Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

ASV pārtikas un zāļu pārvalde atļauj tirgot Iqos kā samazinātas negatīvās ietekmes produktu

7. jūlijā ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) izdeva modificēta riska tabakas produkta (MRTP) atļauju uzņēmuma Philip Morris International (PMI) elektroniskai tabakas karsēšanas sistēmai Iqos. Pieņemot lēmumu un tādējādi atzīstot produkta samazināto negatīvo iedarbību, FDA atzīst Iqos par piemērotu kopējai sabiedrības veselības veicināšanai, pie nosacījuma, ka parasto cigarešu smēķētāji pilnībā pāriet no cigaretēm uz Iqos lietošanu, tādējādi mazinot kaitīgu un potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu iedarbība gan uz savu, gan apkārtējo veselību.

Reirs: JRT projekta dēļ nācās mainīt VNĪ valdi un padomi(2)

Problēmas ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūves projektu bija viens no iemesliem VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) iepriekšējās valdes un padomes nomaiņai, ceturtdien būvlaukuma nodošanas ceremonijā iepirkuma uzvarētājam piegādātāju apvienībai SBSC sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Skolu vadītājus grib iegrožot © DIENA(5)

Jau pirms astoņiem gadiem izglītības un zinātnes eksministrs Roberts Ķīlis rosināja ieviest terminēto līgumu skolu direktoriem, nosakot, ka tas tiktu slēgts uz sešiem gadiem ar tiesībām pagarināt to atkārtoti. Toreiz šāds nozares ministrijas priekšlikums Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā netika atbalstīts.

Tele2: Pirmajā pusgadā datu patēriņš telefonos palielinājies par 50%, kas ir straujākais pieaugums pēdējo gadu laikā

Mobilo sakaru operatora Tele2 dati liecina, ka vidējais mobilo datu patēriņš uz vienu SIM karti šī gada pirmajā pusgadā palielinājies par aptuveni 50%, salīdzinot ar 2019. gada pirmo pusgadu. Gadu iepriekš pieaugums bija aptuveni 15% robežās. Šobrīd vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti Tele2 tīklā ir 15,2 GB, portālu Diena.lv informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītājs Oskars Fīrmanis.

Minimālā iztika nav tikai budžeta jautājums © DIENA(4)

Satversmes tiesas (ST) spriedums par garantētā minimālā ienākuma (GMI) apmēra neatbilstību Satversmei ir vēstījums, ka Latvijā arī sociāli visneaizsargātākie cilvēki var saņemt aizsardzību, ka konstitucionālā tiesa iestājas arī par viņu interesēm. Tā par ST lēmumu saka konstitucionālo tiesību eksperts Jānis Pleps.