Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Dziesmu svētku nedēļa pusē: Secinājumi par aizvadītajām dienām(6)

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa ir pusē – četru dienu laikā notikuši teju 30 pasākumi, kas bijuši skatītāju kupli apmeklēti. Līdz šim pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju. Šobrīd Rīgā ieradušies visi Svētku dalībnieki, un tuvākajās dienās notiks Svētku kulminācijas pasākumi – pūtēju dižkoncerts, deju lieluzvedums Māras zeme, Noslēguma koncerts Zvaigžņu ceļā un Sadziedāšanās nakts.

VID: Vidēji gadā Latvijas muitā tiek atklāta pustonna narkotisko vielu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pēdējos gados vidēji atklāj un konfiscē aptuveni pustonnu narkotisko vielu, ceturtdien preses konferencē par godu Eiropas Savienības (ES) Muitas savienības 50 gadu jubilejai sacīja VID ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, Muitas pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja Ingrīda Gulbe-Otaņķe.

Aptauja: 61% uzņēmēju uzņēmējdarbības vidi Latvijā vērtē kā sliktu(5)

61% uzņēmēju uzņēmējdarbības vidi Latvijā uzskata par sliktu, tostarp katrs devītais (13%) – par ļoti sliktu, bet katrs otrais (48%) – par drīzāk sliktu, arī nomaksājamo nodokļu apjomu 90 % valsts uzņēmēju uzskata par pārlieku augstu, tostarp vairāk nekā puse (54%) norāda, ka tas ir "krietni par augstu", liecina Turības Biznesa indekss.

Aptauja: Darba devēju visvairāk ieteiktā augstskola - RTU

Latvijas darba devēju visvairāk ieteiktā augstskola ir Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), savukārt ieteiktākā koledža - Rīgas Tehniskā koledža, secināts Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla Prakse.lv aptaujā.

VADC lūdz atsaukties vairāku asinsgrupu donorus

Saistībā ar pēdējo dienu lielo pieprasījumu no ārstniecības iestādēm Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz atsaukties 0-, 0+, A+, un A- asinsgrupu donorus, portālu Diena.lv informē VADC.

Vikipēdija latviešu valodā atkal brīvi pieejama

Interneta enciklopēdija Vikipēdija, kas trešdien, protestējot pret Eiropas Parlamentā (EP) skatāmo autortiesību direktīvu, latviešu valodā bija slēgta, ceturtdien interesentiem atkal ir brīvi pieejama, savukārt atsevišķās citās Eiropas Savienības (ES) valodās satura bloķēšana turpinās, pārliecinājās aģentūra LETA.

Ivana mācības realitātē © DIENA(3)

Apritējis jau gads kopš pēdējā laika lielākās traģēdijas Latvijā, kurai dzīvoja līdzi teju ikviens. Piecus gadus vecais Ivans Berladins no savām mājām Liepājā izgāja 1. jūlijā, par viņa pazušanu ziņoja tikai nākamajā dienā. Puisēna meklēšanā mobilizējās liels daudzums atbildīgo dienestu spēku un tūkstošiem brīvprātīgo. Viņa stāsts neatstāja vienaldzīgu nevienu Latvijā, taču tas beidzās nelaimīgi – pēc desmit dienu meklējumiem Ivanu mirušu atrada brikšņos Dubeņu mežā. Toreiz bija daudz neatbildētu jautājumu, izbrīnīja sabiedrības vienaldzība, nepamanot bērnu klīstam vienu. Kas mainījies gada laikā, un vai solītās Ivana mācības, par kurām runāja gan valsts iestādes, gan sabiedrības pārstāvji, ir īstenojušās?

Kāpēc šobrīd, nevis pirms 5 gadiem? © DIENA(42)

Kāpēc kriminālprocess par pusmiljona eiro kukuļa pieprasīšanu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un ietekmīgo uzņēmēju Māri Martinsonu tika sākts tikai šā gada februārī, ja pierādījumus, kā to apstiprina apsūdzību uzturētāja, prokurore Viorika Jirgena, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) operatīvās izstrādes laikā ieguvis jau 2013. gadā?

Svētku launags plastmasā © DIENA(16)

Sociālajos tīklos izskanējusi neapmierinātība par to, cik daudz plastmasas izmantots Dziesmu un deju svētku dalībnieku pārtikas devu iesaiņojumā - katrs produkts ir atsevišķā plastmasas iepakojumā. Lai gan šāda produktu uzglabāšana atbilst Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) noteiktajām normām un Latvijas Republikas tiesību aktu prasībām, rodas jautājums, vai tiešām izvēlēts videi pēc iespējas draudzīgākais iepakojuma risinājums, kas bija arī viens no konkursa kritērijiem.

EP virzītā direktīva varētu apdraudēt pat dalīšanos ar jokiem internetā © DIENA(18)

Tehnoloģiju gigants Google izmanto savus vērā ņemamos resursus, lai iestātos pret ceturtdien Eiropas Parlamentā izskatāmo direktīvu, kura potenciāli varētu būtiski ietekmēt iespējas internetā dalīties ar saturu. Kritiķi gan norāda, ka uzņēmums to dara, rūpējoties par savu peļņu, nevis interneta brīvību Eiropā. Tomēr, kā norāda direktīvas pretinieki, potenciālie ierobežojumi ietekmētu ne tikai milzu kompānijas, bet kaitētu mazajiem uzņēmējiem, medijiem un padarītu apgrūtinošu pat dalīšanos ar interneta jokiem, sauktiem par mēmiem (memes - no angļu valodas).