Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pērn vairāk nekā dubultojies saņemto iesniegumu skaits par uzturlīdzekļu izmaksu(1)

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija (UGFA) 2017. gadā saņēma 11 134 iesniedzēju uzturlīdzekļu izmaksas iesniegumi, kas par vairāk nekā divām reizēm pārsniedz iesniegumu skaitu 2016.gadā, kad tika saņemti 5475 iesniegumi, liecina UGFA publicētais 2017. gada pārskats. Savukārt UGFA pieņemtie lēmumi par atteikumu izmaksāt uzturlīdzekļus vairāk nekā trīskāršojās no 488 atteikumiem 2016. gadā uz 1546 pērn.

Ārstniecības iestādēs pieļauj divpakāpju autorizācijas ieviešanu pacientu apkalpošanai attālināti(1)

Daudzās slimnīcās pacienti joprojām var telefoniski saņemt informāciju, nosaucot tikai savu personas kodu, taču šāda sistēma sensitīvo datu sniegšanai ir nedroša un neatbilst Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām. Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs LNT ziņām atzina, ka kārtība noteikti būs jāmaina, tomēr pagaidām nav skaidrs, kā: "Faktiski nav nekādas skaidrības, informācija ir pilnīgi atšķirīga."

Aprit 25 gadi kopš Valsts prezidenta institūcijas atjaunošanas(9)

Šodien aprit divdesmit pieci gadi, kopš Latvijā tika atjaunota Satversmē noteiktā Valsts prezidenta institūcija. Latvijas Republikas Saeima 1993. gada 7. jūlijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Gunti Ulmani, kurš nākamajā dienā deva svinīgo solījumu un uzsāka pildīt amata pienākumus.

Latvijā šobrīd varētu būt ap 30 lāču

Šovasar mežos novērotas ne tikai lāču pēdas un lāči, bet arī lāču mazuļi - tie redzēti Staicelē, Straupē, Lēdurgā, Viļķenē. Tiek lēsts, ka šobrīd Latvijā uzturas vairāk nekā 30 lāči un ar tiem pārsvarā ir sastapušies mednieki un mežstrādnieki. Vairāki lāči manīti pie dzīvnieku barotavām, savukārt pie apdzīvotām vietām lāči gan vēl neesot redzēti, tā LNT ziņām stāsta mednieku kluba Limbaži valdes priekšsēdētājs Indulis Kreišmanis.

Gauss: airBaltic vērtība ir pieaugusi(4)

Ja nacionālai aviokompānijai airBaltic arī turpmāk neizdosies piesaistīt stratēģisko investoru, kā laba alternatīva ir kompānijas akciju kotēšanas sākšana fondu biržā, un šis risinājums jau ticis apspriests, tā LNT ziņām norādīja airBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Reemigrācijas veicināšanas konsultācijas būs pieejamas arī Dziesmu un deju svētkos(2)

Lai uzrunātu iespējami plašu emigrējušo Latvijas iedzīvotāju loku, kas šovasar apmeklē XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās reģionālo reemigrācijas koordinatoru klātbūtni Dziesmu un deju svētku norises vietās Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā. Koordinatori visiem interesentiem sniegs informāciju par reemigrācijas veicināšanas pilotprojekta iespējām, portālu Diena.lv informēja VARAM.

RB Rail meklē vadītāju © DIENA(9)

Dzelzceļa līnijas Rail Baltica ieviesēja – Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail – nākamā valdes priekšsēdētāja meklējumi tiks izziņoti visās piecās projektā iesaistītajās valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā un Polijā. "Protams, pretendenti ir aicināti pieteikties no visām valstīm," Dienai norāda uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Rīa Sillave.

FOTO: Visu novadu krāsas un raksti latviešu tautastērpu skatē

Ceturtdien, 5. jūlijā, notika Latviešu tautastērpu skate, kuras dalībnieki tērpus izrādīja piecās kategorijās - pēc arheoloģiskā materiāla darinātie tērpi, Kurzemes tērpi, Latgales un Augšzemes tērpi, Vidzemes tērpi un Zemgales un pilsētas tipa tērpi. Lielo balvu - 1000 eiro naudas balvu no Conexus Baltic Grid , Laima saldumu dižgrozu un Rimi dāvanu karti - saņēma Limbažu kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studija Dzilna (vadītāja Baiba Vaivare).

Slimnīcās nogādā četrus kukaiņu sadzeltus cilvēkus

Vakar mediķi slimnīcās nogādāja četrus cilvēkus, kuriem pēc kukaiņu dzēlieniem sākās alerģiska reakcija, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa