Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Par spiegošanu aizturētais pensionārs bijis vadošā amatā iekšlietu struktūrā(23)

Oktobra vidū aizdomās par spiegošanu Krievijas labā apcietinātais Latvijas pilsonis savulaik ieņēmis nodaļas priekšnieka amatu Latvijas Iekšlietu ministrijas padotības iestādē - Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā, noskaidroja aģentūra LETA. 1956. gadā dzimušā Oļega Buraka advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA apstiprināja, ka iesniegusi sūdzību par Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru klientam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Tagad sūdzība būs jāvērtē Rīgas apgabaltiesai.

Ceturtdien daudzviet gaidāma migla

Ceturtdienas naktī un priekšpusdienā daudzviet Latvijā gaidāma migla, vietām tā var saglabāties arī pēcpusdienā, prognozē sinoptiķi.

Nepieslēgto kļūst mazāk - 98% mājsaimniecību ar bērniem ir pieejams internets(2)

Turpina pieaugt mājsaimniecību īpatsvars, kurās ir pieejams internets – 2018. gada sākumā tas bija 81,6 %. Salīdzinot ar 2010. gadu, šis rādītājs pieaudzis par 21,8 procentpunktiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu – par 3 procentpunktiem, liecina CSP aptauja par IKT lietošanu mājsaimniecībās, portālam Diena.lv paziņoja Centrālās statistikas pārvalde.

Dzelzceļa elektrifikācijas iepirkumam pieteikušies četri kandidāti

Šodien, 31. oktobrī, noslēgusies VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) izsludinātā iepirkuma Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija: būvniecība pirmā kārta, kurā interesentiem bija jāiesniedz pieteikumi, apliecinot savu dalību iepirkumā. Iepirkuma komisija ir saņēmusi četru kandidātu pieteikumus un kvalifikācijas dokumentus.

KP: Negodīgas prakses aizliegums attiecas arī uz kolektīvās tiešsaistes iepirkšanās vietnēm

Komersanti, kas Latvijā piedāvā kolektīvās tiešsaistes iepirkšanās iespējas jeb dažādu preču un pakalpojumu kuponu tirdzniecību internetā, uzskatāmi ne tikai par tiešsaistes vietnēm, bet arī par mazumtirgotājiem, tādējādi uz tiem attiecas Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma normas, aģentūru LETA norādīja Konkurences padomes (KP) pārstāve Zane Gorškova.

Lancmaņa pienākumus Rundāles pilī pārņems Laura Lūse(7)

Kultūras ministrijas (KM) konkursa rezultātā 16 kandidātu konkurencē par nākamo Rundāles pils muzeja direktoru izvēlēta mākslas doktore Laura Lūse, kura amata pienākumus sāks pildīt no nākamā gada 2. janvāra, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Rīgā ugunsgrēkā bojā gājis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 15 ugunsgrēki un vienā no tiem gājis bojā viens cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Martinsonam būs jaunas apsūdzības © DIENA(22)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde gatavojas nosūtīt Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai būtiskāko epizodi tā dēvētajā būvnieku lietā, beidzot uzrādot apsūdzības naudas atmazgāšanā un nodokļu apiešanā arī miljonāram Mārim Martinsonam, kuram šogad jau celtas citas apsūdzības skaļajā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļņemšanas lietā.

Trešdien gaidāmi siltuma rekordi

Trešdien Latvijā, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +15 grādiem, tiks pārspēti 31.oktobra siltuma rekordi, prognozē sinoptiķi.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 78 personas

Otrdien, 30. oktobrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 78 personas, tai skaitā vienu nepilngadīgu personu, kas naturalizējusies kopā ar vecākiem, portālu Diena.lv informēja Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele.