Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

No acīm noslēpjot cigaretes, vēlamo efektu nesasniegšot © DIENA(13)

Līdz šim Saeimas pieņemtie lēmumi paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas. Šādi ierobežojumi vērsti uz jauniešu auditoriju un cilvēkiem, kuri ir atmetuši vai vēlas atmest smēķēšanu. Tagad, pirms likuma grozījumu galīgās apstiprināšanas, atkal tiek uzsvērti argumenti par neērtībām mazajiem tirgotājiem un lielākiem kontrabandas riskiem.

Dzīvnieku brīvība publicē ūdeļu audzētavā slepeni uzņemtu video; PVD veiks atkārtotu pārbaudi(3)

Biedrība Dzīvnieku brīvība tīmeklī publicējusi video, kuru slepeni ūdeļu audzētavā Grobiņa šajā vasarā uzņēmusi kāda no biedrības aktīvistēm, kas uz laiku tur strādāja. Ar video publicēšanu biedrība vēlas vērsties pie Latvijas sabiedrības un parakstīt petīciju iesniegšanai Saeimā ar mērķi panākt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu, portālu Diena.lv informēja Dzīvnieku brīvības pārstāvji.

Tapusi dokumentālā filma par Rimšēviču(15)

Žurnālists Ansis Pūpols pabeidzis darbu pie filmas Baņķieris. Tas ir stāsts par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, sākot no viņa iecelšanas amatā, beidzot ar brīdi, kad viņu apcietināja, portālu Diena.lv informēja filmas veidotājs Pūpols. Filmas pirmizrāde notiks 13. septembrī plkst.10:30 kinoteātrī K Suns ar papildu seansiem 14. un 15. septembrī.

Avoti: Rail Baltica akcionāri vairs nevēlas vadītāju no Baltijas(14)

Rail Baltica projekta īstenotāja AS RB Rail sākusi jauna vadītāja meklēšanu, un saskaņā ar neoficiālu informāciju kompānijas akcionāri šai amatā labāk redzētu cilvēku no Polijas vai Somijas, nevis no Baltijas valstīm. Pašreizējā RB Rail valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa šajā amatā tika iecelta 2015. gadā, un viņas pilnvaru termiņš beigsies oktobrī.

Brīdina par spēļmantu kaķēna, klauna, ziloņa un vāveres bīstamību

Baltkrievijā ražotu rotaļlietu sērijā, kurā ietilpst kaķēns, klauns, zilonis un vāvere, iespējami eksemplāri, kas pārāk garas auklas un plastmasas elementu dēļ var būt bīstami bērniem, tādēļ izņemami no tirdzniecības, brīdina Patērētāju tiesību aizsardzībsa centrs (PTAC).

Nauda tagad, kvalitāte vēlāk © DIENA

Rit jau otrā septembra nedēļa, bet pedagogi joprojām nezina, kādu atalgojumu šogad saņems. Lai to palielinātu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pretī prasa augstāku kvalitāti, un domstarpību dēļ šis jautājums iesprūdis valdības gaiteņos. Rīt gan varētu būt lielāka konkrētība, jo, panākot kompromisu par kritērijiem vidusskolām, pozitīvs lēmums būs arī par algām.

Mediķi reanimē sportotāju

Svētdien Rīgas reģionā mediķi sekmīgi reanimēja 35 gadus vecu vīrieti, kuram sportošanas laikā kļuva slikti, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Muitnieki otrdien pie valdības mājas piketēs par izdienas pensijām

Pie Ministru kabineta otrdien, 11.septembrī, notiks trīs arodbiedrību organizēts muitnieku un nodokļu un muitas policijas pikets, aģentūru LETA informēja Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāja palīgs juridiskajos jautājumos Ēriks Pūle.