Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Svētdien ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 17 ugunsgrēki un tajos cietuši divi cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

FKTK aptur ABLV Bank klientu maksājumus; banka lūgs aizdevumu(22)

Lai stabilizētu situāciju AS ABLV Bank, komercbanka ir nolēmusi ieķīlāt daļu no tās rīcībā esošajiem vērtspapīriem, pretī lūdzot Latvijas Bankai piešķirt aizdevumu līdz 480 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ABLV Bank komunikācijas pārstāvis Artūrs Eglītis.

Kurš kuram paliks parādā © DIENA(2)

Jaunā nodokļu sistēma ir sarežģītāka un daudziem radījusi mulsumu, jo prognozes par saviem ienākumiem šajā gadā, iespējams, neatbilst reālajai situācijai. Arī eksperti atzīmē, ka cilvēkam ir grūtāk precīzi prognozēt ienākumus. Fakts, ka arī godīgs nodokļu maksātājs gada beigās var būt parādnieks, apjukumu radīs arī turpmāk. Finanšu ministrijā gan uzsver, ka informācijas par izmaiņām bija daudz un mazo algu saņēmēji ir galvenie ieguvēji, neskatoties uz cilvēku šaubām.

Raidījums: Koļegovas deklarāciju lietā aizdomas par darbībām ar SIA Pallogs dividendēm

Skandāls par Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores Ingas Koļegovas amatpersonas deklarācijām, kas izcēlās pirms pusotra gada laikā, kad viņa pretendēja uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatu, uzvirmojis ar jaunu jaudu. VID pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālprocesu par nepatiesām ziņām viņas deklarācijās. Apsūdzības gadījumā tas var nozīmēt izmaiņas arī VVD vadībā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Tikmēr agrāk aktīvākie Koļegovas aizstāvji – premjers Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) – par notikušo nav pārāk runīgi.

Rimšēviču svētdienas vakarā vēl neatbrīvo(3)

Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, kuru sestdienas vakarā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), svētdien vēl neatbrīvos no izolatora, aģentūrai LETA apstiprināja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš.

LTV: Norvik Bankai bija "aizķeršanās" ar 2015. gada pārskata apstiprināšanu(2)

Norvik Bankai bija "aizķeršanās" ar 2015. gada pārskata apstiprināšanu, svētdienas vakarā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Bankas auditori pēc finanšu pārskatiem nebija spējīgi sagatavot atzinumu un uzskaitīja tajos vairākas neatbilstības, atsaucoties uz riska darījumiem Krievijā un enerģētikas sektorā Latvijā. Ja šo risku ietekmi ņemtu vērā, tad banka neizpildītu minimālos kapitāla pietiekamības rādītājus. Bankas vadītājs Olivers Bramvels atbildēja, ka bankas īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs ir uzrakstījis iesniegumu kādai Latvijas tiesībsargājošai iestādei saistībā ar kukuļošanu un viņš vēlas ar iestādi sadarboties arī turpmāk.

Martinsons pēc atbrīvošanas nerunīgs; arī viņa advokāts komentāros neizplūst(3)

Pēc atbrīvošanas no Valsts policijas izolatora uzņēmējs Māris Martinsons plašākus komentārus nesniedz, vien norādīja, ka viņam izvirzītajās apsūdzībās vainu "pilnīgi un galīgi" noliedz. Latvijas Televīzijas žurnālistam mēģinot uzdot papildjautājumus, Martinsons iekāpa automašīnā, kura tūdaļ arī aizbrauca. Tā kā Martinsons tika aizturēts piektdien, šodien beidzās likumā noteiktais termiņš - 48 stundas - cik ilgi personu drīkst aizturēt bez tiesas lēmuma.

Raidījums: Rimšēvičs savulaik ticies ar nupat no apcietinājuma atbrīvoto Sprūdu(14)

Bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds cietumā atradās kopš pagājušā gada jūnija. Prokuratūra bijušajam administratoram cēlusi apsūdzību par izspiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Viņš apsūdzības noliedza, bet tomēr no cietuma tika izlaists šajā piektdienā pret rekordlielu drošības naudu - 500 000 eiro. TV3 raidījuma Nekā personīga rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Rimšēvičs savulaik ticies ar Sprūdu. Vienreiz šāda tikšanās bijusi 2016. gadā, bet abi klātienē satikušies arī 2017. gadā neilgi pirms Sprūda aizturēšanas.

Martinsonu atbrīvo(5)

Uzņēmējs Māris Martinsons, kuru piektdienas vakarā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), svētdienas vakarā atbrīvots no izolatora. Iespējams, ka tiks atbrīvots arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru KNAB aizturēja sestdienas vakarā pēc septiņu stundu ilgas nopratināšanas.

Rimšēvičs atrodas izolatorā un savu aizturēšanu uzskata par nelikumīgu(26)

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs savu aizturēšanu uzskata par klaji nelikumīgu, taču aizdomās turēta statuss viņam šobrīd nav noteikts, aģentūrai LETA pastāstīja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš. Advokāts apstiprināja, ka sestdien pēc tam, kad Rimšēvičs pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzaicinājuma ieradās iestādes telpās, viņam, pat neuzdodot nekādus jautājumus par apstākļiem, kuru dēļ viņš uzaicināts, tika paziņots par viņa aizturēšanu. Aizturēšanas iemesls ir kāds notikums, kas it kā norisinājies pirms daudziem gadiem.

KNAB neprasīs Martinsona un Rimšēviča apcietināšanu(9)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nelūgs tiesai kā drošības līdzekli apcietinājumu piemērot aizturētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam un uzņēmējam Mārim Martinsonam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LIZDA iebilst augsti kvalificētu viesstrādnieku sarakstā iekļaut zinātniekus(2)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iesniegusi Ministru kabinetam iebildumus par zinātnieku iekļaušanu sarakstā ar profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki. Diskusijas par Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto profesiju sarakstu norit kopš 2017. gada vasaras. Iekļaut zinātniekus šajā profesiju sarakstā rosināja Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶĪFA), kas norādīja, ka Latvijā pietrūkst vismaz 16 000 darbinieku ar augstāko izglītību zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas nozarēs.

Rimšēviča pienākumus uz laiku uzņemsies viņa vietniece Razmusa(6)

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča prombūtnes laikā viņa darba pienākumus pildīs viņa vietniece Zoja Razmusa, aģentūrai LETA norādīja bankas pārstāvis Jānis Silakalns. Atbilstoši likumam Latvijas Bankas darbību nodrošina bankas valde un padome sešu cilvēku sastāvā, kurā ir arī bankas prezidents. "Prezidenta prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda viņa vietnieks - šajā gadījumā viņa vietnieces Zoja Razmusa," sacīja Silakalns.

LVC brīdina - svētdienas rītā daudzviet ceļi apledojuši

Svētdienas rītā Latvijas centrālajā daļā un Latgalē, kā arī daudzviet Vidzemē un vietām Kurzemē sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi. Sniegotos un slidenos posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 146 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Rimšēviča aizturēšanu apstiprina arī Kučinskis(65)

Naktī uz svētdienu, ap plkst.1.30, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tika aizvests no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) telpām, novēroja aģentūra LETA. Rimšēvičs izmeklēšanas iestādes teritoriju atstāja KNAB mikroautobusā kopā ar advokātu Saulvedi Vārpiņu un vairākiem KNAB darbiniekiem. Tādējādi Latvijas Bankas prezidents KNAB telpās bija pavadījis vairāk nekā septiņas stundas. Svētdienas rītā Latvijas Televīzija informēja, ka Rimšēvičs aizturēts. To vēlāk apstiprināja arī premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).