Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Kariņa valdībā KPV LV varētu tikt ekonomikas ministra portfelis(2)

KPV LV solījusi vēlētājiem būtisku reformu īstenošanu, tāpēc jaunajā valdībā varētu uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), žurnālistiem pēc tikšanās ar Jauno Vienotību (JV) sacīja KPV LV valdes loceklis Ralfs Nemiro.

Vējonis partijām atvēl laiku pašām tikt skaidrībā(6)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tuvāko dienu laikā neiesaistīties valdības veidošanas procesā, tādējādi respektējot partiju pausto vēlmi turpināt konsultācijas, aģentūra LETA uzzināja Valsts prezidenta kancelejā. Šonedēļ Vējonis tikās ar Saeimā ievēlēto partiju frakciju vadītājiem, lai runātu par turpmāko valdības veidošanas procesu. Kancelejā norādīja, ka tikšanos laikā Rīgas pilī vairāku politisko partiju frakciju vadītāji pauda gatavību savstarpēji vienoties par atbalstu vienam Ministru prezidenta amata kandidātam.

Kuluāros izskan Kariņa kā premjera vārds © DIENA(45)

Neoficiālās sarunās kā iespējamo kompromisa kandidātu premjera amatam politiķi min Jaunās Vienotības (JV) pārstāvi Krišjāni Kariņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Kariņš aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik prezidents nav aicinājis viņu uz tikšanos, kā arī sarunas par viņa nominēšanu nav notikušas. JV Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis pēc sarunas ar prezidentu gan izteicās, ka vispirms savi kandidāti būtu jāpiedāvā partijām ar lielāku mandātu skaitu Saeimā - NA, ZZS vai Attīstībai/Par! (A/P!), no kurām pēdējā pieminētā jau atteikusies virzīt cilvēku no savām rindām.

A/P! atsakās no pretenzijām uz premjera krēslu(16)

Partiju apvienība Attīstībai/Par! (A/P!) vairs neuztur savu kandidatūru uz premjera amatu, otrdien žurnālistiem Rīgas pilī apliecināja A/P! līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Urbanovičs: Premjera kandidātam jābūt personai ar mazāk politizētu pagātni © DIENA(11)

Prezidentam būtu jānosauc premjera amata kandidāts ar mazāk politizētu pagātni, kura darbība partijām raisītu mazāk greizsirdības vienai pret otru, otrdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni teica Saskaņas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs. Viņš bija pirmais no septiņiem Saeimas frakciju vadītājiem, kurš devās pie Vējoņa, sākoties kārtējam valdības izveides ciklam.

Pavļuts: Pēdējais laiks būvēt tiltus © DIENA(38)

"Esam jau divus mēnešus ņēmušies, varbūt trīs lietas - labas lietas, cerams, ka uz trešā cēliena beigām ieraudzīsim valdību," LTV raidījumā Rīta panorāma sacīja partijas Attīstībai/Par! līderis Daniels Pavļuts, sakot, ka ir bijušas daudz kļūdas un demonstrēta nekompetence, bet viņaprāt politiķiem ir iespējams visu vēl vērst pa labu un būvēt jaunus tiltus.

Biedē ar ārkārtas vēlēšanām © DIENA(51)

Iepriekš neatklājot, ko stāstīs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, viņa nominētais KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien devās uz Rīgas pili, pie kuras viņu sagaidīja arī daži desmiti atbalstītāju. Pēc apmēram pusstundas saruna bija beigusies, un, iznākot pie žurnālistiem, Vējonis paziņoja: "Vairākuma atbalsta Gobzema kunga kandidatūrai nav (..), tāpēc informēju, ka sagatavošu rīkojumu par Alda Gobzema kandidatūras atsaukšanu." Lēmums pirms divām nedēļām viņam uzticēt valdības veidošanu neesot bijusi kļūda, jo "ar to es vadījos pēc sabiedrības dotā mandāta konkrētajai politiskajai partijai un konkrētajam Ministru prezidenta kandidātam. Katrā ziņā gribu teikt viņam paldies," pauda prezidents.

Ikstens: Automātiski nominēt Pabriku ir bezjēdzīgi(21)

Līdzšinējais valdības veidošanas process varētu būt norakstāms uz jauno politiķu "mācīšanās laiku", taču tagad tam jāpieliek punkts un beidzot ir jāizveido pastāvīga valdība, aģentūrai LETA sacīja politologs Jānis Ikstens. Viņš norādīja, ka patlaban esot grūti prognozēt, kāds varētu būt prezidenta un partiju sarunu iznākums, jo gan vienai, gan otrai pusei esot nepieciešams "ievilkt elpu un saprast, kas četru nedēļu laikā noticis". Tāpat viņš norādīja, ka automātiski nominēt Arti Pabriku (Attīstībai/Par!) ir bezjēdzīgi, jo partiju vidū ir sakrājies daudz rūgtuma.

Vējonis atsauc Gobzema kandidatūru © DIENA(61)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sagatavos rīkojumu, ar kuru atsauks pirms divām nedēļām premjera amatam nominētā Alda Gobzema (KPV LV) kandidatūru. To Vējonis Rīgas pilī paziņoja žurnālistiem. Prezidents norādīja, ka Gobzems vairākuma atbalstu parlamentā nevar nodrošināt, un tuvākajā laikā tiks uzsāktas konsultācijas ar pārējiem politiskajiem spēkiem par turpmāko rīcību.