Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Nākamnedēļ oficiāli atklās jauno KNAB ēku

Rīgā, Citadeles ielā 1, nākamnedēļ, 22.maijā plkst.10, notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunās ēkas atklāšanas pasākums, aģentūru LETA informēja KNAB.

Pirmdien saglabāsies ļoti silts laiks

Pirmdien Latvijā gaidāmas daļēji mākoņainas debesis, vairāk mākoņu būs dienvidu novados, bet saulainākais un karstākais laiks saglabāsies valsts ziemeļos, prognozē sinoptiķi.

Pie ārsta – reizi trijos gados © DIENA(6)

Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju gada laikā nav apmeklējusi ģimenes ārstu. Par pacientiem, kas ģimenes ārstus neapmeklē, savulaik uztraukusies arī Veselības ministrija (VM), taču šobrīd lielas problēmas neredz. Arī paši ģimenes ārsti uzskata, ka situācija ir laba. Taču vienlaikus – Latvijas iedzīvotāju veselības rādītāji Eiropas kontekstā bieži izskatās slikti, pirmdien lasāms avīzē Diena.

LTV: Azartspēļu atkarīgais pāris mēnešos tiek pie pieciem ātrajiem kredītiem © DIENA(25)

LTV raidījums de facto svētdien vēsta par Andreju (vārds mainīts) - vīrieti, kas cieš no azartspēļu atkarības un vienā mēnesī paņēmis vairākus ātrus kredītus. Atkarība neļauj viņam iegūt oficiālu un pastāvīgu darbu, taču naudu spēlei izdevās iegūt, aizņemoties tā sauktos “ātros kredītus”. Nesen mēneša laikā Andrejs paņēmis četrus dažādus kredītus, pēc pāris mēnešiem – vēl vienu.

Nekā personīga: Jaundibināta firma ar viena eiro pamatkapitālu iegūst tiesības par miljonu mazgāt Jelgavas autobusus(5)

Jelgavas sabiedriskās satiksmes autobusu mazgāšana ir ienesīgs bizness. Pašvaldības uzņēmums katru gadu par šo pakalpojumu maksā ap 300 tūkstošiem eiro. Līdz šim Jelgavas autobusus mazgāja firma, kas piederēja bijušajam Jelgavas domes deputātam Dainim Liepiņam un bijušajai autobusu parka komercdirektorei. Pērn notika konkurss, kur savulaik ar pašvaldību saistītie cilvēki vairs nevinnēja. Tomēr jaunā autobusu mazgātāja izvēle rada aizdomas, ka šis konkurss nav noticis tīri. Uzņēmums dibināts neilgi pirms iepirkuma, konkursa brīdī tam nebija savas automazgātuves, taču jau pirmajā darbības gadā tas guvis fantastisku peļņu, vēsta raidījums Nekā personīga.

Trīs gadu laikā aizdomās par cilvēktirdzniecību tika turētas 27 personas

Laikā no 2014. līdz 2016.gadam policijā sākti astoņi kriminālprocesi par cilvēku tirdzniecību, kuros par aizdomās turamām personām atzītas 27 personas, liecina valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums Par Cilvēku tirdzniecības novēršanas pamatnostādņu 2014.-2020.gadam ieviešanu no 2014.gada līdz 2016.gadam.

Labots arī visas Latvijas 13.maija karstuma rekords(1)

Svētdien daudzviet Latvijā pārspēts 13.maija maksimālās gaisa temperatūras rekords, tajā skaitā labots šī datuma nacionālais rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.