Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Ziņas

Izsludināts konkurss uz Vakcinācijas projekta biroja vakancēm(3)

Veselības ministrija (VM) izsludinājusi konkursu uz piecām Vakcinācijas projekta biroja vakancēm. Biroja darbības nodrošināšanai tiek meklēti – vakcinācijas projekta vadītājs, komunikācijas koordinators, informāciju tehnoloģiju koordinators, vakcinācijas procesa koordinators un loģistikas koordinators. Pieteikties vakancēm iespējams līdz šā gada 19.janvārim, portālu Diena.lv informēja VM.

Sestdien valsts lielākajā daļā snigs

Sestdienas naktī un priekšpusdienā Latvijas lielākajā daļā brīžiem snigs, vietām Kurzemē, Zemgalē un Jūrmalas pusē snigs stipri, prognozē sinoptiķi.

EM plānot pilnveidot elektroenerģijas obligātā iepirkuma regulējumu

Ekonomikas ministrija (EM) starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, ar kuriem iecerēts pilnveidot elektroenerģijas obligātā iepirkuma (OI) sistēmas darbības nosacījumus un novērst līdz šim konstatētās normatīvā regulējuma nepilnības, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Vārda brīvība privātās rokās © DIENA(49)

Jau iepriekš bijuši mēģinājumi ierobežot sociālos tīklus un tajos publicējamās informācijas saturu. Šis jautājums bija īpaši aktuāls pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās 2016. gadā. Un arī tagad Trampa precedents – ASV prezidenta kontu bloķēšana sociālo mediju gigantos Twitter, Facebook un Youtube pēc vardarbīgajiem notikumiem Kapitolijā – no jauna uzjundījusi diskusijas visā pasaulē par sociālo tīklu pieeju informācijas publicēšanai. Tiesa, izskan arī bažas, ka stingrāka regulējuma ieviešanas dēļ varētu ciest vārda brīvība. Tas liek uzdot jautājumus, kādas tālejošas sekas varētu būt pēc šī precedenta un vai būtu nepieciešamas izmaiņas likumos Eiropas Savienības vai Latvijas līmenī? Varbūt sociālie mediji pat būtu jādefinē kā piektā vara aiz tradicionālajiem medijiem?

Sāksies jauni laiki Valsts kontrolē un SPRK © DIENA(11)

53 Saeimas deputātiem balsojot par un 42 pret, valsts kontroliera amatā ceturtdien tika ievēlēts pašreizējais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis. Viņu atbalstīja kandidātu izvirzījusī partiju apvienības Attīstībai/Par! (A/P) Saeimas frakcija, Jaunās Vienotības, Nacionālās apvienības un Saskaņas deputāti, kā arī vairāki pie frakcijām nepiederošie deputāti.

ABLV Bank aktīvi pērn atgūti 109,8 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori pagājušajā gadā atguvuši aktīvus kopumā 109,797 miljonu eiro apmērā, kamēr likvidācijas izdevumi veidoja 36,386 miljonus eiro, liecina bankas publiskotā informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Ceturtdien Latvijā pret Covid-19 vakcinēti 1688 cilvēki

Ceturtdien Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 1688 personas, un kopējais vakcinēto skaits sasniedzis 13 129, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. Tādējādi vakcīnu pret Covid-19 saņēmis līdz šim lielākais cilvēku skaits vienā diennaktī.

Top vakcinācijas birojs © DIENA(43)

Valdība ir devusi zaļo gaismu īpaša vakcinācijas biroja izveidei, kura galvenais uzdevums būs pārvaldīt vakcinācijas procesu visā Latvijā, kas ir, veselības ministra Daniela Pavļuta (A/P) vārdiem runājot, nacionāla mēroga projekts.

Nedienas ar bērnudārziem © DIENA(5)

Viens no sāpīgākajiem nozares jautājumiem – ilgstošas pedagogu un pedagogu palīgu (aukļu) vakances. Nereti iestādēm, lai aizpildītu tukšās vietas, nākas pieņemt darbā maz piemērotus cilvēkus, it īpaši tas attiecas pedagogu palīgiem.