Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Droši un bez pompozitātes © DIENA

Šogad skolēnu dziesmu svētki tradicionālajā formātā nenotiks. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tā vietā piedāvā divus scenārijus ar devīzi ''Svētki ir tur, kur esam mēs! Svētki ir tādi, kādi esam mēs!''. Variants A – ierastais svētku veidols – netiks īstenots, bet tiek pieļauts variants B, kas paredz, ka pasākumi tiek rīkoti gan Rīgā, gan reģionos, un C – viss notiek reģionos un pašvaldībās (estrādēs, sporta laukumos, skolu pagalmos). Ir iespējama abu šo variantu kombinācija.

Kārtējais nepārdomātais liegums var atkal sekmēt kontrabandas pieaugumu © DIENA(1)

Patlaban Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā skatīšanai otrajam lasījumam tiek diskutēti grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kas citstarp paredz liegt Latvijā izplatīt tabakas izstrādājumu aizstājētproduktus (nikotīna spilventiņi, karsējamā tabaka) ar tiem pievienotu, piemēram, mentola aromātu, kā arī paredz virkni citu ierobežojumu un liegumu.

Vakcinācijas projekta biroju pievieno NVD(1)

Vakcinācijas projekta birojs, kas sākotnēji tika izveidots kā Veselības ministrijas (VM) struktūrvienība, no šodienas tiek pilnībā pievienots Nacionālajam veselības dienestam (NVD) kā tā struktūrvienība, otrdien nolēma valdība.

Pagaidām bez lielas brīvības © DIENA

Sākotnēji atvieglojumi vakcinētām personām būs visai šauri un par tiem tiks pieņemts lēmums jau tuvākajā valdības sēdē, stāsta veselības ministra Daniela Pavļuta (A/P) padomnieks Kaspars Bērziņš.

Rodiņa stājas ST tiesneses amatā

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētā profesore Anita Rodiņa šodien deva zvērestu un stājās Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā.

Vakcinācijas avīzi pa pastu izplatīs tikai latviešu valodā

Informatīvais materiāls par vakcinēšanos pret Covid-19 jeb tā dēvētā vakcinācijas avīze pie iedzīvotājiem varētu nonākt maija vidū, tomēr tā pa pastu tiks izplatīta tikai latviešu valodā, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā atzina Veselības ministrijas (VM) Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre.

Aptauja: Iedzīvotāji sagaida, ka uzņēmumi sniegs atbildi ātrāk nekā 1 stundas laikā

Mobilo sakaru operatora Tele2 un pētījuma centra SKDS veiktā Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju aptauja liecina, ka 44% uzņēmēju atbildes uz gandrīz visiem klientu jautājumiem, kas saņemti digitālajos kanālos, sniedz diennakts laikā. Taču iedzīvotāju jeb klientu ekspektācijas ir daudz augstākas, proti, 34% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka uzņēmumam uz uzdoto jautājumu būtu jāreaģē vienas stundas laikā, bet 36% – ka tas jāizdara 1-4 stundu laikā.

Dzīve dūmos – 6 tūkstoši ķimikāliju tev apkārt

Daudzi cilvēki mēdz ikdienā pētīt produktu aprakstus un šausmināties, ja tur ir pievienotas dažas "E" vielas vai hidrogēnie tauki. Bet tajā pašā laikā viņi neuztraucas par cigarešu dūmiem un pasīvo smēķēšanu. Tomēr der atcerēties, ka cigaretēs ir ne vien atkarību izraisošais nikotīns, bet tabakas un cigarešu papīra degšana rada arī dzīvībai un veselībai daudz bīstamākos cigarešu dūmus. Tie satur ļoti raibu ķīmisko vielu kokteili – tradicionālo cigarešu degšanas laikā gaisā nokļūst vairāk nekā 6000 dažādas ķīmiskas vielas, kas ir arī primārais nāves cēlonis no smēķēšanas. Simtiem šo vielu ir toksiskas, bet ap 70 no tām izraisa vēzi. Tas ir arī iemesls, kāpēc ikviena cigarešu smēķētāja rīcība var būt bīstama pārējiem sabiedrības locekļiem – cigarešu radītie dūmi apdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Ne jau velti cigarešu smēķēšana ir galvenais priekšlaicīgas nāves cēlonis Eiropā.