Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Atdzīvina mūžīgo likumu © DIENA

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta jau kopš deviņdesmitajiem gadiem. Šī likuma neesamības sekas spilgti izpaudās arī pēdējās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā, kad, parādoties jaunajai novadu kartei, pašvaldības steidza rīkot iedzīvotāju aptaujas.

Piektdien nav gaidāmi nokrišņi

Piektdien Latvijā būs pārsvarā saulains laiks, vairāk mākoņu saglabāsies dienas pirmajā pusē austrumu novados, prognozē sinoptiķi.

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes © DIENA(14)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to, kas juristu aprindās gadiem ilgi dēvēts par "Juraša metodēm", – paviršību, nolaidību un nevērību pret formālām likuma prasībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbā. Tas var novest pie tā, ka par nelikumīgi iegūtu un līdz ar to nederīgu var tikt atzīts vienīgais sarunu ieraksts, kura saturu apsūdzība traktē kā apliecinājumu tam, ka Osinovskis maksājis Magonim pusmiljona eiro kukuli par uzvaras nodrošināšanu lokomotīvju iepirkumā.

Latvijā vieglāk parādīt savus sasniegumus © DIENA(12)

“Es vēlos katru stāstu izstāstīt tā, ka, aplūkojot fotogrāfijas, varat sajust un izbaudīt mirkli vēlreiz. Kopā ar iemīlētiem cilvēkiem pavadīts laiks ir kaut kāda maģija, kas mani piepilda ar kaislību, enerģiju un radošumu,“ savā mājaslapā www.mazjanis.com sevi piesaka kāzu fotogrāfs Ainārs Mazjānis. Pirms pieciem gadiem viņš ar ģimeni no Lielbritānijas atgriezās dzimtajos Talsos, bet fotogrāfa karjeru sāka veidot jau Londonā.

Muzejus ierobežo birokrātija © DIENA(3)

Rundāles pils muzejs ir viens no 16 valsts muzejiem, turklāt pelnošākajiem – vairāk nekā pusi tā budžeta sastāda pašu ieņēmumi. Tomēr kā Kultūras ministrijas (KM) tiešās pārvaldes iestādei (tādas ir vēl septiņas) tam ir ierobežotas iespējas saimniekot patstāvīgi. Lai dotu muzejiem zināmu rīcības brīvību, KM izstrādājusi likuma grozījumus, ļaujot muzejiem izvēlēties citu juridisku statusu, proti, kļūt par atvasinātu publisku personu (tādas ir visas valsts augstskolas). Uz to kā pirmais sarakstā pretendē Rundāles pils muzejs.