Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Veikta Lielās ģildes tehniskā apsekošana

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) veikusi tehnisko apsekošanu valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklim – namam Lielā ģilde Amatu ielā 6, Rīgā, kur atrodas iecienīta koncertzāle un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mītnes vieta, informē VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

Interešu konfliktu nesaskata © DIENA(8)

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile, par kuras tālāku virzīšanu apstiprināšanai Saeimā jau 24. septembrī varētu lemt valdība. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, kurš vadīja FKTK priekšsēdētāja pretendentu atlases un atbilstības izvērtēšanas komisiju, žurnālistiem ceturtdien norādīja, ka Purgailes atbilstība amatam tika rūpīgi vērtēta, un viņa būtībā bijusi līdere visās konkursa kārtās. Komisija arī analizējusi iespējamo interešu konfliktu saistībā ar viņas līdzšinējo darbu bankā Citadele, taču iespējamu interešu konfliktu komisija nav saskatījusi. Savukārt pati Purgaile norādīja, ka apstiprināšanas gadījumā FKTK vadītājas amatā atturēšoties pieņemt jebkādus lēmumus, kas attiektos uz viņas pašreizējo darba vietu – banku Citadele.

Arī piektdien daudzviet līs

Arī piektdien daudzviet Latvijā būs īslaicīgi nokrišņi un starp mākoņiem spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Četriem bērniem Siguldā konstatēta salmonella; pašvaldība vēršas policijā(5)

Izmeklējot saslimšanas cēloņus ar šiga toksīnu veidojošās Escherichia coli (zarnu nūjiņas) izraisīto infekciju, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir saņēmis informāciju no laboratorijas, ka četriem bērniem no Siguldas novada konstatēta salmonelozi izraisošā baktērija salmonella, informē Siguldas novada pašvaldība.

Pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim(13)

Rietumāfrikas piekrastē pie Konakri Gvinejā pirmdien, 16.septembrī, pirāti uzbrukuši noenkurotam Latvijas tankkuģim Ance, ziņo aģentūra Maritime and Crimean Shipping News.

VID kravā ar mēbelēm atrod 3,1 miljonu cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 3 120 000 cigarešu Prince nelikumīgu pārvietošanu. Cigaretes bija noslēptas automašīnā aiz krēslu kravas, portāls Diena.lv uzzināja VID.

RTU pētnieki palīdzēs atpazīt un cīnīties ar stresu darbā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) pētnieki starptautiskā projektā izstrādā īpašus mācību moduļus un praktiskus rīkus, kas palīdzēs organizācijām un darbiniekiem visā Eiropā atpazīt, novērst un izvairīties no stresa darba vietā, portālu Diena.lv informēja RTU.

Purgaile: FKTK komandai jāiemācās strādāt pēc būtības, nevis pēc formas(5)

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) komandai ir jāiemācās strādāt pēc būtības, nevis pēc formas, ceturtdien preses konferencē pauda FKTK vadītāja amata pretendente, bankas Citadele valdes locekle Santa Purgailie. Viņa informēja, ka finanšu sektorā darbojas 25 gadus un pa šiem gadiem viņai ir radies priekšstats par to, kas finanšu sektorā ir paveikts un kas vēl jāpaveic.

Preses izdevumu piegādes zaudējumus kompensēs

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots nodrošināt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020. gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.

Infektoloģe: Pret gripu jāvakcinējas jau tagad(3)

Gaidot ziemas gripas sezonu, infektologi iesaka vakcinēšanos pret šo infekcijas slimību neatlikt uz vēlāku laiku, bet veikt to jau tuvākajā laikā - oktobrī. Gripa ir sevišķi lipīga un bīstama vīrusu infekcija, kas izplatās pa gaisu un skar elpceļus. Gripai ir raksturīgs augsts izplatīšanās ātrums, tā bieži rada komplikācijas un nereti norit ļoti smagi. Diemžēl gripas ārstēšana ar pretvīrusu zālēm bieži tiek novēlota un tādēļ nedod gaidīto efektu.

Mediķi un skolotāji draud protestēt © DIENA(4)

Valsts budžeta veidošanas process nekad nav viegls. Visu vajadzības apmierināt ir grūti, un pār politiķu galvām ļoti bieži birst pārmetumu gūzma. Izņēmums nav arī nākamā gada un vidējā termiņa budžeta veidošanas process. Valdība šonedēļ lēma ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2020. gada budžetā papildus pārdalīt kopumā 173,9 miljonus eiro. Lielākos iebildumus tam, kā šos līdzekļus plānots sadalīt, jau paudušas mediķu un pedagogu arodbiedrības, kuras neizslēdz arī protestu rīkošanu. Galīgais lēmums par valsts budžetu gan jebkurā gadījumā būs jāpieņem Saeimai, kas varētu būt novembra vidū.

Cik dziļi uzraugi vētīs PNB banku? © DIENA(3)

Līdz ar 12. septembrī pieņemto tiesas lēmumu pasludināt PNB bankas maksātnespēju darbu sāka tiesas ieceltais bankas administrators, kura viens no būtiskiem uzdevumiem būs metodoloģijas izstrādāšana visu bankas kreditoru pārbaudēm. To paredz jaunā normatīvos noteiktā kārtība saistībā ar maksātnespējas vai likvidācijas statusā nonākušajām finanšu iestādēm, sarunā ar Dienu norādīja finanšu jomas eksperti.