Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Kariņa valdībai vieglu dienu nebūs © DIENA

Var paredzēt, ka Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai, kurai trešdien jāsaņem Saeimas vairākuma uzticība un uzreiz jāsāk iekavētā valsts budžeta izstrāde, nāksies pieņemt sarežģītus lēmumus, sabalansējot realitātē balstītas vajadzības ar populistiskām prasībām no koalīciju veidojošās partijas KPV LV līdera Alda Gobzema nometnes.

Jaunās sejas Saeimā: Vairāk nekā podziņu spaidīšana © DIENA(27)

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra sēdē, iztaujājām Daci Rukšāni-Ščipčinsku, kas startēja ar trešo numuru partiju apvienības Attīstībai/Par! Vidzemes sarakstā un ir viena no četriem deputātiem, kas no šī politiskā spēka tika ievēlēti šajā apgabalā. Rukšāne-Ščipčinska jaunajā parlamenta sasaukumā apstiprināta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Topošās valdības ministrus sāk izvērtēt SAB(8)

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sācis vērtēt Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) topošā Ministru kabineta locekļu atbilstību pielaides valsts noslēpumam saņemšanai, aģentūrai LETA pastāstīja SAB pārstāve Iveta Maura.

Jaunās sejas Saeimā: Ar globālu skatījumu uz pārvaldi © DIENA(4)

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Reini Znotiņu, kurš startēja ar piekto numuru no Jaunās konservatīvās partijas Rīgas saraksta un ir viens no pieciem deputātiem, kas no šī politiskā spēka tika ievēlēts šajā apgabalā. Znotiņš parlamentā apstiprināts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un Eiropas lietu komisijā.

Pāri klupšanas akmeņiem © DIENA(17)

Valdības veidošanas sarunu vadītājs, potenciālais premjers Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība), un sarunu partneri ar gandarījumu paziņojuši, ka piecu partiju pārstāvju sarunās sestdien pabeigta valdības deklarācijas izstrāde un uzskaitīti visās ministriju pārraudzības jomās darāmie darbi. Ar tiem pirmdien iepazīstinās Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Frakcijām atliks vēl formalitāte akceptēt dalību Ministru kabinetā, bet balsojums Saeimā par uzticības izteikšanu Kariņa vadītajai valdībai varētu notikt jau trešdien.

Valdības veidošanas sarunas aizēno vēl viena atsaukta ministra kandidatūra(11)

Valdības veidošanas sarunās panākto progresu piektdien aizēnoja vēl viena atsaukta partijas KPV LV ministra amata kandidatūra - aizvadītajā nedēļā savu kandidatūru labklājības ministres amatam atsauca Ieva Krapāne, bet šonedēļ par kandidatūras atsaukšanu uz ekonomikas ministra amatu paziņoja deputāts Didzis Šmits.

Topošās valdības deklarācijas izstrāde turpināsies arī nedēļas nogalē © DIENA(12)

Koalīcijas sarunās panākta konceptuāla vienošanās par koalīcijas sadarbības līguma saturu, bet sarunas gluži neveicas pēc sākotnējā plāna. Valdības deklarācijas izstrāde turpināsies arī nedēļas nogalē, lai pirmdien premjera amata kandidātam Krišjānim Kariņam (Jaunā VIenotība) būtu ko pavēstīt Valsts prezidentam. Tomēr ar katru sarunu dienu tiek sperts solis uz priekšu, un valdības deklarācijā nebūšot tikai vispārīgas frāzes, bet būšot arī konkrēti politikas pasākumi, ko labāk "trīsreiz mērīt un vienreiz griezt", apņēmīgs ir Kariņš.

Jaunās sejas Saeimā: Lai Latvija tuvotos Šveices līmenim © DIENA(47)

Rubrikā Jaunās sejas Saeimā turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Karinu Sprūdi, kura startēja ar devīto numuru partijas KPV LV Vidzemes sarakstā un ir viena no četriem deputātiem, kas no šī politiskā spēka tika ievēlēta šajā apgabalā. Sprūde jaunajā parlamenta sasaukumā apstiprināta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijā.