Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

WE Run Riga 2018 laikā nedēļas nogalē būtiski satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar pasākuma WE run Riga norisi nedēļas nogalē galvaspilsētā gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi, tostarp jau no piektdienas vakara būs slēgta satiksme 11. novembra krastmalā. Sestdien no plkst. 12 līdz plkst. 21 notiks bērnu skrējiens, 5km skrējiens, ģimeņu skrējiens un pusmaratona skrējiens, vēsta Rīgas dome.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas centrā būs jāstāda jauni(2)

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājušu vai patvaļīgi nocirstu zaļās zonas koku vietā gada laikā būs jāiestāda jauni, nosaka ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā.

Ziemeļbriedēns Rīgas zoodārzā miris apmeklētāju neapdomības dēļ(17)

Rīgas Zooloģiskajā dārzā bojā gājis viens no tā iemītniekiem - ziemeļbriedis Merkūrijs. Vetārsti secinājuši, ka briedēna mokpilnajā nāvē vainojama apmeklētāju neapdomība un klaja zooloģiskā dārza noteikumu pārkāpšana - tie aplokā metuši našķus, kas briežiem nav piemēroti uzturā, turklāt ja pieaugušam dzīvniekam tie veselību sabojā pakāpeniski, tad dzīvnieku mazuļiem neatgriezeniskas sekas veselībai iestājas daudz straujāk.

Pilsēta cilvēkiem: Riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 40%(13)

Riteņbraucēju skaits četru gadu laikā, kā liecina uz Rīgas tiltiem iegūtie dati, pieaudzis par 40%. Apvienības Pilsēta cilvēkiem 14. septembrī veiktā velosipēdistu skaitīšana uzrāda, ka Vanšu tiltu stundā šķērso gandrīz 600 riteņbraucēju, kas ir teju piecas reizes vairāk nekā pirms 10 gadiem, portālam Diena.lv pavēstīja organizācijas pārstāvji.

Raidījums: Dome faktiski jau izlēmusi - par iebraukšanu Rīgas centrā būs jāmaksā(35)

Rīgas pašvaldība jau gadiem nespēj novērst sastrēgumus pilsētas centrā, taču situācija kļūs krietni nopietnāka 2020. gadā, kad sāksies starptautiskā dzelzceļa Rail Baltica infrastruktūras būvniecība un nāksies slēgt satiksmei svarīgas ielas. Rīgas domē stāsta, ka risinājumu meklēšanai piesaistīts slavens dāņu pilsētu projektētājs, taču TV3 raidījums Nekā personīga vēsta, ka Rīgas dome faktiski jau nolēmusi ieviest arī cita veida risinājumu - noteikt maksu par iebraukšanu Rīgas centrā. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka maksa varētu būt pieci eiro, un no tās vajadzēs šķirties visiem, kas šķērsos Vanšu tiltu vai Akmens tiltu pār Daugavu, kā arī pārvadus pār pilsētas centru ieskaujošo dzelzceļa loku.

FOTO: Ar Ždanoku un Mamikinu priekšgalā Rīgas ielās iziet krievu skolu aizstāvji(152)

Sestdien Rīgā krievu skolu aizstāvju protesta pasākumā pulcējušies apmēram 5000 dalībnieku, novēroja aģentūra LETA. Gājiena sākumā dalībnieku skaits bija apmēram 1000 cilvēku, bet vēlāk gājienam pievienojās vēl daudzi. Valsts policijas pārstāvis aģentūrai LETA sacīja, ka gājienā piedalās apmēram 5000 dalībnieku. Gājienā piedalās dažāda vecuma cilvēki, tostarp bērni. Dominē sarkanā krāsa, jo gajiena dalībniekiem izdalīti Krievu skolu aizstāvības štāba sarkanie karogi uni baloni. Vairāki gājiena dalībnieki nes arī uz vietām Saeimā pretendējošās Latvijas Krievu savienības karogus, plakātus un citus atribūtus, kuros latviešu un krievu valodās pausta aizstāvība krievu valodai un tās izmantošanai mācību iestādēs.

Okupācijas muzeja pamatos iemūrēti pieci vēstījumi(2)

Ceturtdien, 13.septembrī, Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) topošās piebūves Nākotnes nams pamatos svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm un pateicību ziedotājiem, kuri ir snieguši būtisku artavu Nākotnes nama projekta īstenošanā, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). Visi pieci vēstījumi izlasāmi arī portālā Diena.lv

Tiksimies Simtgades alejā © DIENA(5)

Ozolu aleju blakus Latvijas Nacionālajam teātrim plānots pārdēvēt par Simtgades aleju, un to vienbalsīgi atbalstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja. Opozīcijas deputāti gan netaupīja dzēlības, ka tik ātri varētu saskaņot un sagatavot arī citus jautājumus, nosaucot pārdēvēšanas procedūras ātrumu par apbrīnojamu.

Skanstes projekta attīstība atkarīga no Sprūda, Lazdiņa un Udalovas(5)

Rīgas domes (RD) grandiozie plāni par galvaspilsētas jaunā biznesa centra izveidošanu Skanstes apkaimē ir atkarīgi no dažām personām ar visai skandalozu slavu. Bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, nekustamo īpašumu uzņēmējs Gints Lazdiņš, Latvijas Autoceļu uzturētāja bijusī valdes locekle Anastasija Udalova – pret visiem ir uzsākti kriminālprocesi, un visu piekrišana ir nepieciešama, lai RD varētu nopirkt ielu izbūvei un kanalizācijas ierīkošanai vajadzīgo zemi Skanstē, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Darījumi gan vēl nav notikuši prokuratūras uzlikto arestu zemei dēļ.