Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +6 °C
Smidzinošs lietus
Otrdiena, 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Ziņas

Trešdiena būs vēsāka un vējaināka

Trešdien Latvijā būs vēsāks un gaišāks laiks, no jauna pastiprināsies vējš - dienā piekrastē ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 17-22 metrus sekundē, prognozē sinoptiķi.

Pieaug putnu gripas draudi; PVD uzsāk pastiprinātas pārbaudes

Ņemot vērā pieaugošos putnu gripas draudus Eiropā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina mājputnu turētājus nelaist mājputnus ārpus telpām vai nožogotām konstrukcijām, stingri ievērot biodrošību, nepieļaujot mājputnu kontaktu ar savvaļas putniem, kā arī atlikušajos ziemas un gaidāmajos pavasara mēnešos atturēties no mājputnu iegādes citās Eiropas valstīs. Vienlaikus PVD uzsāk pastiprinātas putnu novietņu, kā arī importa putnu gaļas pārbaudes, portālu Diena.lv informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Likvidēs Latvijas Ostu asociāciju(2)

Sākts Latvijas Ostu asociācijas, kurā līdz šim darbojās ASV sankciju sarakstā iekļautais Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij), likvidācijas process, liecina otrdien publicētais paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Lielās ģildes rekonstrukcijas projektēšanas iepirkumu izsludinās jau drīz © DIENA

Valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) šobrīd strādā pie iepirkuma dokumentācijas ēkas atjaunošanas būvprojekta izstrādei. Tuvākajās nedēļās plānots izsludināt iepirkumu projektēšanas darbu veikšanai. Savukārt remonts plānots 2022. un 2023. gadā, bet Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris no ēkas iecerējis izvākties jau pēc 2020./2021. gada koncertsezonas.

Gripa šajā sezonā steidzīga © DIENA(5)

Latvijā šogad biežāk konstatēta B tipa gripa, kas vairāk izplatīta bērnu un jauniešu vidū. Tomēr tas nenozīmē, ka pārējiem par iespējām saslimt būtu jāsatraucas mazāk. Šajā sezonā līdz šim augstākais gripas intensitātes punkts tika sasniegts jau ap Ziemassvētkiem, kas ir agrāk nekā citas reizes. Arī epidēmijas statusu gripa šosezon varētu zaudēt ātrāk. Tomēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Raina Nikiforova Dienai uzsver – tas nenozīmē, ka vakcinēties vēl šajā sezonā būtu bezjēdzīgi.

RSU zinātnieki pētīs Latvijas iedzīvotāju priekšstatus par nāvi un pēcnāvi(13)

Lai apzinātu Latvijas iedzīvotāju priekšstatus un izpratni par mirstīgumu un nāvi, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki līdz 2022. gadam īstenos vērienīgu pētījumu Memento mori: dzīves noslēgums, nāve un iztēlotā pēcnāve mūsdienu Latvijas iedzīvotāju dzīvespasaulē. Projekts guvis teju 300 000 eiro lielu finansējumu Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā, informē RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Akcīze alkoholam zem politiķu lupas © DIENA(10)

Viens no aktuālākajiem ekonomiskās dienaskārtības jautājumiem politiskajā vidē ir par gaidāmo akcīzes nodokļa pieaugumu alkoholiskajiem dzērieniem no šā gada 1. marta. Vairākas koalīcijas partijas ir paudušas, ka tas nebūtu vēlami, jo tas varētu iznīcināt alkohola tirdzniecību pierobežā, kur Latvija zemākas akcīzes dēļ ir spējusi piesaistīt būtisku pircēju skaitu no Igaunijas un Somijas.