Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Spiegu skandāls Igaunijā: Pētīs, vai nav iedragāta arī Latvijas drošība(15)

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) izveidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā Aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību. AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka par virsnieka vainu lemšot tiesa, taču spiegošana ir vislielākais nodarījums, ko bruņoto spēku virsnieks var izdarīt, "nododot savu valsti un liekot uz spēles iedzīvotāju un karavīru dzīvības".

PVD uzņēmumam konfiscē divas tonnas siera(4)

Produktu marķējuma ārpuskārtes kontroles laikā SIA RVA Company noliktavā Rīgā konstatēta siera pārmarķēšana. Aizdomas par krāpnieciskām darbībām ar marķējumu radās preču pārbaudēs veikalos, vēsta Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Prasība samazināt nerezidentu biznesa apkalpošanu vissāpīgāk "iecirtusi" Rietumu bankai(2)

Pēc valdības martā izvirzītās prasības Latvijas finanšu sektoram ievērojami samazināt nerezidentu biznesa apkalpošanu, atsevišķās Latvijas bankās pirmajā pusgadā strauji sarucis noguldījumu apmērs, liecina Finanšu nozares asociācijas apkopotie dati. Dati liecina, ka visbūtiskāk samazinājies noguldījumu apmērs Rietumu bankā. Banka šogad jūnija beigās noguldījumos bija piesaistījusi 1,055 miljardus eiro, kas salīdzinājumā ar gada sākumu ir kritums par 54,5% jeb 1,262 miljardiem eiro. Tas ir gandrīz puse no kopējā noguldījumu samazinājuma apmēra. Savukārt procentuāli lielāko noguldījumu apmēra kritumu pusgadā piedzīvojusi Expobank, kurā noguldījumu apmērs pirmajā pusgadā samazinājies par 79,1% jeb 120,517 miljoniem eiro. Expobank jūnijā beigās noguldījumu apmērs bija 31,849 miljoni eiro.

Pēc pārmetumiem par valodas lietojumu atlūgumu iesniedzis LTV raidījuma Punkti uz i vadītājs Ignatjevs(8)

Pēc Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) pārmetumiem par valodas lietojumu Latvijas Televīzijas kanāla LTV7 raidījumā Punkti uz i atlūgumu iesniedzis tā vadītājs Oļegs Ignatjevs. To aģentūrai LETA apstiprināja pats Ignatjevs un Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte. Ne Ignatjevs, ne LTV pārstāve gan nekomentē šo lēmumu, tostarp, vai tas saistīts ar NA trešdien izplatītajiem pārmetumiem.

Akreditēts jaunais Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs(2)

Ņujorkā Latvijas Republikas pastāvīgais pārstāvis Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO), ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Andrejs Pildegovičs iesniedza akreditācijas vēstuli ANO ģenerālsekretāram Antoniu Gutērrešam, portālam Diena.lv pavēstīja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Turpmāk varēs sodīt arī par karoga attēla zaimošanu(9)

Turpmāk arī par dekoratīvos nolūkos lietota Latvijas valsts karoga vai karoga attēla zaimošanu pienāksies sods - šādus grozījumus Latvijas valsts karoga likumā ceturtdien, 6. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima. Līdz šim ar sodu bija jārēķinās par karoga zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to. Pēc grozījumu stāšanās spēkā būs jāatbild arī par karoga attēla zaimošanu.

Bēres plastmasas salmiņiem © DIENA(12)

No 2019. gada veikalos plastmasas iepirkumu maisiņi vairs netiks izsniegti bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas maisiņus. Šāds lēmums Latvijā pieņemts, lai izpildītu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvā nospraustos mērķus. Tagad gan jādomā, kā spert vēl vienu soli tuvāk videi draudzīgai politikai, jo cīņā ar plastmasas atkritumiem Eiropā plāno aizliegt vairākus vienreizējās lietošanas plastmasas izstrādājumus, piemēram, salmiņus un traukus. Neizmantot plastmasas salmiņus ēdināšanas sektorā Latvijā mudina jau tagad.

Ceturtdien gaidāms vasarīgi karsts laiks

Ceturtdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +24..+28 grādiem, vienīgi daļā piekrastes - galvenokārt Rīgas jūras līča rietumu piekrastē - nekļūs siltāk par +20..+23 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Valsts kase pabeidz aizņemšanās plānu 2018.gadam(5)

Trešdien Valsts kase otro reizi šā gada laikā, izmantojot labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos, emitēja eiroobligācijas par kopējo summu 350 miljoni eiro, tādējādi sekmīgi pabeidzot viena miljarda eiro apmērā plānotos aizņemšanās pasākumus starptautiskajos finanšu tirgos, nodrošinot resursus gan šā gada finansēšanas vajadzībām, gan nākamā gada pirmajā pusē plānotajai valsts parāda atmaksai.

Saeimas komisija atbalsta VDK dokumentu publiskošanu internetā(10)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien konceptuāli atbalstīja ieceri par bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu publiskošanu internetā, tomēr par to, kādi tieši dokumenti un kādā termiņā tiks publiskoti, vēl lems darba grupa.

Policija mudina sargāt savu traktortehniku(3)

"Mūsdienās lauksaimnieki arvien biežāk aprīko savu traktortehniku ar Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) iekārtām, tādējādi atvieglojot ikdienu, ietaupot līdzekļus un degvielu, kā arī paātrinot veicamo darbu izpildes laiku. Līdz ar šo iekārtu izmantošanas pieaugumu, pieaug arī to zādzību skaits, tāpēc Valsts policija (VP) aicina lauksaimniekus būt vērīgiem un padomāt par savas tehnikas drošu uzglabāšanu," portālam Diena.lv pavēstīja VP pārstāve Elīna Sprudzāne.