Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

SPKC brīdina par ērču aktivitātes pieaugumu

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ikvienu, kurš dodas brīvā dabā, būt piesardzīgiem, jo novērojumi liecina, ka pieaug ērču aktivitāte, aģentūru LETA informēja SPKC.

VKPAI pārveidos par Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi

Saeima ceturtdien, 17. maijā, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kas paredz Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI) pārveidot par Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, portāls Diena.lv uzzināja Saeimā.

Vāc ziedojumus "politiski represētajiem" prokrieviskajiem aktīvistiem(23)

"Krievu skolu atbalsta štābs" sācis ziedojumu vākšanu juridiskās palīdzības nodrošināšanai "politiski represētajiem" prokrieviskajiem aktīvistiem, kuri nonākuši Drošības policijas (DP) redzeslokā saistībā ar martā notikušo "Vislatvijas vecāku sapulci", kurā asi kritizēta tā dēvētā valodas reforma izglītībā, liecina partijas Latvijas Krievu savienība (LKS) publikācijas sociālajā tīklā Facebook.

Paplašinās profesionālo dienu atzīmēšanu © DIENA

Līgo dienu un Jāņus arī turpmāk varēs svinēt 23. un 24. jūnijā. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien noraidīja Askolda Kļaviņa (ZZS) priekšlikumu līgošanu paredzēt dažas dienas agrāk un par svētku dienām atzīt vasaras saulgriežus un nākamo dienu pēc tiem. Ierosinājuma apspriešanā dominēja atbalsts tām Līgo vakara un Jāņu tradīcijām, kas Latvijā ir iesakņojušās. Taču vairāki ierosinājumi par atceres un atzīmējamo dienu saraksta paplašināšanu guva atbalstu.

Mediķu kļūdas bez objektīva vērtējuma © DIENA(4)

Aktrise Kristīne iespēju strādāt uz lielās skatuves būtībā zaudēja 2015. gada 8. aprīlī, kad, iespējams, ārsta kļūdas dēļ viņai tika bojāti atgriezeniskie balsenes nervi. Šobrīd viņa gaida lēmumu no Ārstniecības riska fonda (ĀRF), vai un cik liela kompensācija viņai pienākas, ceturtdien ziņo avīze Diena.

Ceturtdien vietām iespējams pērkona negaiss(1)

Ceturtdienas priekšpusdienā Latvijas dienvidaustrumu novadus turpinās šķērsot neliela lietus zona, savukārt pēcpusdienā un vakarā Latgalē un Sēlijā prognozētas pērkona lietusgāzes.

Atkal augusi ēnu ekonomika zobārstniecībā(3)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Veselības aprūpes darba devēju asociāciju (VADDA) ir apņēmies apkarot ēnu ekonomiku veselības jomā. Šobrīd nodokļu nomaksa skaistumkopšanā, plastiskajā ķirurģijā, fizioterapijā un masāžas jomā esot dramatiska, un tā, neskatoties uz iepriekš panāktajiem uzlabojumiem, pasliktinājusies arī zobārstniecībā, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

LIZDA sūdzēsies par Šadurska nevēlēšanos sarunāties ar arodbiedrību(2)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsīsies partijas Vienotība valdē un Saeimas frakcijā, aicinot izvērtēt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) nevēlēšanos sarunāties ar arodbiedrību, kā arī aicinās šo jautājumu pārrunāt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē, aģentūrai LETA pastāstīja organizācijas vadītāja Inga Vanaga.

Rīga pāvesta vizītei dos 233 232 eiro(3)

Lai sagatavotos Viņa Svētības pāvesta Franciska gaidāmajai vizītei, Rīgas dome plāno piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu 233 232 eiro apmērā, lielāko daļu paredzot ēku remontdarbiem.