Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rīgā

Gerhards plāno atcelt Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus(6)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, aģentūrai LETA apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

Kravu tranzīts piedzīvo transformācijas © DIENA

Rīgas Brīvostas pārvalde (RBP) šobrīd izstrādā jaunu ostas attīstības programmu laika periodam no 2019. līdz 2028. gadam, līdz ar to ir būtiski analizēt paveikto iepriekšējās attīstības programmas ietvaros un ilgtermiņā sasniegtos rezultātus, akcentē Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, norādot, ka pēdējie desmit gadi jūras kravu pārvadājumos Baltijas jūras austrumu krastā raksturojami ar aizvien pieaugošu konkurenci starp reģiona ostām.

Rīgas vadība negrib padoties © DIENA(32)

Cerīgi pieteiktās Rīgas domes vadības sarunas ar pašvaldības opozīciju ir atgriezušās nulles punktā. Nedēļas sākumā opozīcija neieradās uz kopīgi ieplānoto tikšanos, jo Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) un vicemērs Andris Ameriks (GKR) nebija apstiprinājuši gatavību atcelt grozījumus pašvaldības nolikumā, kas ierobežo deputātu iespējas uzdot jautājumus. Ja nākamajā kārtējā sēdē, kas ir plānota piektdien, Rīgas dome "nenovērsīs konstatētos demokrātijas principu pārkāpumus pašvaldības nolikumā", vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) lems par nolikuma grozījumu apturēšanu, Dienu informēja ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (NA).

Satraukums arī par Zemitāna tiltu © DIENA(9)

Būvniecība s valsts kontroles birojs (BVKB) uzskata, ka ne tikai Vanšu, bet arī Jorģa Zemitāna tilts ir pirmsavārijas stāvoklī, un vajadzētu neatliekami veikt detalizētu tehnisko izpēti, nosakot bojājumu apmēru un ietekmi uz nestspēju, kā arī veikt neatliekamos aizsardzības un atjaunošanas darbus.

Rīgas dome plāno paplašināt Latvijas Nacionālā teātra ēku(4)

Pirmdien, 19.martā, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumprojektu par Latvijas valstij piederošā nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2B pārņemšanu Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā ar perspektīvu – paplašināt Latvijas Nacionālā teātra telpas, portālam Diena.lv pavēstīja Rīgas domes pārstāve Ilze Krūkle.

Raidījums: Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā strādā direktora tuvinieki(6)

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir ar apjomīgu saimniecību - apsaimnieko domes daudzīvokļu namus, monitorē gaisa kvalitāti, izdod licences rūpnieciskai zvejai Daugavā, aprūpē strūklakas, Rīgas kapus un uzrauga klaiņojošo suņu un kaķu ķeršanu. Departamentu vada Anatolijs Aleksejenko, bet TV3 raidījums Nekā personīga noskaidrojis, ka departamentā strādā arī vairāki viņa tuvinieki.

Janvāra grautiņu dalībnieku Bērziņu no cietuma var izglābt tikai Vējonis(14)

Ir pagājuši deviņi gadi kopš Vecrīgas grautiņiem, kad saniknots pūlis ar bruģakmeņiem dauzīja Saeimas logus, izlaupīja veikalus un iesaistījās sadursmēs ar policiju. Vairāk nekā 80 dalībniekiem tiesas procesi jau beigušies un sodi izciesti. Process vēl nav noslēdzies Ansim Ataolam Bērziņam - viņš atrodas cietumā Čehijā, kur februārī mātes acu priekšā cietumsargi viņu esot piekāvuši, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

RDSD piedāvā Vanšu tilta kāpnes salabot gada laikā(4)

Balstoties uz ekspertu slēdzienu, Rīgas domes Satiksmes departaments piedāvā Vanšu tilta kāpnes demontēt un rekonstruēt pilnībā, paredzot to īstenot aptuveni 10 mēnešu laikā, liecina departamenta sagatavotā informācija Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejai.