Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Ziņas

Šogad būvdarbi notiks apmēram 1300 kilometros valsts autoceļu

Šogad būvdarbi notiks autoceļu 152 objektos apmēram 1300 kilometru garumā, kas ir vairāk nekā pērn, kad būvdarbi notika 1100 kilometros valsts autoceļu, trešdien ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcē sacīja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Mūžīgā ziema vai mūžīgā vasara © DIENA(10)

Šī gada 25. martā notiks kārtējā pāreja uz vasaras laiku. Ilgstoši vairākās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, ir norisinājušās diskusijas par atteikšanos no "pulksteņu grozīšanas", ko apsprieda arī 8. februārī notikušajā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā. Lai gan diskusijās abu pušu argumentiem traucē pretrunīgie pētījumi, EP deputāti ar rezolūciju aicināja Eiropas Komisiju (EK) izvērtēt un pēc nepieciešamības mainīt direktīvu, kas nosaka vienotu datumu un stundu, kad ES valstīm jāpāriet uz vasaras laiku. Rezolūciju, ar kuru EK aicināta pārskatīt direktīvu par pāreju uz vasaras laiku, pieņēma ar 384 balsīm "par", pret šo rezolūciju iestājoties 153 deputātiem, bet vēl 12 atturoties. Tas gan nenozīmē tūlītējas pārmaiņas.

Aicina palīdzēt mūziķa Riharda Zaļupes sievai melanomas ārstēšanā

Pie Latvijas iedzīvotājiem pēc palīdzības vērsusies 31 gadus jaunā Sondra, viengadīgas mazulītes māmiņa un mūziķa Riharda Zaļupes dzīvesbiedre. Šī gada janvārī Sondra saņēma šokējošas ziņas - ādas audzējs - melanoma ir izplatījies vēdera un muguras ādā. Sondras dzīvību var glābt jaunākās paaudzes medikamenti, kuru izmaksas sastāda 81 887 eiro.

ASV tic Latvijas valdības un FKTK spējai sakārtot banku sistēmu © DIENA(33)

Amerikas Savienotās valstis (ASV) atbalsta un turpinās palīdzēt Latvijas valdībai, Latvijas Finanšu kapitāla un tirgus komisijai (FKTK) un tiesībsargājošajām iestādēm, lai īstenotu kopīgo vīziju par spēcīgu un pareizi sakārtotu Latvijas finanšu sektoru, pausts īsā ASV Valsts departamenta paziņojumā.

ATD: Pērn vērojams autopārvadātāju uzņēmumu skaita pieaugums

Saskaņā ar 2017. gada beigu datiem Latvijā ar kravu vai pasažieru komercpārvadājumiem nodarbojas 4741 licencēts autopārvadātāju uzņēmums, kas ir par 3% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu 2016. gadā. Tāpat par 5% ir palielinājies pārvadājumos izmantoto transportlīdzekļu skaits. Pērn lielākais pieprasījums no Latvijas pārvadātāju puses bija pēc Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas, Polijas, Turcijas un Ukrainas atļaujām, portālu Diena.lv informēja VSIA Autotransporta direkcija (ATD) pārstāve Zane Plone.