Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Kā novērst naudas atmazgāšanu © DIENA(2)

Likvidēti 16 uzņēmumi, 153 izslēgti no nodokļu maksātāju reģistra, 41 nodokļu maksātājam izbeigta, 136 – apturēta saimnieciskā darbība – tie ir tikai daži skaitļi, ko, tiekoties ar žurnālistiem, minēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte. Pārvalde saņēmusi 2177 ziņojumus par 22 274 darījumiem, veikti arī 388 kontroles pasākumi un auditi. Visgodīgākās ziņotājas par iespējamiem pārkāpumiem esot kredītiestādes, savukārt nefinanšu sektors – krietni kūtrāks.

Šodien var tikt uzstādīti daži jauni siltuma rekordi

Piektdien Latvijas rietumu un centrālajā daļā gaisa temperatūra sasniegs +12..+15 grādus, prognozē sinoptiķi. Iespējams, vietām kritīs 2. novembra siltuma rekords, bet, visticamāk, netiks apdraudēts visas valsts rekords - 1968. gadā reģistrētie +16,6 grādi.

Citadeles afēras augsne – neizlēmība © DIENA(60)

Drudžaino steigu, kādā Laimdotas Straujumas vadītais Ministru kabinets 2014. gada vasaras beigās, vēl nemaz nevienojies par cenu, pārvilka svītru jebkādai konkurencei par AS Citadele banka akciju kontrolpaketi un nolēma sarunas turpināt tikai ar ASV kompānijas Ripplewood Advisors LLC vadīto konsorciju, valdības pārstāvji skaidroja ar to, ka gluži vienkārši vairs neesot bijis laika. Tā gan ir tikai daļēja patiesība, turklāt ir arī konkrētas amatpersonas, kas ir pilnā mērā atbildīgas par nonākšanu šādā laika badā.

Diena turpina 11. oktobrī sākto rakstu sēriju Citadeles lietas anatomija, soli pa solim atklājot visaugstākajā līmenī kārtoto iespējamo afēru, kurā Latvijas valsts zaudēja vismaz 20–40 miljonus eiro. Iepriekšējā rakstā, ar kuru var iepazīties portālā Diena.lv, vēstījām, ka izšķirošie notikumi investora izvēles procesā notika 2014. gada 29. jūlija valdības sēdē. Nozīmīgākie dokumenti ir noslepenoti joprojām.

Valgundes pagastā atsācis degt kūdras purvs(1)

Ķemeru Nacionālajā parkā trešdien, 30. oktobrī izcēlies ugunsgrēks kūdras purvā Jelgavas novada Valgundes pagastā – teritorijā, kur joprojām nenoskaidrotu iemeslu dēļ purvs dega jau augusta pirmajā pusē, portālam Diena.lv pavēstīja Dabas aizsardzības pārvalde.

VID izmeklē 131 kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu(7)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas izmeklēšanā patlaban ir 131 kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ceturtdien žurnālistiem sacīja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš. Šogad par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ir sākti 11 kriminālprocesi.

Nākamgad rīkos čeku loteriju

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, šo loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, vēsta Saeimas Preses dienests.

Latviju šķērsojis iespaidīgākais kravas vilciena sastāvs Latvijas dzelzceļa vēsturē(9)

Šonedēļ tranzītā no Krievijas uz Kaļiņingradu Latvijas teritoriju šķērsoja garākais un smagākais kravas vilciena sastāvs visā Latvijas dzelzceļa vēsturē – tā sastāvā bija 75 ritošā sastāva vienības, un vilciens kopumā svēra 7460 tonnu. Vilciens Latvijā ieradās no Pitalovas, no Rēzeknes tika nogādāts Daugavpilī, bet turienes savukārt – caur Lietuvu savā galamērķī, informē VAS Latvijas dzelzceļš (LDz).

Ceturtdiena būs pārsvarā apmākusies

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā gaidāms apmācies laiks, vietām saglabāsies migla, no rīta tā būs vēl daudzviet valstī, prognozē sinoptiķi.

Cīņa par Citadeli: Diena, kad tika pārkāpti visi noteikumi © DIENA(15)

Līdz 2014. gada 29. jūlijam Citadeles bankas akciju paketes pārdošanas organizēšanā netrūka ne aizkulišu spēļu, ne mājienu un "rekomendāciju", taču kopumā šis process noritēja atbilstoši "spēles noteikumiem" – oficiāli apstiprinātajai konkursa norises gaitai. Šajā dienā viss mainījās – nepieciešamība izvēlēties "pareizo" pretendentu lika pārkāpt visus noteikumus, sperot izšķirošo soli valsts budžetam visneizdevīgākā piedāvājuma apstiprināšanas un arī iespējamas starptautiskas tiesvedības virzienā.

Par spiegošanu aizturētais pensionārs bijis vadošā amatā iekšlietu struktūrā(23)

Oktobra vidū aizdomās par spiegošanu Krievijas labā apcietinātais Latvijas pilsonis savulaik ieņēmis nodaļas priekšnieka amatu Latvijas Iekšlietu ministrijas padotības iestādē - Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā, noskaidroja aģentūra LETA. 1956. gadā dzimušā Oļega Buraka advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA apstiprināja, ka iesniegusi sūdzību par Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru klientam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Tagad sūdzība būs jāvērtē Rīgas apgabaltiesai.