Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Atkarību programma: Četri no pieciem pusaudžiem atkarīgi no viedtālruņa

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir sācis smēķēt, informē Bērnu slimnīcas fonda izveidotā Pusaudžu resursa centra mentors, BKUS atkarību profilakses speciālists Nils Konstantinovs.

Pie ūdens bez alkohola un pārgalvības © DIENA(2)

Tikai nesen atklāta oficiālā peldēšanas sezona, taču no ūdenstilpēm izcelti jau vairāki mirušie. Mediķi un glābēji aicina būt uzmanīgiem un izvēlēties atpūtu oficiālajās peldvietās, kur tiek uzmanīta drošība un ir pārliecība par ūdens kvalitāti. Pirmajās pārbaudēs Veselības inspekcija (VI) problēmas nav konstatējusi.

Likumus pielāgos jaunai privatizācijai © DIENA(2)

Bažas par patiesajiem valdības rosinātās daļējas valsts uzņēmumu privatizācijas plāna mērķiem sarunā ar Guntaru Gūti cenšas kliedēt Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Jūlijs Krūmiņš neatminas, kādēļ tiesneses Orniņas kabinetā uz lapiņas rakstījis "5000"(18)

Uzņēmēja Jūlija Krūmiņa uz lapiņas uzrakstītie un tiesnesei Aijai Orniņai parādītie jautājumi “Vai no viņa ko vajag? Vai 5000?” vērtējami vien kā mājiens, ka gadījumā, ja būs nepieciešams, kukuli varētu maksāt. Tas robežojas ar nodoma atklāšanu, kas varētu būt morāli, taču ne krimināli nosodāma rīcība. Ar šādu argumentu prokurors Māris Leja izbeidza Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu par iespējamu 5000 eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai par Krūmiņa draugam labvēlīgu nolēmumu kādā civillietā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Apinis: Kas notiek Latvijas farmācijā?(13)

Tuvojoties vēlēšanām, parādās vairākas tēmas, kas nonāk sabiedrības uzmanības centrā, jo skar dažādus ļaužu slāņus, sabiedrībai ir mazāk saprotamas un viegli vēršamas politiski demagoģiskā diskusijā. Ļoti pazīstama tēma ir zāļu cenas, tās vienmēr ir pārāk augstas, un ir kāds sliktais (ministrija, zāļu ražotāji, vairumtirgotāji, aptiekāri), kas uz cilvēka veselības rēķina pārāk daudz pelna. Šis gads nav izņēmums, un diskusija ir sākusies, tajā tieši ir iesaistījušies pozīcijas un opozīcijas deputāti, bet netieši – tirgotāji, reklāmas un sabiedrisko attiecību uzņēmumi, mediji.

ANIMĀCIJA: Ceļā uz brīvību: kā latvieši nodibināja savu valsti(4)

Atzīmējot Starptautisko muzeju nakti un Latvijas valsts simtgadi, Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs ir sagatavojis animāciju par latviešu ceļu uz savu valsti Ceļā uz brīvību: kā latvieši nodibināja savu valsti. Animācija stāsta par to, kā radās apziņa, ka esam viena tauta, un tālākajiem notikumiem, kas vainagojās ar Latvijas Republikas proklamēšanu.