Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Lielākās izmaiņas bijušas pirms, nevis pēc skolas slēgšanas © DIENA(6)

Iedzīvotāji turpina pamest lauku pagastus, demogrāfiskā situācija nav iepriecinoša, uzņēmējdarbība neattīstās. To var secināt par atsevišķiem Kurzemes pagastiem, laikrakstam Diena un žurnālam SestDiena sākot rakstu sēriju par vietām, kur 2009. gadā tika slēgtas skolas. Lai gan šis pētījums varētu apgāzt teicienu "daba nemīl tukšumu", jānorāda – aina nav tik drūma, jo, par spīti vispārējām tendencēm Latvijas laukos, katrā vietā ir aktīvisti, kas vietai aiziet postā neļaus, un dažviet pat esot jūtama paaudžu nomaiņa.

Pirmais raksts, iezīmējot Latvijas kopainu 2009. gadā, lasāms jau 2. novembra SestDienā. Laikrakstā publicēsim stāstus par katru pagastu un novadu, analizējot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par iedzīvotāju skaita izmaiņām, iedzīvotāju vidējo vecumu, nodarbinātību un algu līmeni.

Piektdiena pienākusi miglaina un mitra

Piektdienas rītā visā Latvijā ir dūmaka vai migla, redzamība vietām nepārsniedz 400 metru, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Par velosipēdista nobraukšanu Zilupē piespriež četru gadu cietumsodu

Apsūdzētajam Vadimam Eisakam par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē 2014.gada novembrī piespriests četru gadu cietumsods, taču sprieduma spēkā stāšanās gadījumā kopējais sods būs bargāks, aģentūru LETA informēja Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina.

Valsts nolēmusi turpināt slēpt informāciju par Citadeles afēru © DIENA(55)

Ja ir kaut kas, par ko pilnīgi vienisprātis ir Valsts kanceleja, Ekonomikas ministrija (EM), Finanšu ministrija, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Privatizācijas aģentūra (PA), tad tas ir – no sabiedrības ir iespējami ilgi jāturpina slēpt, kā tieši notika Citadele bankas darījums, kā tieši tika pieņemti lēmumi, kuru rezultātā Latvijas valsts budžets Valsts kontroles vērtējumā zaudēja vismaz 25– 75 miljonus eiro, un kāda informācija bija šo lēmumu pamatā.

Ar šo publikāciju Diena noslēdz 11. oktobrī sākto rakstu sēriju Citadeles lietas anatomija, soli pa solim atklājot visaugstākajā līmenī iespējamo afēru, kurā Latvijas valsts zaudēja vismaz 20–40 miljonus eiro. Iepriekšējā rakstā, ar kuru var iepazīties portālā Diena.lv, vēstījām, ka darījuma rezultātā Latvijas valsts nevis saņēma nesamērīgi zemu cenu, bet tai pat nācās piemaksāt.

Ceturtdiena Latvijā apmākusies, vietām smidzinās

Ceturtdienas rītā visā Latvijā, arī galvaspilsētā, ir apmācies laiks, daudzviet saglabājas dūmaka un vietām smidzina lietus, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns dienvidu, dienvidaustrumu vējš un gaisa temperatūra ir +4..+8 grādi.

Ceturtdien kļūs par grādu vēsāks

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā saglabāsies apmācies un dūmakains laiks, gaisa temperatūra mazliet pazemināsies, prognozē sinoptiķi.