos jautājumos un iestāšanos apvienībā uzskata par likumsakarīgu savas parlamentārās darbības turpinājumu, vēsta NA.

Likteņdārzam būs likums © DIENA(20)

Ja Saeima pieņems Likteņdārza likumu, šai nacionālās nozīmes piemiņas vietai būs garantēta valsts aizsardzība, attīstība un pēctecība, Dienai teica Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Vienotība). Viņa ir viena no projekta iniciatorēm, taču uzsvēra, ka tas ir vairāku cilvēku kopīgs lēmums valsts simtgades gadā aicināt Saeimu pieņemt šo likumu. Tas nosaka, ka Kokneses novads bez atlīdzības nodod Latvijas valstij pašvaldībai piederošo Likteņdārza zemi. Valsts to pārņem Zemkopības ministrijas valdījumā, uzņēmuma Latvijas valsts meži īpašumā.

VARAM pieprasa Ķekavas domei atcelt lēmumu par veiktajām izmaiņām komitejās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izvērtējusi Ķekavas novada domes veiktās darbības, veidojot komiteju sastāvus, un konstatējusi būtiskus likuma pārkāpumus. VARAM ir nosūtījusi vēstuli pašvaldībai, lai tā nekavējoties atceļ domes lēmumu Nr.4, ar kuru tiek veiktas izmaiņas komitejās, neievērojot likumā noteiktās prasības.

Plāno dibināt Latvijai lojālu krievu asociāciju(10)

Tuvākajā laikā Latvijā plānots dibināt Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociāciju (AREM), kurā plāno apvienoties Latvijai lojāli krievi un personas, kas iestājas pret Krievijā pastāvošo politisko režīmu.

Zaļie izglābuši savu partiju © DIENA(14)

Šķelšanās Latvijas Zaļajā partijā (LZP) būtu sliktākais, kas ar kādu no premjera pārstāvētās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) partijām varētu notikt Saeimas vēlēšanu gadā. Par tādu varbūtību liecināja noskaņojums pirms LZP kongresa, līdz kuram tomēr puses vienojās par kompromisiem. Atsakoties no līdzšinējās LZP vadības struktūras, kurā līdzās valdes priekšsēdim vēl bija divi līdzpriekšsēdētāji, Latvijas Zaļās partijas kongresa delegāti sestdien nolēma palielināt domes ietekmi, par tās priekšsēdētāju ievēlot Ingmāru Līdaku. Otrs nopietnākais amata pretendents Ķeguma novada deputāts Roberts Ozols savu kandidatūru atsauca.