Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Ziņas

Plāno, kā uzlabot bērnu paliatīvo aprūpi © DIENA

325 bērni pagājušajā gadā saņēma paliatīvo aprūpi mājās, Latvijā kopumā varētu būt 600–700 neizārstējamu bērnu. Šogad valsts spērusi soli pretī un šīm ģimenēm mājās ir iespēja saņemt arī psihosociālo rehabilitāciju. Pakalpojumu klāsts gan krietni samazinās, bērnam sasniedzot pilngadību. Lai to daļēji risinātu un sniegtu lielāku atbalstu ģimenēm kopumā, ir vēlme piecu gadu laikā izveidot multifunkcionālu bērnu paliatīvās aprūpes un hospisa centru.

Parāds nav brālis – tas ir parāds © DIENA(17)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) savā kampaņā par atbildīgu aizņemšanos Sauc lietas īstajos vārdos aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt kredītu, lemjot par naudas aizņemšanos. Kampaņas ietvaros veiktais pētījums, kas izstrādāts kopā ar Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, parāda, ka Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk par nopelnīto, un rezultāti liecina, ka cilvēku finanšu pratība ir zemā līmenī. Savukārt finanšu pakalpojumu sniedzēji uzskata - lai gan patērētāju izglītošana ir būtiska, uzraugošajai iestādei nevajadzētu iejaukties konkurencē starp finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Nozares uzņēmumi lūgs Valsts kontrolei izvērtēt PTAC rīkoto kampaņu.

Ceturtdienas rītā valda sals līdz -17 grādiem

Agrā ceturtdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir no -5 līdz -17 grādiem. Lielākais sals reģistrēts naktī Madonā un no rīta Dobeles novadā, savukārt siltākā nakts aizvadīta Ventspilī un Kolkā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

No debijas līdz goda pjedestālam © DIENA

Trīsdesmit pieci sportisti, kas Latviju pārstāvēs nu jau tepat uz sliekšņa esošajās XXVIII ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, būs delegācijas redzamākā daļa. Latvijas delegācijā kopumā ir 105 cilvēki, tostarp valsts amatpersonas, kas braucienu uz otru pasaules malu apvienos ar dažāda līmeņa vizītēm.

Kapu pārvaldīšanā lielas atšķirības © DIENA(2)

Neskaidri kapavietu iegūšanas, apbedījumu reģistrācijas un uzskaites noteikumi, strīdīga situācija ar pašvaldību noteikto iedzīvotājam obligāti veicamo maksājumu veidiem un to apmēru, neskaidrības pašvaldību tiesību un pienākumu apjomā kapsētu apsaimniekošanā, it īpaši attiecībā uz ilgstoši nekoptām kapavietām, ir galvenie iemesli, kāpēc Valsts kontroles (VK) ieskatā šī joma prasa uzlabojumus. To pavēstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa, apkopojot svarīgākās atziņas par vienpadsmit pašvaldībās veikto revīziju par kapu apsaimniekošanu.

Ekspedīcijai uz Antarktīdu gatavojas jau četrus gadus © DIENA

Vēl tikai dažas dienas ģeoloģijas doktori, latviešu zinātnieki Kristaps Lamsters, Jānis Karušs un Māris Krievāns pavadīs Latvijā. Jau sestdien pēc četru gadu ilgas gatavošanās viņi dosies ekspedīcijā uz Antarktīdu, kur turpinās ledāju izpēti un cer atklāt arī jaunas sugas.

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji slikti māk rīkoties ar savām finansēm(15)

Latvijas iedzīvotāji slikti māk rīkoties ar savām finansēm, nereti tērējot vairāk, nekā nopelna, un izmantojot vieglas iespējas aizņemties, tajā skaitā ātros kredītus, liecina Patērētāju tiesību un aizsardzības centra (PTAC) un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) veiktā pētījuma Distances jeb ātro kredītu izmantošana Latvijā rezultāti.

Naktī Latvijā gaidāms sals līdz -18 grādiem

Naktī uz ceturtdienu un ceturtdienas rītā gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā pazemināsies līdz -11..-18 grādiem, bet vietām piekrastē - tikai līdz -6 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Trešdienas rītā braukšana apgrūtināta visā Latvijā

Trešdienas, 7. februāra, rītā visā valsts teritorijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC). Šobrīd 177 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības kaisa brauktuves ar pretslīdes materiāliem.