Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Esam latvieši. Mūsu kultūras daļa mums ir svarīga © DIENA(8)

"Ārējā pieredze ir vajadzīga, padzīvojot citur, arī rodas jaunas idejas," saka Līga Rušiņa, adīšanas veikala un zīmola Craft minde īpašniece. Tikai septembrī viņa ar ģimeni atgriezās Latvijā no Anglijas, kur dzīvoja piecus gadus. Veikals Rīgā, Hospitāļu ielā ir atvērts un Līgai jau šeit ir savs klientu loks. "Tas ir mans lolojums. Strādājot septiņas dienas nedēļā un divpadsmit stundas dienā, to var arī tik ātri paveikt," saka Līga.

Lai sadzirdētu sirdsmāsiņas © DIENA(2)

Šobrīd notiek aktīva mediķu cīņa par lielāku finansējumu nozarei. Jau notikusi viena protesta akcija, kuras laikā vairāki tūkstoši veselības nozarē strādājošo cilvēku piketā pie Saeimas aicināja politiķus pildīt solījumus. Šodien noslēdzas vēl viena mediķu protesta akcija, lielākajām slimnīcām, ģimenes ārstu praksēm un citiem aizdedzot sveces, kā arī pusmastā nolaižot valsts karogu.

Obligātā dienesta gaišās un ēnas puses © DIENA(12)

Divu gadu ilgs obligātais militārais dienests (OMD), pienācīgs atalgojums profesionāļiem un smago divīziju paplašināšana – šādus un vēl citus ne mazāk diskutablus ierosinājumus Baltijas valstu aizsardzības stiprināšanai ASV analītiskā institūta Jamestown Foundation ziņojumā iekļāvis pētnieks Ričards Hūkers. Jānorāda, ka ziņojums ir autora, nevis domnīcas viedoklis. Tāpat jāņem vērā, ka domnīca ļoti labi orientējas Krievijas un citu esošo un bijušo NVS valstu jautājumos, bet Baltija nav tās spēcīgākā puse.

Rail Baltica projekts vairāk jākoordinē premjeru līmenī © DIENA(5)

Pie mums nez kāpēc tas projekts visu laiku tiek demonizēts, runā par to vien kā naudu tērējošu, lai arī stāsts pamatā ir par Eiropas dotu naudu un infrastruktūru, kas Latvijas budžetā ilgtermiņā ienesīs milzu naudu – intervijā Romānam Meļņikam saka Andris Linužs, kādreizējais Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail akcionāra no Latvijas puses Eiropas Dzelzceļa līnijas vadītājs.

Trešdiena būs lietaina un silta

Trešdien Latvijā būs pārsvarā apmācies laiks, daudzviet līs, būtiski nokrišņi nav gaidāmi Latgalē un Sēlijā, prognozē sinoptiķi.

Atklāta akcija Meklējam sirdsmāsiņu

Laika posmā no 2019. gada 12. novembra līdz 31.decembrim Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā norisināsies akcija Meklējam sirdsmāsiņu. Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību medmāsu darbam, izteikt novērtējumu, kā arī veicināt māsu profesijas prestižu.

Dzintars pasludināts par maksātnespējīgu(12)

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien pasludināja kosmētikas ražotāju a/s Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu, aģentūrai LETA pavēstīja tiesas pārstāve Viktorija Mežance.

Saeimas komisija atbalsta Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņa samazināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 12.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Bankas likumā, kas paredz Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu no līdzšinējiem sešiem gadiem saīsināt līdz pieciem gadiem, portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienestā. Par Latvijas Bankas likuma grozījumiem galīgajā lasījumā Saeimā plānots lemt 21.novembrī.

Tiesībsarga birojs apšauba deinstitucionalizācijas projektā paveikto

Lai arī Labklājības ministrija (LM) pauž, ka deinstitucionalizācijas projekta īstenošana noris veiksmīgi, sociālo dienestu un aprūpes centru iemītnieku aptauja liecina, ka projektā ir daudz trūkumu, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne.

Jaunie ārsti un mediķu arodbiedrība iebilst piedāvātajam atalgojuma palielināšanas modelim(7)

Veselības ministrijas (VM) piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, aģentūrai LETA pauda Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Laiks meklēt kompromisus © DIENA(9)

Tiek plānots, ka jau drīzumā – 27. novembra plenārsēdē – Eiropas Parlaments (EP) varētu balsot par jaunās Eiropas Komisijas (EK) apstiprināšanu, sacīts EP izplatītajā informācijā.

Eiropieši izbalso Latvijas "zaļos" © DIENA(8)

"Mūs izslēdza par mūsu uzskatiem, tāpēc ka mēs gribam runāt tikai par zaļajām lietām, nevis cilvēku seksuālajiem uzskatiem," tā Dienai Eiropas Zaļās partijas (EZP) lēmumu izslēgt no biedru rindām Latvijas Zaļo partiju (LZP) komentē partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Viņš arī stāsta, ka pret šo lēmumu bijuši Igaunijas kolēģi, kas mudinājuši šo lēmumu pārsūdzēt, taču LZP to darīt negrasās.