Laika ziņas
Šodien
Migla

Politika

Politologs: Pabriks varētu būt kompromisa figūra(45)

Starp Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa piektdien nosauktajiem premjera amata kandidātiem Artis Pabriks (Attīstībai/Par!) varētu būt kompromisa figūra, sarunā ar aģentūru LETA pieļāva Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Pabriks cer, ka partijas prezidentam piedāvās ko konkrētāku(16)

Partijām varētu notikt arī otrā sarunu kārta ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, pēc tikšanās ar prezidentu teica apvienības Attīstībai/Par! politiķis Artis Pabriks, vienlaikus paužot cerību, ka līdz tam laikam politiskie spēki varēs vienoties un nākt ar konkrētāku piedāvājumu.

Krauze: ZZS gatava strādāt sešu partiju koalīcijā(8)

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir gatava strādāt sešu partiju koalīcijā un nevelk nekādas "sarkanās līnijas" attiecībā uz tā dēvētajām centriski labējām partijām, ceturtdien pēc partiju apvienības Attīstībai/Par! (AP) un ZZS sarunām žurnālistiem sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Sešu partiju koalīcija nozīmētu sadarbību ar visām tā dēvētajām "latviskajām partijām", opozīcijā atstājot Saskaņu.

Bordāns "noliek" Attīstībai/Par! darbu sarakstu(41)

Apvienības Attīstībai/Par! (AP) piedāvājums par nākamās valdības prioritātēm nav uzskatāms par darba dokumentu, aģentūrai LETA sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Meklē atbildīgo par LRA netikšanu Saeimā © DIENA(28)

Latvijas Reģionu apvienības neiekļūšana 13. Saeimā sarežģīs iespējas apvienībai īstenot savu programmu, teikts Vidzemes partijas valdes vēstulē LRA Pārstāvju sapulces vadībai. Vidzemes partija (VP) aicina LRA priekšsēdētāju Nelliju Kleinbergu un Pārstāvju sapulces locekli Daini Liepiņu uzņemties atbildību par LRA vēlēšanu rezultātiem, Dienai apstiprināja VP priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Viņš uzsvēra, ka premjera kandidāts Edvards Smiltēns savu darbu paveicis labi, taču kampaņā esot pieļautas vairākas kļūdas.

Vējonis rīt uzsākts konsultācijas ar partijām(11)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien uzsāks konsultācijas ar 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta kandidātiem. Ceturtdien Valsts prezidents Rīgas pilī tiksies ar partiju apvienības Jaunā Vienotība, partijas Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī Nacionālās apvienības Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un partiju apvienības Attīstībai/Par! pārstāvjiem. Savukārt piektdien Valsts prezidentam plānotas tikšanās ar Jaunās konservatīvās partijas, partijas KPV LV un partijas Saskaņa pārstāvjiem, portāls Diena.lv uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

Straume rosina apmaksātu aģitāciju interneta vidē liegt jau mēnesi pirms vēlēšanām(3)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Jēkabs Straume rosina ieviest liegumu veikt apmaksātu politisku aģitāciju internetā mēnesi pirms vēlēšanām. Straume šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja, ka pirms 13. Saeimas vēlēšanām KNAB, kontrolējot politisko aģitāciju internetā, bija sācis sadarbību ar populāru sociālo tīklo turētājiem, taču attieksme pret biroja lūgumiem sniegt informāciju bijusi dažāda. "Ar Google un Youtube gāja varbūt drusku sarežģītāk. Savukārt ar Facebook sadarbība bija salīdzinoši viegla, jo mums interesējošā informācija tika saņemta un mēs šo informāciju arī turpinām saņemt pēc parlamenta vēlēšanām," stāstīja Straume. Runājot par nākotni, Straume uzskata, ka nepieciešams sākt diskusiju par ierobežojumiem apmaksātai priekšvēlēšanu aģitācijai internetā, piemēram, mēnesi pirms vēlēšanām šāda apmaksāta aģitācija varētu tikt aizliegta.