Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Politika

Nosauc neatrisinātas problēmas © DIENA(27)

Uz bieži reģionos uzdoto jautājumu, kad beidzot beigsies reformas, Valsts prezidents Raimonds Vējonis atbildot – pastāvēs, kas pārmainīsies. To viņš paziņoja ikgadējās uzrunas laikā vakardienas Saeimas sēdē, kas pavasara sesijā bija pēdējā. Prezidents gan slavēja, gan kritizēja parlamenta darbu, kā arī pievērsa uzmanību citām jomām, īpaši problēmām tieslietu sistēmā.

FOTO: Kaimiņu izlaiž no izolatora(7)

Ceturtdienas vakarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturēto partijas līderi Artusu Kaimiņu. Tāpat no īslaicīgās aizturēšanas izolatora izlaists viņa partijas biedrs Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs. Vispirms, ap plkst. 22, no policijas ēkas Čiekurkalnā iznāca Zakatistovs, bet pusstundu vēlāk - arī Kaimiņš.

Tie paši līderi, jauni vilcēji © DIENA(5)

Saskaņas pieteiktā ministru amatu kandidātu komanda partijas vēlētājam varētu būt pārsteigums, jo vairākumu tajā veido pieaicinātie politiķi. Starp ministru amatu kandidātiem ir arī cilvēki ar pieredzi valdībā, kas dažādos laikos gūta, esot citās partijās. Arī sarakstu līderi visos piecos vēlēšanu apgabalos ir ar latviskiem uzvārdiem. Viss liecina, ka Saskaņa gatavojas izšķirošajai cīņai par iekļūšanu valdībā, kas tai nekad nav izdevies.

Kaimiņam un Tamužam vēl nepiemēro aizdomās turētā statusu(6)

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un uzņēmējs Viesturs Tamužs patlaban vēl nav atzīti par aizdomās turētajiem un abi atrodas policijas izolatorā, lai gan, visticamāk, Kaimiņu ceturtdien atbrīvos, noskaidroja aģentūra LETA.

Nebijusi aizturēšana Saeimas namā © DIENA(25)

Artuss Kaimiņš ir pirmais Saeimas deputāts, kurš ir aizturēts Saeimas namā. Tas notika trešdien uzreiz pēc tam, kad Saeima ārkārtas sēdē bija piekritusi Ģenerālprokuratūras lūgumam un devusi atļauju sākt kriminālprocesuālas darbības pret Saeimas deputātu Kaimiņu. Tās ietver ne tikai aizturēšanu, bet arī kratīšanu, kratīšanas sākšanu un tās rezultātā izņemto mantu apskati. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu par, iespējams, nelikumīgu partijas [KPV LV] finansēšanu, kā arī iespējamo starpniecību nelikumīgā partijas finansēšanā, finansējuma pieņemšanā un izspiešanā.

Gobzems drošībniekiem prasījis aizsargāt sevi un ģimeni(1)

Partijas KPV LV premjerministra kandidāts Aldis Gobzems ir vērsies Drošības policijā (DP) ar lūgumu nodrošināt aizsardzību sev un savai ģimenei, jo pēdējās dienās viņš tiekot izsekots un viņa māja tiekot novērota,. To Gobzems pavēstīja trešdien organizētajā preses konferencē. Viņš skaidroja, ka gar viņa māju regulāri nobraucot vienas un tās pašas mašīnas, kā arī viņa māju novērojot no blakus mājas.

Cenšas pieradināt pie citas Saskaņas © DIENA(36)

Sociāldemokrātiskā partija Saskaņa Vidzemes vēlēšanu apgabalā kā saraksta līderi piedāvās bijušo Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapu Pēteri Sproģi, kurš būs arī Valsts prezidenta amata kandidāts. Savukārt Rīgas vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru startēs premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, kurš ienāca politikā pirms septiņiem gadiem kā viens no prezidenta Valda Zatlera izveidotās Reformu partijas biedriem.

Vienotība atguvusies, sāk meklēt jauno seju © DIENA(33)

Vecā Vienotība bija augstprātīga, kašķīga un nogurusi, bet Jaunā Vienotība ir saliedēta, iekļaujoša un enerģiska. Tā atšķirību starp agrāko un jauno piedāvājumu sestdien Vienotības domes sēdē un arī apvienības Jaunā Vienotība kopsapulcē raksturoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. "Mēs esam noņēmuši augstprātības barjeras, bet neesam pateikuši, kas mēs esam," pēc sapulces slēgtās daļas Dienai sacīja partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars. Foruma uzdevums bija sagatavot šo skaidrojumu vēlētājiem.

Rasnaču neviens neapturēšot © DIENA(22)

Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) laikā ir sākta maksātnespējas reforma, ko var uzskatīt par pavērsienu arī šā procesa uzraudzībā, palielinot Tieslietu ministrijas (TM) padotībā esošās Maksātnespējas administrācijas pilnvaras. Taču sabiedrība reformas rezultātus vēl nejūt. Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība radījusi iespaidu, ka "maksātnespējas procesos nav kārtības un tieslietu ministrs vāji īsteno šīs jomas pārraudzību," bija norādīts vienā no diviem Saeimā iesniegtajiem lēmuma projektiem par neuzticību tieslietu ministram Rasnačam.

Matīss vairs nebūs Vienotības frakcijas deputāts(10)

Vienotības Saeimas frakcijas deputāti ceturtdien, pēc frakcijas priekšsēdētāja Hosama Abu Meri priekšlikuma, par frakcijas disciplīnas neievērošanu nolēma neturpināt sadarbību ar deputātu Anriju Matīsu, vēsta Vienotība.