Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -5 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Ziņas

Vairākos upju posmos veidojas ledus sablīvējumi

Turpinoties salam, Latvijas upēs pastiprinās ledus veidošanās un vižņu iešana, vairākos upju posmos palielinās sablīvējumi un ūdens līmeņa svārstības, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās stacionēti 307 Covid-19 pacienti, kas ir par 35 pacientiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Nākamgad kredītņēmējiem izmaksās atbalstu 30% apmērā no procentu maksājumiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādātos grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas nosaka, ka atbalsts hipotekāro kredītu ņēmējiem 2024.gadā būs 30% apmērā no procentu maksājumiem, bet ne vairāk kā divu procentpunktu apmērā no periodam noteiktās procentu likmes.

Zāļu apgāde Latvijā ir apdraudēta, ja tiks īstenots Veselības ministrijas informatīvais ziņojums par zāļu finansiālo pieejamību

Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācija (turpmāk- LNZAA) ir iepazinusies ar Veselības ministrijas izstrādāto Informatīvo ziņojumu par zāļu finansiālo pieejamību (23-TA-3101). LNZAA noraida minēto ziņojumu, jo uzskata to par kaitniecisku tautsaimniecībai un sabiedrības drošībai, jo tas grauj gadiem veidoto zāļu apgādes sistēmu kopumā, informē asociācijas valdes loceklis Jānis Lībķens.

Bērnudārzu rindas beidzas – kas mācīsies par miljoniem būvētās pirmsskolās?

Novembra beigās Rīgas domē tika apstiprināts projekts, kas paredz par 11 miljoniem eiro būvēt jaunu Rīgas Skanstes pirmsskolas ēku kompleksu. Projektu plānots realizēt līdz 2025. gada 31. decembrim. Ņemot vērā, ka Latvijā šogad fiksēts vismazākais dzimušo skaits katrā mēnesī pēdējos simts gados un, apkopojot informāciju par pieprasījumu pēc vietām bērnudārzos nākamajos gados, atklājies, ka līdz 2025. gadam rinda uz vietām bērnudārzos Rīgā izbeigsies, rodas jautājums – kam un kāpēc tiek būvēti jauni bērnudārzi? Vienlaikus jājautā arī, kāpēc šādi projekti tiek apstiprināti laikā, kad būvniecības izmaksu indekss, salīdzinājumā ar periodu pirms gada, ir pieaudzis?