Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Par neobjektīviem sižetiem varētu sodīt NTV Mir Baltic

Lielbritānijas mediju regulators Ofcom pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iesnieguma varētu sodīt Lielbritānijā juridiski bāzēto TV kanālu NTV Mir Baltic saistībā ar klaji neobjektīviem sižetiem, portālu Diena.lv informēja NEPLP.

Pētījums: Kā mazināt ēnu ekonomiku taksometru nozarē?(11)

Ēnu ekonomikas apjoms taksometru nozarē sasniedz vismaz 80%. Vidēji nozare nodokļu deklarācijās uzrāda tikai 225 eiro (bruto) algu un 66 nostrādātās stundas vienam autovadītājam mēnesī. Taksometru pakalpojumos tiek izmantotas dažādas metodes, lai ietekmētu skaitītāju rādījumus (piemēram, tiek piemērotas neadekvātas atlaides līdz pat 90%) un neuzrādītu patiesos ieņēmumus. Gandrīz puse Autotransporta direkcijā reģistrēto vadītāju vispār nav reģistrēti kā nodokļu maksātāji. Šie ir tikai daži no galvenajiem secinājumiem 2018. gada nogalē biedrības BASE (Business Against Shadow Economy jeb Uzņēmēji pret ēnu ekonomiku) veiktā pētījumā, kura izstrādē piedalījās arī Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors un Ilgtspējīgā biznesa centra direktors Arnis Sauka, kā arī Ināra Pētersone un Juris Stinka.

LNT: FKTK uzskata, ka ABLV pašlikvidācijas procesu kavē Kontroles dienests(5)

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc kavējās pašlikvidācijas procesā esošās ABLV bankas lielo kreditoru naudas izcelsmes pārbaudes metodoloģijas apstiprināšana, ir Kontroles dienesta vēlme tajā iekļaut iespēju piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem, tai skaitā slēgtajiem un tukšiem kontiem, tā LNT ziņām teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš.

Gripas intensitāte turpina pieaugt; miruši vēl 12 cilvēki

Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte, lai gan nedaudz, tomēr turpināja palielināties, turklāt slimība nedēļas laikā laupījusi vēl 12 cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.

Nozare vēlētos pārskatīt ierobežojumus reklamēt azartspēles un alkoholu

Latvijas Reklāmas asociācija un Latvijas Raidorganizāciju asociācija mudina Saeimu pārskatīt noteiktos reklamēšanas ierobežojumus virknei preču un pakalpojumu, tostarp azartspēlēm un alkoholam, uzsverot, ka pašreizējais regulējums nav veicinājis sākotnējā mērķa sasniegšanu un radījis zaudējumus medijiem.

PwC: Latvijas nonākšana Moneyval "pelēkajā sarakstā" var radīt plašu ietekmi uz valsts ekonomiku(1)

Ja Latvijai nesekmēsies ar Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval ziņojumā identificēto problēmu risināšanu, Latvija var kļūt par pirmo Eiropas Savienības valsti, kas iekļauta "pelēkajā sarakstā" un tādējādi ietekme uz ekonomiku varētu būt relatīvi plaša, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem stāstīja starptautiskā auditfirma PricewaterhouseCoopers (PwC) valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Latvijā dzīvojošajiem Lielbritānijas pilsoņiem būs jāreģistrējas

Otrdien, 12. februārī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu Grozījums Imigrācijas likumā, kas paredz noteikt kārtību, kādā Latvija turpmāk varēs uzturēties tie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas līdz 2019.gada 29.martam likumīgi uzturējušies Latvijā. Izmaiņas paredzētas saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

OIK atcelšanas tiesiskos aspektus par 9000 eiro izvērtēs advokātu birojs Ellex Klavins(13)

Valdības sēdē otrdien Ekonomikas ministrija informējusi par neatkarīga trešās puses izvērtējuma par obligātā iepirkuma mehānisma atcelšanu un izmaksātā atbalsta atgūšanu tiesiskā ceļā būtību un jautājumiem, par kuriem lūgs sniegt juridisku vērtējumu. Ministrija noslēgs līgumu ar zvērinātu advokātu birojs Ellex Klavins, kas tirgus izpētes ietvaros iesniedza piedāvājumu ar zemāko cenu un pauda gatavību minēto izvērtējumu veikt divu nedēļu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Plānotā līguma summa – 8712 eiro (bez PVN), vēsta Ekonomikas ministrija. *(EM).

Latvenergo sāks tirgot dabasgāzi(5)

Energokompānija AS Latvenergo ar zīmolu Elektrum sāks dabasgāzes tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, aģentūru LETA informēja Latvenergo pārstāve Ivita Bidere. Latvenergo pārstāvji ceturtdien, 14. februārī, informēs par Elektrum piedāvājumu 432 200 mājsaimniecībām Latvijā un Latvijas dabasgāzes tirgus attīstību.

VM valsts sekretāre būs Mūrmane-Umbraško

Ministru kabineta sēdē otrdien Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā apstiprināta Daina Mūrmane-Umbraško, vēsta Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Lai ārkārtas palīdzību izsauktu ātrāk © DIENA(5)

Latvijas iedzīvotāju zināšanas, kā sazvanīt ārkārtas palīdzības dienestus, kopumā esot vērtējamas kā labas. Pa vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 gadā tiek saņemti vairāk nekā miljons zvanu, un kopumā vidēji 33% tiekot pāradresēti attiecīgajiem dienestiem. Ja zināms, ka pavisam noteikti būs nepieciešama tikai viena dienesta palīdzība, operatīvākas palīdzības saņemšanai iedzīvotājiem iesaka iegaumēt palīdzības sniedzēju tiešos ārkārtas izsaukumu tālruņa numurus.