Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

Vienotība atguvusies, sāk meklēt jauno seju © DIENA(25)

Vecā Vienotība bija augstprātīga, kašķīga un nogurusi, bet Jaunā Vienotība ir saliedēta, iekļaujoša un enerģiska. Tā atšķirību starp agrāko un jauno piedāvājumu sestdien Vienotības domes sēdē un arī apvienības Jaunā Vienotība kopsapulcē raksturoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. "Mēs esam noņēmuši augstprātības barjeras, bet neesam pateikuši, kas mēs esam," pēc sapulces slēgtās daļas Dienai sacīja partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars. Foruma uzdevums bija sagatavot šo skaidrojumu vēlētājiem.

Rasnaču neviens neapturēšot © DIENA(22)

Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) laikā ir sākta maksātnespējas reforma, ko var uzskatīt par pavērsienu arī šā procesa uzraudzībā, palielinot Tieslietu ministrijas (TM) padotībā esošās Maksātnespējas administrācijas pilnvaras. Taču sabiedrība reformas rezultātus vēl nejūt. Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība radījusi iespaidu, ka "maksātnespējas procesos nav kārtības un tieslietu ministrs vāji īsteno šīs jomas pārraudzību," bija norādīts vienā no diviem Saeimā iesniegtajiem lēmuma projektiem par neuzticību tieslietu ministram Rasnačam.

Matīss vairs nebūs Vienotības frakcijas deputāts(10)

Vienotības Saeimas frakcijas deputāti ceturtdien, pēc frakcijas priekšsēdētāja Hosama Abu Meri priekšlikuma, par frakcijas disciplīnas neievērošanu nolēma neturpināt sadarbību ar deputātu Anriju Matīsu, vēsta Vienotība.

Doniņš aiziet, kašķi paliek © DIENA(2)

"Vecīt, tevi izčakarēja," piektdienas rītā Saldus novada domes sēdē, kurā priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS) atkāpās no amata personisku iemeslu dēļ, viņam teica opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Juris Levics. No rīta mēra vieta kļuva vakanta, un jau vienos dienā to aizpildīja līdzšinējais priekšsēdētāja vietnieks Māris Zusts (LZP), bet pēcpusdienā vēl vienā ārkārtas sēdē par mēra vietnieku ievēlēja Raivi Zīrupu (LZS).

Gandrīz visi startēs atkal © DIENA(21)

No trīspadsmit Saeimas neatkarīgajiem deputātiem deviņi parlamentārieši jau ir atraduši citu politisko spēku, no kura startēt Saeimas vēlēšanās. Savus plānus nav atklājuši tikai trīs politiķi. Savukārt no Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK ievēlētais deputāts Ilmārs Latkovskis, kurš NA frakciju atstāja pirms gada, Dienai sacīja, ka sarunas par iespējamo sadarbību viņam ir bijušas ar Jauno konservatīvo partiju (JKP) un apvienību Jaunā Vienotība, taču viņš ir nolēmis Saeimas vēlēšanās nekandidēt.

Kampaņa sāksies pa īstam © DIENA(3)

Ar pieaugošu intensitāti ir sākusies Saeimas vēlēšanu kampaņa. Sestdien, 9. jūnijā, tiks ieslēgts skaitītājs, un partijām būs jāsāk uzskaitīt priekšvēlēšanu kampaņas izdevumus, jo oficiāli sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Likumā ir noteikti griesti, cik partijas šajā laikā drīkst tērēt sevis reklamēšanai.

Vienotība lūgs atlikt Skujiņa virzīšanu VID ģenerāldirektora amatā(3)

Vienotība lūgs atlikt Māra Skujiņa virzīšanu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, lai no finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) saņemtu skaidrojumu par bažām saistībā ar Skujiņa atbilstību šim amatam, aģentūru LETA informēja politiskā spēka preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Cilinski KM parlamentārā sekretāra amatā nomaina Marika Zeimule(2)

Kultūras ministrijas (KM) parlamentārā sekretāra amatā deputātu Eināru Cilinski (NA) nomainīs kādreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (NA) biroja vadītāja Marika Zeimule, vēsta kultūras ministres Daces Melbārdes (NA) pārstāve Ginta Bormane.

Attīstībai/Par! atradusi meklēto lokomotīvi © DIENA(47)

Jau kopš pērnā gada rudens Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks bija ar vienu kāju Vienotībā, bet ar otru – Jura Pūces vadītajā partijā Latvijas attīstībai. Pirmdien Pabriks paziņoja, ka ir izšķīries par labu partiju apvienībai Attīstībai/Par!, no kuras saraksta startēs arī Saeimas vēlēšanās. Visticamāk, viņš būs arī apvienības premjera kandidāts, taču līdz kandidātu sarakstu apstiprināšanai jūlijā šāda varbūtība oficiāli netiek komentēta.

Saskaņas premjera amata kandidāts varētu būt Vjačeslavs Dombrovskis(33)

Domnīcas Certus vadītājs, kādreizējais ministrs un Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis izvirzīts kā iespējamais partijas Saskaņa premjera amata kandidāts, par ko lēmums vēl jāpieņem politiskā spēka domei, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica partijas vadītājs, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.