Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Šonedēļ grib tikt skaidrībā © DIENA(36)

Nedēļas vidū būs skaidrs, kādas ir Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna izredzes izveidot valdību. Līdz trešdienai viņš ir apņēmies ar partneriem vienoties par valdības deklarāciju un tās sastāvu. Tad arī varēšot redzēt, "vai šī valdība būs". Citu partiju pārstāvji šaubās, vai nedēļas laikā ir iespējams tādu vienošanos panākt.

Jaunais Saeimas sasaukums viskūtrākais uz darbu sākšanu komisijās(2)

Divas nedēļas, ko 13. Saeima plāno gaidīt līdz līdz deputātu ievēlēšanai parlamenta komisijās, ir ilgākais laiks, ja salīdzina ar iepriekšējiem Saeimas sasaukumiem. Līdz šim ilgākais laiks starp Saeimas pilnvaru sākumu un lēmumu par deputātu ievēlēšanu komisijās bija deviņas dienas, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Jaunās sejas Saeimā: Viens no jaunākajiem deputātiem © DIENA(24)

Diena turpina iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē. Uzdodam jautājumus Artūram Tomam Plešam, kurš vēlēšanās startēja Zemgales vēlēšanu apgabalā un no ceturtās vietas Attīstībai/Par! sarakstā pacēlās uz pirmo vietu.

Izdošanās vai izgāšanās atkarīga no paša Bordāna, uzskata Krauze(11)

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nominētajam Ministru prezidenta amata kandidātam Jānim Bordānam (Jaunā konservatīvā partija) ir iespēja iegūt Saeimas vairākumu, tomēr iespēja ir arī valdības veidošanas procesā izgāzties, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Pēc Bordāna nominēšanas Gobzems asi kritizē Pabriku(50)

Apvienības Attīstībai/Par! (A/P!) izvirzītais premjera kandidāts Artis Pabriks "raksturo veco politiku, tāpēc KPV LV nekādos apstākļos neietu viņa vadītajā valdībā,"žurnālistiem pēc tam, kad Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdību sastādīt aicināja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderi Jāni Bordānu, atzina KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems, vienlaikus paužot atbalstu Bordāna valdībai.

Mūrniece: Valdības izveide būs ilgāka nekā ierasts(12)

Neskaidrība jaunās valdības izveidē nozīmē, ka tās izveidošanai vajadzīgais laiks būs ilgāks nekā ierasts Latvijā, trešdienas rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atzina 13. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).