Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Prasa lielāku "pīrāga gabalu" © DIENA(1)

Lai gan Veselības ministrijai (VM) no nākamā gada budžeta ir piešķirts papildu finansējums 50 miljonu eiro apmērā, kopumā tas neradīs budžeta pieaugumu veselības nozarei, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē skaidroja VM valsts sekretāres vietnieks finanšu jautājumos Āris Kasparāns. Trešdien VM, Finanšu ministrijas (FM) un mediķu arodbiedrību pārstāvji kopā ar Saeimas deputātiem diskutēja par veselības aprūpes finansēšanas likuma ieviešanas gaitu un darba samaksas apmēru mediķiem.

Pārrunāta iecere ieviest Latvijas-Krievijas robežu monitoringu(1)

Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas Transporta darba grupa pārrunājusi Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas vietu infrastruktūras attīstības jautājumus. Viena no iecerēm tuvākajos gados ir ieviest abpusēju robežu monitoringu, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrija (SM).

Loterijai būs papildu finansējums © DIENA(3)

Pagaidām Valsts ieņēmumu dienests (VID) nesniedz komentārus par to, cik un vai no čeku loterijā iesniegtajiem čekiem ir tādi, kas izrādījušies fiktīvi, kā arī – vai uzņēmumu darbībā, kas piedalījušies loterijā, ir konstatēts kas aizdomīgs. VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa Dienai norāda, ka vispirms dienestam ir jāveic padziļināta analīze, lai noskaidrotu, vai ir kādi finansiāla rakstura pārkāpumi uzņēmumu darbībā vai arī kāds no čekiem ir neīsts. "Informācija varētu tikt apkopota ne ātrāk kā pēc pusgada," piebilst Augstkalne-Jaunbērziņa. No nākamā gada budžeta Finanšu ministrija (FM) plāno papildu finansējumu piešķirt vairākiem FM prioritārajiem pasākumiem, tostarp stiprināt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) un Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas darbību un pilnveidot pasākumu Čeku loterija – ēnu ekonomikas mazināšana riskantajās nozarēs.

Ziedoto maizi gribētu vairāk © DIENA(5)

Ir pagājuši gandrīz četri mēneši, kopš stājušies spēkā Pārtikas aprites uzraudzības likuma grozījumi, kas ļauj konkrētas pārtikas produktu grupas pēc minimālā derīguma termiņa beigām ziedot labdarībai. Lielākajiem Latvijas mazumtirgotājiem īpašas izmaiņas jaunā kārtība viņu pārtikas ziedošanas paradumos gan nav likusi veikt – veikalos tiek piegādāts tāds daudzums produktu, lai pārtikas atkritumu veidotos pēc iespējas mazāk. Tādējādi pārtikas ar beigušos derīguma termiņu, kuru varētu ziedot labdarības organizācijām, neesot daudz.

Plāno noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās un arī to filiālēs(3)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz ar novadu reformu rosina noteikt minimālo pieļaujamo audzēkņu skaitu ne tikai skolās, bet arī to filiālēs. Ministrija izstrādājusi un valdība atbalstījusi grozījumus Izglītības likumā, kas paredz deleģējumu valdībai atbilstoši administratīvi teritoriālajam iedalījumam noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu pamatizglītības un vispārējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.